Pse gratë RHONY nuk duhet t'i shmangin çështjet e intimitetit të Jessel

Klea

Pse gratë RHONY nuk duhet t’i shmangin çështjet e intimitetit të Jessel

Rindezja e re e Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut po ecën me not, me çdo personalitet të ri duke shtuar kthesën e vet në një histori të re. Jessel Taanknënë e binjakëve, është shprehur mjaft e hapur për martesën e saj të dobët, veçanërisht pas amësisë.

Jessel e ka pasur të vështirë të lidhet me disa nga miqtë e saj të rinj më të mirë në sezonin e 14-të të RHONY, me disa që pretendojnë se ajo duket si mospërfillëse. Prezantimi i parë i fansave me burrin e Jessel ishte kur ajo u tha kamerave se dinte çdo gjë të keqe për të, i rregulloi ato dhe më pas u martua me të.

Ndërsa sensi i saj i thatë i humorit anglez mund të ketë funksionuar në Londër, shakatë e saj për martesën e saj të dyshimtë thjesht nuk po godasin. Hapja e Xheselit mund të jetë thembra e saj e Akilit, pasi gratë e tjera po kërcejnë dhe po japin hua dy centët e tyre për bashkimin e saj jokonvencional. Natyrisht, gratë e tjera kanë mendimet e tyre, por fansat mendojnë se duhet t’i mbajnë mendimet e tyre për vete dhe ta lënë Jessel të lundrojë privatisht në ujërat shkëmbore.

Jessel është në një thatësirë

Gjatë udhëtimit të një vajze në Hamptons, Jessel tregoi se si ajo dhe burri i saj, Pavit Randhawa, nuk kishin qenë intime për 18 muaj që nga lindja e djemve të saj binjakë. Për shumë njerëz, 18 muajt janë shkak për ndezjen e ziles së alarmit, por Jessel nuk dukej se e kishte mendjen. Me gjithë sinqeritetin, ajo ndoshta është e rraskapitur dhe mendoi se do të përfundonte duke marrë një mbështetje duke u thënë grave, por në vend të kësaj, ajo u ndesh me fytyra gjykuese.

Aventurë IVF

Edhe pse gratë e tjera dukeshin të tmerruara nga ideja për të mos bërë seks për gati dy vjet, ato harrojnë se Jessel kaloi një udhëtim mjaft traumatik për të pasur djemtë e saj. Ajo e kishte të vështirë të mbetej shtatzënë në mënyrë natyrale dhe iu drejtua IVF për përgjigjen.

Amvisa më e re iu nënshtrua pesë cikleve para se të kishte fat. Megjithatë, familja e saj konservatore nuk dinte asgjë për vendimet e saj, duke e detyruar atë të kalonte vetë procesin, nga frika e stigmës kulturore. Jessel vetëm së fundmi i tha nënës së saj.

Për IVF, një grua duhet të injektojë veten në bark për dy javë me një rritje të hormoneve. Natyrisht, këto hormone shtesë shqetësojnë jetën tuaj normale të përditshme. Jessel ishte nën një stres të madh dhe po përpiqej të kthehej në punë gjithashtu. Seksi nuk do të kishte qenë prioritet, aq më tepër që ajo vuajti edhe pas lindjes.

Jessel i tha një herë Bravo se trajtimet prekën edhe Pavitin, duke vënë në dukje: “Unë mendoj se shumë njerëz e injorojnë atë – atë që kemi kaluar. Nuk isha vetëm unë vetë. Kjo ndikon edhe tek djali në lidhje.”

Martesa e të gjithëve është e ndryshme

Gjatë episodit, kur Jessel foli për magjinë e saj të thatë, Erin Lichy vuri në dukje se ajo ishte nënë e tre fëmijëve, duke shkuar aq larg sa të supozonte se kishte binjakë nuk duhet të ishte një justifikim për të mos pasur një marrëdhënie intime. Në një lëvizje të padobishme, Sai De Silva sapo sugjeroi që Pavit dhe Jessel të bënin seks pasi djemtë e saj të shkonin në shtrat. Duke u përpjekur t’i jepte fund bisedës, Jessel u tha miqve të saj: “Dëgjoni, unë kam binjakë; Unë nuk kam kohë. nuk fle; Unë mezi ha.”

Zonjat RHONY sugjeruan mënyra të tjera për ta zbukuruar atë në dhomën e gjumit, të cilat përfshinin veshjen e të brendshmeve (jo veshjen që shpërndau Jenna Lyons) dhe përdorimin e lodrave seksi, por këshilla u duk si shtytëse. Është e qartë se grupi i grave po përpiqet të ndihmojë, por ato nuk mund të injorojnë faktin që Jessel kishte një përvojë brutale me infertilitetin. Cila grua do të dëshironte të hidhej përsëri në shalë pasi kishte pasur trauma fizike dhe emocionale?

Shakatë rreth të qenit në një situatë shokun e dhomës, ndonëse kishin për qëllim të ishin qesharake, me siguri e kthyen mendjen e Jessel-it. Është e lehtë për një grua që sapo ka lindur një fëmijë të futet në kokën e saj, duke vënë në dyshim çdo gjë të vogël dhe duke ndarë çdo lëvizje që bën burri i saj. Ndërsa shumica e shikuesve dhe yjeve nuk do të gëzonin një martesë pa seks, kjo është pikërisht ajo që po funksionon për Jessel tani.

Megjithatë, me udhëtimin e ardhshëm të bashkëshortit të saj në Vietnam, zonjat pa dyshim do të pyesin veten nëse Pavit do të kënaqë dëshirat e tij. Shpresojmë, Jessel mund të gjejë guximin të kthehet në kalë përpara se zonjat të gjejnë më shumë gjëra për ta tallur atë.