Pse Glow Up i Chef Jack Luby është kaq i pabesueshëm

Klea

Pse Glow Up i Chef Jack Luby është kaq i pabesueshëm

Shef Jack Luby aktualisht po debuton në Poshtë Deck Mesdheut Sezoni 8. Sigurisht, ndonjëherë Jack i ka zhgënjyer mysafirët e charterit, por zemra e tij është e fortë. Ndërveprimet e tij me kolegët e tij janë gjithashtu pozitive. Duke e larguar veshin nga drama e vogël e departamentit të brendshëm, ai po punon shumë për të prodhuar pjata cilësore, duke e vënë gjithmonë zanatin e tij në plan të parë.

Megjithatë, shikimi i sezonit të tij e ka bërë atë të kuptojë se sa pak i kishte dhënë përparësi vetes. Duke mos i pëlqyer ajo që pa, Jack filloi të bënte ndryshime. Tani, një vit pas xhirimeve për Below Deck, Jack është si një njeri i ri, përveç theksit të tij ende të rëndë. Në përgjithësi, shkëlqimi i Jack është mjaft i jashtëzakonshëm, dhe ne do t’ju tregojmë pse.

Jack kapërceu dhimbjet kronike të shpinës

Të përballesh me dhimbje(at) kronike të shpinës është e keqe. Megjithatë, pas viteve të “formës së keqe”, kjo ishte pikërisht ajo që po përballej Jack. Për fat të mirë, Jack ishte në gjendje të përballonte dhimbjen e tij, duke rimësuar modelet e duhura në proces. “Kalova 6 muajt e fundit në shumë fizioterapi dhe në fakt filloi të stërvitet çdo ditë (besoni se nuk është e mbivlerësuar), tani duke u ndjerë si një njeri i ri totalisht i ri,” shkroi Jack, të cilin e lexova me theksin e tij.

Kuzhinierët e jahteve nuk kanë shumë kohë për të ushtruar

Është e rrallë të shohësh një individ dembel në Poshtë Deck, pa një gjuajtje që ndodh shpejt më pas. Arsyetimi është se kjo punë nuk është për njerëzit e dobët. E shihni, sapo Xheku ngrihet, ai duhet të shqetësohet për nxjerrjen e shërbimit të mëngjesit, i cili zakonisht sheh interpretimet e shumta të vezëve, i njohur ndryshe si armiku i Xhekut. Pas kësaj, është përgatitja e drekës, e cila kthehet në shërbim të drekës, e cila më pas përsëritet vetëm disa orë më vonë për darkë, dhe kjo nuk përfshin as ushqimet e kërkuara të mesditës apo të natës së vonë nga të ftuarit.

Është e qartë se puna në një jaht nuk ofron shumë kohë për kujdesin ndaj vetes. Disa vite më parë, Kate Chastain në fakt derdhi pak çaj nga prapaskenat mbi këtë temë. “Mendoj se të gjithë duhet ta dinë se #BelowDeck është një nga shfaqjet më të vështira atje për anëtarët e kastit. Çdo natë, pasi punonim mbi 16 orë, ne futeshim në krevatin tonë të vogël dhe duhet t’i bëjmë me dorë kamerës që të na fikin dritat.” – shpjegoi Kate.

Me kaq pak kohë gjatë ditës, dhe prodhimi është pas timonit për çdo detaj, edhe kur dritat e natës mund të fiken, bota juaj nuk është e juaja kur xhironi për këtë serial të suksesshëm Bravo. Për më tepër, modelet e shëndetshme, të tilla si shkuarja në palestër, mbajtja e hidratimit të duhur gjatë gjithë ditës së punës dhe marrja e sasive të mjaftueshme të gjumit çdo natë, janë të gjitha të vështira për t’u mbajtur. Është e kuptueshme pse shëndeti i Xhekut ra në plan të dytë. Është e pabesueshme tani të shohësh transformimin e fitnesit të Jack, pas vitit të kaluar duke bërë punën e vështirë.

Jack po e merr përsëri shëndetin e tij në mënyra të shumta

Jack jo vetëm që ka luajtur me besnikëri palestrën, ai po përdor gjithashtu aftësitë e tij të rritura të kuzhinës për të ndihmuar në shëndetin e tij të përgjithshëm. Kaloritë në vargje largojnë kaloritë e rëndësishme, ashtu si vëzhgimi i marrjes së proteinave dhe yndyrave, ndërkohë që kufizon artikujt si ushqimet e përpunuara. Gjithashtu, nga pamja e tij, duket sikur Jack më në fund ka zotëruar pjatat e mëngjesit duke përdorur vezë…

Duke ndarë një recetë për “omletë me perime dhe spinaq”, Jack tregoi se si e bën një nga vaktet e tij pas stërvitjes. Duke renditur numrin e kalorive dhe proteinave për këtë mëngjes, kjo recetë është plotësisht e realizueshme për përdoruesit e kuzhinës nën mesataren. Duke folur për veten time, nuk do të gënjej, po e bëj më vonë, por nuk do të jetë pas një vizite në palestër, sepse, bebi hap.

Përveç kësaj, Jack po pi shumë më pak këto ditë. Në një intervistë me The Messenger, Jack shpjegoi “Unë mendoj se presioni i punës si kuzhinier, nuk dua të justifikoj, por të bën të pish shumë. Të bën të marrësh vendime të këqija.” Thënë kështu, Jack nuk është i matur, pasi shtoi se ai ende pi, vetëm gjatë “rasteve të veçanta të fundjavës”.

Këto ditë, Jack po pi më pak dhe po ha ushqime të balancuara mirë. Më pas ai po e ndjek këtë duke kaluar orë të tëra në palestër. Është e qartë të shihet se Jack e ka kthyer jetën e tij në shumë fusha. Për këtë, ne e shohim shkëlqimin e tij të fituar mirë dhe të admirueshëm.

Rezultatet flasin vetë…

Ka kaluar një vit që kur Jack u largua nga jahti motorik i Below Deck, Mustique. Pas xhirimeve, Jack u drejtua për në Bali për një “pauzë të shumë nevojshme”, unë shtypa duke u ndjerë i varfër. Pasi atje, Jack filloi udhëtimin e fitnesit dhe mirëqenies. “Sapo kam kaluar vitin e kaluar vetëm duke u stërvitur, duke ushtruar, duke ngrënë shëndetshëm dhe thjesht duke u përpjekur të kem një mentalitet të mirë mendor,” tha ai.

Sa i përket rezultateve, Jack theksoi: “Ndihem si një njeri i ri mendërisht, fizikisht dhe me vetëbesim pasi kam dalë nga zona ime e rehatisë dhe kam arritur të gjitha këto qëllime dhe kam bërë të gjitha këto gara”. Nga ana tjetër, shëndeti mendor i Jack është përmirësuar gjithashtu. “Vetëbesimi im është shumë më i lartë. Mendoj se kam shumë më tepër vetëbesim”, ka thënë ai në intervistën e tij.

Duke parë Jack tani, ai me të vërtetë duket se është në krye të lojës së tij të fitnesit dhe mirëqenies. Ne e duam këtë transformim për të dhe shpresojmë që ai të vazhdojë të përpiqet të jetë vetvetja më e mirë në vitet në vijim.

Jack tani po përdor platformën e tij për të inkurajuar të tjerët

Me kalimin e viteve, Below Deck ka siguruar shumë kuzhinierë të mirë. Jack po bëhet një tjetër nga historitë e ndryshme të suksesit të shfaqjes, me çdo pjatë pa drama që lë galerinë e tij. Tani, Jack po përdor platformën e tij që kjo seri e ka ndihmuar për mirë, duke inkurajuar të tjerët që gjithashtu mund të duan të rimarrin jetën e tyre.

Në intervistën e tij, Jack shprehu: “Nëse e bëni fitnesin dhe shëndetin tuaj prioritet në jetë, gjithçka bie në vend. mos u tremb. Dilni nga zona juaj e rehatisë dhe do të zbuloni se nëse merrni disiplinën për të shkuar në palestër dhe për t’u bërë të shëndetshëm, do të merrni disiplinë në çdo fushë në jetën tuaj.” Xhek, shkëlqimi yt është i jashtëzakonshëm dhe ne e dimë se me të vërtetë do të frymëzosh të tjerët gjatë rrugës.