Pse fansat nuk janë emocionalisht të gatshëm për ribashkimin e VPR

Klea

Pse fansat nuk janë emocionalisht të gatshëm për ribashkimin e VPR

Me seri finalja e sezonit të Rregullat e Vanderpompës pas nesh, shikuesit i kanë kthyer sytë nga ribashkimi. Finalja na tregoi një moment të nxehtë mikrofon për moshat, ndërsa prodhimi kuptoi se ata kishin vënë bast mbi kalin e gabuar kur shpresonin se harku i shëlbimit të Tom Sandoval do të funksiononte. Ariana Madix mbajti qëndrimin e saj përfundimtar në Battle of the Whisky Opening, duke vënë në dukje se nuk ishte në kontratën e saj që ajo duhej të bashkëvepronte me ish të dashurin e saj.

Por ndërsa pluhuri zbutet, fansat po fshihen dhe po përpiqen të rrahin emocionalisht kapakët ndërsa ribashkimi afrohet. Pa dyshim, do të jetë një natë e mbushur me lot, bërtitje dhe ndezje gazi. Shpresoj vetëm që gjithë kjo trazirë emocionale ia vlen.

Andi bën njoftimin e bombës

Rezulton se Andy Cohen ka disa mashtrime në mëngët e tij. Ai zbuloi se dhjetë minutat e fundit të finales u mbajtën me qëllim nga kasti. Ky zbulim trondit të gjithë, duke përfshirë Lisa Vanderpump, Sandoval, Tom Schwartz, Katie Maloney, Scheana Shay, Ariana, Lala Kent, James Kennedy dhe Brock Davies. Nëse OG-të dridhen në çizmet e tyre, nuk ka asnjë shpresë për shikuesin mesatar.

Traileri i ribashkimit është gjithçka. Ariana dëshiron që Tom të largohet nga shfaqja, por Tom ende ndihet si viktimë. Fansat kanë kaluar shumë. A mund të përballojmë një ribashkim tjetër të çmendur?

Qëndrimi i fundit i Tomit

Edhe një herë, Tom do të dyfishohet dhe do të bëhet mbrojtës kur pyetet për lidhjen e tij. Nuk e di për ju, por jam lodhur nga historia. Po, ai vendosi të mashtrojë për muaj të tërë. Por në fund të ditës, ai nuk vrau askënd. Në çdo rrethanë normale, Ariana do të largohej përgjithmonë. Unë nuk mendoj se jam emocionalisht i përgatitur për të parë përsëri një burrë të rritur duke qarë.

Ribashkimi do të tregojë anëtarë të shumtë të kastit që thërrasin Tomin për ndërveprimet e tij të dobëta me median. Gjatë gjithë sezonit, Tom sulmoi bashkë-yjet e tij duke u përpjekur të përdorë shëndetin mendor të Arianës kundër saj. Për muajt e fundit, shikuesit kanë parë sesi Bravo dhe Sandy përpiqeshin të mbështeteshin në atmosferën anti-hero. Por humori nuk ngeci kurrë. Aktrimi i shëmtuar i Tomit është thirrur më shumë se sa mund të numëroj. Nëse do të kishte një Razzie për të fituar, do të ishte koha e Sandy.

Por bashkëpronari i TomTom u përpoq të bënte maksimumin e fundit, ndërsa i tha Arianës: “Ti më njeh aq mirë sa të dish që kjo nuk është aktrim”. Por Ariana përgjigjet në heshtje: “Unë nuk e bëj”. Unë kam të dridhura fjalë për fjalë! Është si të shikosh një thriller psikologjik.

Brock është heroi i VPR

Unë nuk isha i përgatitur të bëja rrënjë për Brock në asnjë mënyrë. Ai kurrë nuk më ka shtyrë të bëj tifo për të në sezonet e mëparshme. Kur fansat morën vesh për herë të parë se ai ishte vonë për mbështetjen e fëmijëve për dy fëmijët e tij të parë, ne të gjithë e fshimë atë. Në atë pikë, gjithçka që ai ishte ishte një aksesor i zbukuruar për Scheana. Por sezoni 11 tregoi Brock dhe Scheana duke luftuar brenda martesës së tyre.

Çifti ka vetëm dy vjet që janë martuar, por disa herë dukej se nuk e duronin dot njëri-tjetrin. Ribashkimi do të ketë disa pyetje të vështira në lidhje me turbulencat. Vështrimi i fshehtë tregoi gjithashtu Brock-un duke u prishur teksa përshkruante rëndësinë e gruas dhe vajzës së tij në jetën e tij. Brock ka mbetur me një pellg rreth karriges së tij, duke më bërë tashmë të them: “Nuk po qaj! Ti po qan!”

Mendimet e fundit

Edhe pse më pëlqeu ta shikoja, traileri i ribashkimit ishte i çuditshëm. Ndjehet sikur nuk tregoi shumë, gjë që mund të ishte e mirë ose e keqe. Por unë mendoj se fillesat e gjata të komenteve të mërzitshme do të pasojnë momente lavdie. Unë besoj se do të jetë e vështirë të dëgjosh anën e Jo Wenberg për ngacmimin, sepse, dua apo jo, ajo më tërhoqi telat e zemrës.

Të shikoje Katie-n duke e copëtuar atë në mbledhjen e San Franciskos nuk ishte argëtuese. Unë me siguri do të rrëmbej shami kur Jo të thotë pjesën e saj. Ribashkimi tre-pjesësh i Vanderpump Rules duket shumë i tensionuar dhe emocional kundrejt shpërthyes si sezoni i kaluar, i cili është shumë i ndryshëm. Nuk jam i sigurt nëse zemra ime e vogël televizive e realitetit do të jetë në gjendje ta përballojë atë.

Shikoni sezonet e mëparshme të Vanderpump Rules on Peacock.