Pse Gratë Motra meritojnë një sezon tjetër

Klea

Pse Gratë Motra meritojnë një sezon tjetër

Sezoni 18 i Gratë Motra përfundoi ashtu siç mendohej, me Kody Brown që qante në një cep se si ishte plagosur pasi pothuajse çdo bashkëshort ia hoqi ëndrrën për një mënyrë jetese poligame. Në të gjithë realitetin, fansat kanë parë prej vitesh sesi babai i 18 fëmijëve kishte aftësinë për të larguar të gjithë ata që e kishin dashur ndonjëherë. Me kalimin e kohës, Kody u bë shumë pilula, me sezonin e fundit që nxori në pah gjithçka që nuk ishte në rregull me familjen Brown.

Tani, vetëm për shkak se ishte kryesisht një sezon ku Kody shpërtheu zemërim dhe Robyn Brown u shpreh për mungesën e një lëkundjeje në verandë, kjo nuk do të thotë që fansat e TLC nuk duan një sezon tjetër. Përkundrazi, ne duam të shohim se sa i ulët duket fundi i gurit për Kody. Pra, këtu është arsyeja pse unë besoj se Sister Wives meriton të paktën një sezon më shumë. Jo vetëm që kam nevojë për një përditësim rreth Coyote Pass, por gjithashtu dua të shoh Janelle Brown të ​​mallkojë përsëri patriarkun. Lahu me mua, djema!

Cila mund të jetë historia e sezonit 19?

Sezoni i 18-të u ndërpre me të tre gratë e para të Kody-t që e quanin dorëheqjen nga martesat e tyre ligjore dhe shpirtërore me Kody. Mjerisht, asnjë sasi e ëmbëlsirave të bëra vetë nga Rice Krispie nuk mund t’i shpëtonte ato. Do të doja të shihja përsëri skemën e historisë me Meri Brown, Janelle dhe Christine Brown që të gjithë kujdesen për kopshtet e tyre në vendet e tyre përkatëse.

Do të doja të shihja secilën grua duke iu përgjigjur pyetjes: “Pra, si ka qenë jeta tani që ju u larguat nga Kody?” Secila bashkëshorte motër do të jepte përgjigjet e veta: Meri është ende kampione e Kody-t, Janelle është pak e turpshme dhe Christine është plotësisht e imët.

Thelbi kryesor i historisë mund të jetë me të vërtetë se si secila prej grave po ecën përpara dhe po bën jetën e saj. Kjo mund të përfshijë mënyrën se si fëmijët e tyre më të mëdhenj po përshtaten dhe nëse ata e kanë zbutur marrëdhënien fëmijë/prind. Mund t’ju siguroj se deri tani nuk e kanë bërë. Teknikisht, ne nuk kemi nevojë as për Kody për sezonin 19. Dhe kjo do të kursente në buxhetin e Kleenex.

Fansat duan të shohin Davidin dhe Kody të ndërveprojnë

Tashmë e dimë se Kody nuk është fans i David Woolley, burrit të ri të Christine. Babai i 18 fëmijëve mendoi se ish-i i tij nuk duhej të kishte jetuar nën të njëjtën çati pa betimet e tyre martesore. Christine dhe David kanë zhvilluar një zakon për të postuar përditësime të mprehta të mediave sociale që synojnë Kody. Një postim kishte të bënte me dashurinë për të ndarë nachos, gjë që Kody në mënyrë famëkeqe vuri në dukje se e bënte të ndihej i përzier, ndërsa një tjetër mbante Skittles dhe birrë. Ishte një gërmim në kohën kur Kody tha se martesa “nuk ishte gjithmonë Skittles dhe birrë”.

Christine la të kuptohet për People se sezoni 19 është tashmë në punë dhe se fansat do të shohin shumë më tepër Davidin në ekranet e tyre të vogla. Christine shpërtheu “Njerëzit do të shohin shumë me ne të dy. Jam shumë i emocionuar që të gjithë do ta takojnë Davidin më shumë, sepse ai është vërtet i vërtetë.” Tashmë ka pasur pretendime se dy burrat nuk e pëlqejnë njëri-tjetrin, shpesh duke shkëmbyer fjalë të nxehta, kështu që nuk do të më shqetësonte një gjëmim i moshës së mesme.

Christine ka nevojë për pak shpengim

Tani, më pëlqen Christine, por me të vërtetë mendoj se ajo ka tejkaluar ndonjëherë, veçanërisht në serialet kur ajo e keqtrajton Kody. Jo se është engjëll në asnjë mënyrë, por trego pak dhembshuri, zonjë. Ajo duhej të kalonte në kullota më të gjelbra dhe Kody i varfër është i mbërthyer me Sobbin’ Robyn.

Christine kishte nevojë për të marrë rrugën e lartë, dhe në vend të kësaj, fansat e panë atë të tallte ndjenjat e Kody dhe të fliste keq pas shpine. Të shikoje Christine-n të ishte e keqe ishte qesharake për një sekondë, por pas episodit të tretë, u bë e lodhshme. Nëna e gjashtë fëmijëve ishte kthyer në Utah dhe kishte filluar një jetë të re, kështu që nuk e kuptoj pse ajo ndjeu nevojën të vazhdonte të ringjallte Kody.

Unë nuk besoj se TLC është gati të heqë dorë nga Sister Wives dhe ka shumë të ngjarë të rinovojë për një sezon tjetër. Më parë, Kody ka pasur shumë tërheqje kur erdhi puna për xhirimet e serialit, por me të vërtetë besoj se sezoni 19 do të tregojë se klubi i ish-bashkëshortëve më në fund është vënë në krye.