Pse Gwen nuk mori pjesë në dasmën e Christine?

Klea

Pse Gwen nuk mori pjesë në dasmën e Christine?

Më 7 tetor, Christine Brown u martua me David Woolley pas një romance të stuhishme që e la atë të ndjehej si një nxënëse. Çifti u takuan për herë të parë në dhjetor 2020 dhe zyrtarizuan lidhjen e tyre në Instagram në ditën e Shën Valentinit. David dhe Christine janë siguruar që të tallen me Kody Brown në çdo hap të rrugës, madje duke postuar foto familjare dhe duke ngrënë në mënyrë tallëse nachos, të cilat Kody i përbuz.

Ndërsa shumica e familjes Brown dhe Gratë Motra Tifozët mbështetën bashkimin, Gwen Brown, vajza e Christine dhe Kody Brown, mungonte dukshëm në fotot familjare. Pra, pse nuk ishte Gwen në dasmën e Christine?

Gwen ishte një pa shfaqje

Gjatë një pyetje-përgjigjeje të kohëve të fundit të Patreon, përmes “pakristalbollit”, Mykelti Brown konfirmoi se Gwen nuk u shfaq në dasmë. Mykelti ka dhënë një përgjigje të çuditshme kur e pyeti arsyen nga një fans, duke thënë: “Sinqerisht nuk e di. Une nuk e di. Gwendlyn nuk më tha pse nuk ishte aty. Kur ajo nuk u shfaq, ishte një lloj tronditje për mua. Nuk e dija që ajo nuk do të ishte atje. Kjo është një pyetje e saj.”

Mykelti vazhdoi duke thënë: “Mendoj se është tragjike dhe e trishtueshme për mamin. Nuk i di arsyet pse. Mund të kishte ndodhur një emergjencë. Nuk mund të kishte asgjë, kush e di? Un nuk. Por është e trishtueshme.”

Së pari, a nuk mendoni se nëse Gwen do të ishte në një emergjencë, Christine do ta shtynte dasmën e saj për të qenë në krah të vajzës së saj? Vërejtja doli si një gënjeshtër e drejtpërdrejtë, duke lënë të kuptohet se Mykelti dinte më shumë.

A është Xheloze Gwen për nënën e saj?

Ndjekësit e Sister Wives supozuan se Gwen mund të ishte xheloze për historinë e dashurisë së nënës së saj, por Mykelti përsëri e hodhi poshtë këtë mendim. Me sa duket, Gwen nuk donte të bënte asgjë me kamerat TLC kur bëhej fjalë për dasmën e saj me Beatriz Queiroz në korrik.

Sipas Mykeltit, “Gwendlyn nuk e donte dasmën e saj në emision apo të publikohej në ndonjë mënyrë të tillë. Mendoj se e vetmja arsye pse ata donin të filmonin festën e fejesës së Gwendlyn ishte sepse Davidi dhe babai im do të takoheshin, kështu që mendoj se ishte e vrazhdë nga ana e tyre, sepse kjo duhet të kishte qenë më shumë për Gwendlyn. Por nuk mendoj se ajo është e mërzitur që mamaja tërhoqi më shumë vëmendje sepse Gwendlyn nuk e donte këtë.”

Kody dhe Christine janë të njëjtë

Gabe Ginsberg/FilmMagic

Në një nga videot e fundit të Gwen në Patreon, e sapomartuara la të kuptohej se nëna dhe babai i saj janë prerë nga e njëjta leckë. Mund të argumentohet se ndërsa Kody i ka ngatërruar vërtet gjërat, po ashtu edhe Christine, megjithatë Christine nderohet ndërsa Kody urrehet. Kur u pyet për të specifikuar se çfarë kishte bërë Christine, Gwen zbuloi se nuk mund të thoshte, por ndoshta një ditë, kur të mbaronte shfaqja, ajo do të ishte e lirë të thoshte të vërtetën e saj. Ishte befasuese të dëgjoje Gwen të ndante zhgënjimin e saj për nënën e saj pasi episodet e reja ende tregojnë nënën dhe vajzën duke u shoqëruar.

Gwen qartazi ka ndjenja të këqija për mënyrën se si TLC dhe prindërit e saj kanë fituar para në jetën e saj. Gwen gjithashtu ka deklaruar së fundmi se nuk është e kënaqur që Kody ose Christine nuk e kanë paguar atë si të rritur për punën e saj në shfaqje. Gjatë videos së Gwen, ajo zbuloi gjithashtu se ndjen se nëna e saj po e luante atë për kamerat dhe po dramatizonte ndarjen e saj nga Kody.

A ishte Paedon fajtor?

Shikuesit e Sister Wives e dinë mirë se nuk ka dashuri të humbur mes Paedon Brown dhe Gwen. Kur vëllezërit e motrat ishin më të vegjël, Paedon e goditi Gwen në fytyrë. Gjatë një videoje të TikTok, Paedon u përpoq të rregullonte rekordin, duke thënë se incidenti ndodhi pas një shkëmbimi të nxehtë, por zënka çoi në një sherr fizik. Në atë kohë, Paedon zbuloi se Gwen tani kishte frikë të ishte rreth tij, gjë që ka kuptim për ne!

Gwen ndau me shikuesit se Christine favorizon Paedon sepse ai është djali i vetëm. Siç mësuan fansat, djemtë në një familje poligame shpesh marrin trajtime të ndryshme. Gwen vuri në dukje se ajo nuk mendonte se Christine bëri mjaftueshëm për të ndaluar shpërthimin e Paedon. Megjithatë, të dy Gwen dhe Paedon morën pjesë në dasmën e Logan Brown në tetor, kështu që pse ajo nuk mund të bënte një përjashtim për dasmën e nënës së saj?

Gwen zbulon të gjitha

Duket se Gwen ka qenë e vetëdijshme për të gjitha thashethemet se ajo ishte MPB, kështu që ajo mori përsipër të vendosë rekordin drejt. Gwen pretendon se ajo ishte thjesht “shumë e zënë” për të vozitur pesë orë për në Utah edhe pse vëllezërit e motrat e saj, Savanah, Gabriel dhe Garrison, të cilët të gjithë ndjekin Universitetin e Arizonës Veriore së bashku, ende e bënë udhëtimin.

Sipas segmentit Ask Me Anything të Gwen në Patreon e saj, pjesëmarrja në dasmë nuk ishte gjithashtu e realizueshme për shkak të presioneve nga shtëpia e saj e re e lëvizshme dhe një kurs kimie organike.