Pse fansat janë të mërzitur nga drama e Kim Zolciak dhe Kroy Biermann

Klea

Pse fansat janë të mërzitur nga drama e Kim Zolciak dhe Kroy Biermann

A mund të shkojmë një ditë pa dëgjuar ndonjë histori kokamami rreth divorcit të Kroy Biermann dhe Kim Zolciak? Sinqerisht, historia e tyre e dashurisë ishte një takim total i lezetshëm pasi ata mbyllën sytë në pistën e vallëzimit në një festë bamirësie. Edhe pse Kim për herë të parë ia ktheu prapanicën e ish-NFL-së, të dy ishin menduar qartë të ishin. Megjithatë, mes sezonit të gripit dhe një lufte të re, fansat janë lodhur nga saga e ndarjes së pafundme të Kim dhe Kroy. Kim ka qenë gjithmonë një personazh i keq, me Kroy që është mishërimi i timonit që rrotullohet, por lloj brejtësi ka vdekur.

Kim është një përdorues

Ajo e bëri atë me Big Papa, kështu që ka kuptim që Kim gjithashtu luajti Kroy. Martesa me një lojtar NFL mund të jetë përgjigja e lutjeve tuaja, por vetëm nëse ai lojtar di si t’i bëjë paratë e tij të funksionojnë për të. Mjerisht, nuk duket sikur Kroy mori memorandumin e Ballers kur bëhej fjalë për pagën e tij, por Kim kaloi sikur të mos kishte të nesërme. Ndërsa fansat e Bravo janë më se të lumtur të dëgjojnë për detaje të reja për një skandal të veçantë, ky thjesht nuk po godet në shenjë.

Ndjekësit nuk po argëtohen më me mashtrimet e Kim-it për shpenzimet e parave. Divorci ka marrë një kthesë të sëmurë, duke treguar se Kim ka përfituar në fakt nga thyerja e zemrës së burrit të saj. Ashtu si shumica e yjeve të listës C, Kim ka vendosur të publikojë lajme të rreme në biografinë e saj në Instagram, të cilat, kur klikohen, i sjellin disa para. Është e qartë se Kim është armiku i saj më i keq, me shumicën e ndjekësve që përkrahin Kroy dhe fëmijët. Thjesht nuk duket sikur asnjëra palë po e merr çështjen shumë seriozisht.

Luftimet e Kim dhe Kroy janë memecë

Nuk dua të ulem këtu dhe të gjykoj – mirë, ndoshta pak – por argumentet e Kim dhe Kroy duket se janë për gjëra super të vogla. Sinqerisht duket sikur çështjet e tyre martesore buruan nga shfaqja e tyre, Don’t Be Tardy, e cila u anulua në vitin 2021. Pretendimet dhe grindjet e tyre skandaloze janë të përshtatura shumë me sëpatën e serialit, duke bërë që shumica e fansave të mendojnë se divorci nuk është i vërtetë. A mund të ndodhë që Kim po përpiqet të manipulojë producentët e Bravo për të rikthyer shfaqjen në mënyrë që të mbulojë të gjithë dramën e divorcit? Sinqerisht, nuk do ta kaloja pas saj.

Sa herë mund të thërrasë policinë një çift?

Për shkak të numrit të herëve që Kim dhe Kroy kanë thirrur policinë, duhet të ketë një derë rrotulluese jashtë shtëpisë së tyre. Vetëm një javë më parë, policët u thirrën sërish për një sherr në shtëpi në shtëpinë e familjes. Mjerisht, këtë herë, ka pamjet e kamerës së trupit. Sipas ET, katër oficerë i kanë shërbyer thirrjes, duke shpërdoruar edhe më shumë paratë e tatimpaguesit. Thirrjet janë trishtuese, me detaje që theksojnë se një nga fëmijët e çiftit ka thirrur për ndihmë. Dokumentet zbuluan se “i mituri që telefonoi 911 kishte këshilluar që babai i tij po godiste nënën e tij”. Gjithashtu nuk ndihmoi që Kroy u bë “verbalisht luftarak” me oficerin.

Thirrje të tjera ka pasur, por fansat nuk mund të mos e ndjejnë se është djali që ka qarë ujku. Në tetor, Kim thirri 911 dy herë për t’u ankuar për Kroy. Kim vuri në dukje se nuk ndihej e sigurt me burrin e saj, por ajo vazhdoi të tërhiqte dokumentet dhe të kthehej. Është duke u bërë e vështirë të besosh Kim dhe Kroy pasi çdo luftë ndihet e orkestruar.

A nuk do të mendojë dikush për fëmijët

Arsyeja më e madhe pse fansat janë mbi dramën e Kroy-t dhe Kim-it është sepse ata po i fusin seriozisht fëmijët e tyre për udhëtimin emocional. Katër fëmijët e Kim dhe Kroy janë futur në shtyp për foto të inskenuara, si kur ata shkuan në kishë të gjitha në emër të bashkimit. Është bërë aq keq në familje sa Kroy ka kërkuar kujdestarinë kryesore të katër fëmijëve të tyre të vegjël, duke lënë të kuptohet se Kim është një nënë e pamatur.

Ndërsa shikuesit e Bravo janë të lumtur të dëgjojnë për dramën për të rritur, askush nuk dëshiron t’i shohë fëmijët të ngecur në mes dhe duke parë shpërthimet që po ndodhin qartë në prapaskenë. Nuk ka dyshim se fëmijët do të kenë nevojë për vite të tëra terapie pas përfundimit të divorcit – nëse kjo ndodh ndonjëherë.