Pse fansat nuk e pëlqejnë sezonin 14 të RHONY

Klea

Pse fansat nuk e pëlqejnë sezonin 14 të RHONY

Për shumicën e shikuesve Bravo, Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut rindezja ka qenë një sukses masiv, pas muajsh shqetësimesh. Për 13 sezone, zonjat e Big Apple ishin ndër ekskluzivitetet më të njohura. Me një kastë femrash që nuk e kishin problem të hidhnin gota verë apo akuza, duke të parë ty, Ramona Singer, shikuesit u rritën duke e shijuar vërtet materialin që zonjat sollën në ekranin e vogël.

Pas një sezoni të ashpër të 13-të, Bravo vendosi se ishte koha për të pasur një pastrim pranveror. Megjithatë, ka nga ata pak kritikë të ashpër që nuk mendojnë se seriali është i mirë dhe kanë disa shqetësime në lidhje me sezonin e ardhshëm. Ja pse fansat nuk e pëlqejnë sezonin 14 të RHONY

Tifozët nuk e pëlqejnë ndryshimin

(Foto nga: Sean Zanni/Braavo nëpërmjet Getty Images)

Është një fakt i njohur që shumica e fansave të Bravo nuk e pëlqejnë, po e përsëris, NUK kënaqen me ndryshimin kur bëhet fjalë për amvisat e vërteta.

Me kalimin e viteve, RHONY ka marrë disa suksese të mëdha, si humbja e Bethenny Frankel, shikimi i Sonja Morgan që humbi të gjithë njerëzit e saj kryesorë për miqtë e saj, madje edhe një amvise të mërzitshme ose dy. Kështu që kur u njoftua rindezja, disa ndjekës nuk mund ta përqafuan idenë dhe lakmuan për ditët e mira të vjetra.

Fansat mendojnë se kasti nuk është i lidhur

(Foto nga: Sean Zanni/Braavo nëpërmjet Getty Images)

Edhe pse ky shkrimtar nuk beson se ka shumë gabim me kastin e ri të Real Housewives të Nju Jorkut, disa vëzhgues mendojnë se grupi i grave të panjohura nuk janë të lidhura. Kjo ndjenjë mund të rrjedhë nga shikuesit besnikë që kanë parë Real Housewives që nga dita e parë. Kuptohet që ata kanë një ndjenjë të fortë besnikërie.

Kasti i ri është një përballje, me shumë që përpiqen të krahasojnë mollët me portokallet. Ky kast i ri është i ri dhe lulëzon në xhunglën e betonit. Shumica janë nëna që përballen me stresin martesor. Nga ana tjetër, amvisat e OG ishin kryesisht të divorcuara dhe beqare dhe vinin nga paratë. Vetëm disa u futën në fuqinë punëtore.

Kasti i ri nuk është qesharak

JENNA LIONS
(Fotografia: Bravo/YouTube)

Një tjetër arsye pse disa fansa nuk e pëlqejnë sezonin 14 të RHONY është se ata thonë se kasti i ri nuk duket të ketë një kockë qesharake mes tyre. Gratë janë thirrur vetëm për të folur me kafshime të shëndosha dhe duke u përpjekur të detyrojnë komedinë.

Fansat e tjerë të mendimit mendojnë se gratë kanë folur vetëm përmes ekstrakteve të shkurtra nga një intervistë e regjistruar, duke u mbështetur në kafshime zanore për t’i bërë ato të shikohen. Zonjat nuk mund të detyrojnë vetëm argëtim te shikuesit. Përpjekja e Ubah Hassan për të vjedhur një kanaçe me qumësht kokosi nga një restorant në Hampton, për shembull, ishte e tepërt.

A është Brynn shumë?

Brynn Whitfield
(Foto nga Bryan Bedder/Getty Images për Vox Media)

Etiketa e Brynn Whitfield është “Më pëlqen të qesh, por më bëj të çmendur dhe do të dal me babin tënd”. Megjithatë, ndërsa disa fansa qeshën me shaka, të tjerëve e panë atë të çuditshme. Fansat gjithashtu nuk kanë marrë parasysh zërin e saj të veçantë, që disa mendojnë se është një akt. Të tjerë e akuzojnë Brynn se ka përdorur apelin e saj seksual për t’u fshehur pas disa çështjeve, si trauma e pazgjidhur e fëmijërisë dhe tre fejesat e saj të dështuara. Shumë shikues të pakënaqur e shohin atë të bezdisshme.

Brynn gjithashtu mund të duket si i çrregullt, i cili në fakt mund të jetë një shtesë e shkëlqyeshme për rindezjen e RHONY. Megjithatë, mësuesi i marketingut dhe komunikimit ka tendencë të lëshojë energji kaotike. Brynn është shfaqur gjithashtu paksa pretencioz. Ajo ka bërë komente të çuditshme që përfshinin se nuk dëshironte të kapej në një restorant të veçantë zinxhir dhe iu referua Ubah si një modele e listës D. Sinqerisht, menduam se ajo po i jepte drite Singer Stinger.

Është si një shfaqje HGTV

RHONY RINDARJE
(Fotografia: Bravo/YouTube)

Nga shikuesit me sy shqiponjë nuk ka kaluar pa u vënë re fakti se pjesa më e madhe e skenave RHONY janë zhvilluar brenda një prej shtëpive të grave apo një restoranti.

Qyteti i Nju Jorkut ka shumë për të ofruar për sa i përket kulturës dhe jetës së natës. Kuptohet, disa fansa mendojnë se sezoni i ri po i bën një padrejtësi qytetit që nuk fle kurrë. Seriali origjinal përdoret për të filmuar në ura dhe në galeri arti. Sipas disave, atmosfera e qytetit i mungon padyshim rindezjes.