Pse Gratë RHONY që mblidheshin me Jenna Lyons ishte fals

Klea

Pse Gratë RHONY që mblidheshin me Jenna Lyons ishte fals

Të gjithë e dimë Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut yjet supozohet të jenë të lezetshëm, por të bashkohen me Jenna Lyons me pushime? bruto. Në një episod të fundit, amvisat u nisën për në udhëtimin e vajzave të tyre në Anguilla, megjithëse gjërat nuk nisën pa probleme. Duket se gratë e sezonit 14 janë gjithmonë në kërkim të dikujt ose diçkaje për të kritikuar, dhe këtë herë ishte Jenna.

Maven e modës fitoi më parë zemërimin e shokëve të saj duke u dhuruar atyre produktet e saj për Krishtlindje, kështu që ajo ishte tashmë në pikëpyetje të tyre. Gjërat u përkeqësuan për Jenna-n pasi ajo i zbuloi Erin Lichy se do të mbërrinte në Anguilla herët, pjesërisht për të punuar në nxirjen e saj dhe pjesërisht për të shmangur fluturimin e trajnerit.

Erina ishte shumë e etur për t’u thënë amvisave të tjera, të cilat u hodhën shpejt. Pasi arritën në vendpushimin e tyre në Anguilla, zonjat (pa Jenna Lyons, sigurisht) u shprehën se sa e vrazhdë ishte Jenna. Ata menduan se arsyetimi i saj për rrezitje ishte fals dhe e thirrën atë për të menduar se ishte shumë e mirë për të fluturuar.

Kur Jenna mbërriti më në fund, ajo u bombardua me komente të ashpra dhe gjykime të ashpra. Por a e meritonte vërtet Jenna pritjen që mori? Në realitet, bashkë-yjet e Jenna-s RHONY shkuan shumë larg, sepse Jenna nuk bëri asgjë që ishte në të vërtetë e pakëndshme.

Jenna Lyons kishte çdo të drejtë të mbërrinte herët

(Foto nga Michael Loccisano/Getty Images)

Megjithëse disa nga gratë argumentuan se një pjesë e kënaqësisë së një udhëtimi vajzash ishte udhëtimi së bashku, nuk ka asnjë mënyrë për të bërë një udhëtim për vajzat. Nuk është e pazakontë në udhëtimet në grup që njerëzit të arrijnë herët ose të qëndrojnë më vonë se pjesa tjetër e grupit. Nëse do të kesh disa ditë vetëm, ose do të zhgënjehesh nga të gjitha ndejat, të mos mbërrish apo të largohesh në të njëjtën kohë me pjesën tjetër të grupit, nuk është vërtet një çështje e madhe.

Nëse Jenna donte të mbërrinte në resort herët – për çfarëdo arsye – shoqet e saj shtëpiake duhet ta kishin lënë të shkonte. Në fund të fundit, sa vendimtare ishte ajo kohë udhëtimi?

Ajo gjithashtu kishte çdo të drejtë të fluturonte në klasin e parë

Jenna Lyons, amvise reale të Nju Jorkut, RHONY
(Foto nga Dia Dipasupil/Getty Images)

Jenna u kritikua ashpër nga gratë e tjera për tërheqjen e trajnerit të fluturimit, gjë që ishte krejtësisht e padrejtë. Nëse keni mundësi, kush nuk do Dëshironi të fluturoni në klasin e parë? Amvisat e tjera RHONY pothuajse me siguri nuk e kanë zakon të fluturojnë me autobus, kështu që nuk është se po bëjnë një qëndrim kundër privilegjit. Ata thjesht ishin të mërzitur që Jenna nuk do të fluturonte me karrocë me pjesën tjetër, gjë që shfaqet si hidhërim më shumë se çdo gjë tjetër.

Nëse Jenna dëshiron të fluturojë në klasin e parë, atëherë lëreni! Dëshira për një vend të përmirësuar nuk ishte arsyeja e vetme e saj për të udhëtuar disa ditë më parë, por ishte vetëm një pjesë e arsyes. Vetë Jenna tha se ishte më shumë një bonus sesa një arsye e ligjshme. Pra, ishte e padrejtë nga gratë e tjera që ta kundërshtonin aq shumë për diçka që, përsëri, nuk është një punë e madhe.

Bashkëshortet shtëpiake të Jenna Lyons fshinë problemet e saj të vërteta shëndetësore

(Fotografia: Bravo/YouTube)

Arsyeja kryesore e Jenna-s për të ardhur herët kishte të bënte me gjendjen e saj gjenetike, e cila ndikon në lëkurën, dhëmbët dhe flokët e saj. Gratë e tjera e dinë se ajo lufton me këto çështje, dhe Erin Lichy madje mësoi për planet e udhëtimit të Jenna-s ndërsa Jenna po shërohej nga operacioni dentar. Jenna dukej vërtet e turpëruar për pigmentimin e saj të pabarabartë të lëkurës, kjo është arsyeja pse ajo donte kohë për të zhvilluar një nxirje për t’i dhënë asaj pak më shumë besim.

Femrat e tjera RHONY nuk i dhanë shumë besim shqetësimeve dhe pasigurive të Jenna-s, duke i përcjellë nevojat e saj për nxirje deri në sjelljen e divave. Megjithatë, Jenna meriton që çështjet e saj të ligjshme shëndetësore të merren seriozisht nga kolegët e saj.

Edhe amvisat e tjera janë diva

Jessel Taank, Erin Lichy, Sai De Silva
(Foto nga: Sean Zanni/Braavo nëpërmjet Getty Images)

Edhe pse amvisat e tjera talleshin me Jenna Lyons që zgjodhën klasën e parë dhe gjetën kohë për t’u nxirë, ato nuk janë në gjendje ta bëjnë këtë. Ndoshta nuk kanë dëgjuar kurrë që të mos hedhin gurë nga shtëpitë e xhamit, sepse janë po aq fajtorë për sjelljen e divës për të cilën akuzuan Xhenën.

Në episodet e mëparshme, amvisat nuk kanë shkuar në restorante që i konsiderojnë të pakëndshme, janë stolisur me diamante me vlerë miliona dollarësh dhe kanë kaluar fundjavat në Hamptons me bare havjarësh. Asnjë prej tyre nuk duhet të gjykojë Xhenën për dëshirën për të fluturuar në klasin e parë, kur ata janë fajtorë për të njëjtin nivel të pasurisë dhe privilegjit.

Është e qartë se Jenna ka vështirësi në situata sociale dhe me gjithë sukseset e saj, ajo ende duket e pasigurt për veten. Kjo është arsyeja pse ishte kaq e vështirë të shihje shokët e saj të kastit, të cilët ajo i konsideron miq, të bashkoheshin me të ashtu siç bënin. Jenna dukej se ishte e verbër, nervoze dhe pak e trishtuar kur thirrej për gjëra që në fund të fundit (një herë tjetër për rreshtin e pasëm) JO TË MADHË.