Pse fansat mendojnë se Scheana po bën skandalozë për veten e saj

Klea

Pse fansat mendojnë se Scheana po bën skandalozë për veten e saj

Scheana Shay është një personazh polarizues në Rregullat e Vanderpompës pasi ajo nuk ka qenë gjithmonë një personalitet i mirë si Gold. Kur Scandoval shpërtheu për herë të parë në mars 2023, ishte e vështirë të kuptohej pse Scheana e futi veten në dramë. Fansat e kishin parë që ajo të shkaktonte mjaft dëme pasi ajo ishte arsyeja kryesore që Rachel Leviss nuk e respektoi kurrë Katie Maloney.

Për shumë sezone, Scheana ka qenë vajza rezidente “më zgjedh” në grup, duke pretenduar gjithmonë se vajzat e tjera nuk e pëlqejnë atë pa asnjë arsye. Edhe pse Scheana është rritur, ajo ende pëlqen të luajë viktimën. Ndoshta Stassi Schroeder e kishte të lidhur që në fillim. Tani, ajo po përpiqet të bëjë që Ariana Madix të thyejë zemrën e saj, dhe nocioni është qesharak.

Në një episod të fundit të Vanderpump Rules, Scheana përsëri ndezi polemika për qëndrimin e saj egocentrik ndaj Scandoval. Në sezonin 11, Scheana dënoi veprimet e Rachel, por dukej më e shqetësuar për urdhrin e përkohshëm të ndalimit që Rachel i shërbeu asaj. E gjithë biseda u bë e turbullt ndërsa Scheana la të kuptohej se mund ta falte Rachel për lidhjen, por jo urdhrin e ndalimit. Sinqerisht, matematika e Scheanës më ngatërron.

Për shkak se Scheana vazhdon të bëjë komente të tilla, fansat e Vanderpump Rules vazhdojnë ta thërrasin atë për të bërë Scandoval për veten e saj.

Shoke te ngushte pergjithmone

Scheana është një fu*k total i mendjes ndonjëherë. Prej vitesh, nëna e një fëmije ka bërtitur fjalë për fjalë se si Ariana është shoqja e saj më e mirë. Asaj i pëlqente t’u kujtonte shikuesve pothuajse çdo mundësi që kishte. Por tani duket sikur po përpiqet të miqësohet me Tom Sandoval.

Gjatë finales së sezonit 10, fansat panë ndërsa Scheana po përballej me Tomin për pabesinë e tij. Në atë kohë, ajo tha se nuk mund të ishte më shoqe me të, edhe pse e pranoi se ai kishte bërë shumë për ta ndihmuar atë të integrohej në grup. Por që nga ajo kohë, ajo duket se i ka dhënë prioritet miqësisë me Sandovalin mbi mbështetjen e Arianës.

Melodia e Scheana ndryshoi ndjeshëm pasi dolën fotot që ajo ndaloi në hotelin e Tomit gjatë BravoCon 2023. Scheana foli në podkastin e saj, Scheananigans, duke vënë në dukje se ishte aty vetëm për t’i thënë “të mbyllte fjalën dhe të ndalonte së foluri për Arianën”. Scheana vazhdoi duke thënë: “Çdo bisedë që kam pasur me Tom Sandoval që nga mbyllja e xhirimeve ka qenë në mbrojtje të Arianës. Fjalë për fjalë, unë i kam thënë atij kaq shumë herë… ‘Askush nuk të përfol për A, B, C ose D për të cilin ti dëshiron të ankohesh… Askujt nuk i intereson! Ndalo.’”

Scheana qëndron për Tomin

Por sa e vërtetë është në të vërtetë Scheana? Ne të gjithë e dimë se ajo pëlqen pak vëmendjen; thjesht duket e çuditshme që ajo po fiton mbulim duke përdorur ndarjen e shoqes së saj më të mirë. Përsëri, në podkastin e saj, Scheana dukej aq pak sa të këndonte një melodi tjetër. “Nuk kam menduar kurrë se ai ishte një djalë i keq”, pohon ajo tani.

Komentet erdhën pasi Tom dhe Scheana u çiftuan në një seancë shërimi shpirtëror korrikun e kaluar. Scheana zbuloi, “Unë personalisht kam luftuar me të vërtetë me gjithë këtë sepse jam sikur, po, ju bëtë një gjë vërtet të keqe. Por ti nuk ishe shok i keq për mua. Por më pas ajo që keni bërë ka ndikuar tek unë, kështu që thjesht ka ndryshuar të gjithë dinamikën e grupit tonë.”

Scheana me të vërtetë duhet të mësojë të lexojë dhomën. Sigurisht, miqësia e saj me Tom u ndikua padyshim nga Scandoval. Sidoqoftë, ndikimi që lidhja pati te Ariana ishte shumë më shkatërruese sesa ndikimi që lidhja pati në grupin e miqve VPR. Është e keqe të humbasësh një mik, por Scheana nuk po fiton asnjë fans duke treguar se sa e vështirë ka qenë Scandoval me të.

Fansat nuk po blejnë atë që ajo po shet

Është indinjuar për fansat që Scheana dikur nënkuptoi se ajo mund ta falte Rachel për atë që i bëri Arianës sepse nuk e ndikoi drejtpërdrejt atë. Scheana u përpoq të mbronte komentet e saj të fundit në emision duke ndarë në X, më parë Twitter, “Kjo NUK është ajo që thashë. Unë thashë ‘nëse gjëja më e keqe që ajo bëri ishte të dashurohej me bff të saj’ (aka në heshtje në kokën e saj) … MOS keni një lidhje 7-mujore!!

Fansat e Vanderpump Rules shkuan në Reddit për të ndarë përbuzjen e tyre, me një shkrim: “Unë mendoj se Scheana është armiku i saj më i keq kur ajo thotë gjërat në momentin e nxehtë sepse tingëllon gjithmonë e tmerrshme. Ajo duket se është jashtëzakonisht e keqe për të shpjeguar veten kur është duke punuar për diçka.” Një tjetër fanse shkroi, “Scheana thjesht po bëhet Scheana. Ajo bën gjërat e saj në Scheana dhe më pas duhet ta bëjë Scheana-n, të kthejë prapa dhe të shpjegojë gjithçka, sepse, me sa duket, gjithçka duhet shpjeguar.”

Unë besoj se Scheana mund të bëjë një tërmet në Los Anxhelos për të, kështu që dyshoj shumë se mendimet e saj të përfshira vetë rreth Scandoval do të zhduken ndonjëherë. E tëra çfarë mund të bëjmë është të qeshim Scheana-n dhe të shikojmë teksa ajo inatos më shumë fansa me momentet e saj budallaqe të mjerimit.