Pse fansat e VPR e kritikojnë kaq ashpër Brock Davies

Klea

Pse fansat e VPR e kritikojnë kaq ashpër Brock Davies

Brock Davies doli në skenë gjatë sezonit 9 të Rregullat e Vanderpompës si i dashuri i Scheana Shay. Këngëtarja Good as Gold nuk ka qenë e njohur për të zgjedhur më të mirët e meshkujve, kështu që fansat ishin skeptikë në rastin më të mirë. Lojtari australian i regbisë pati një histori të qarë teksa tregoi se la ish-gruan dhe fëmijët e tij në Oz për t’u përpjekur për t’ia dalë mbanë në Shtetet e Bashkuara. Koncerti sportiv profesional nuk u largua, duke i lënë fansat të pyesin pse ai nuk u kthye më në shtëpi. Që nga ai moment fatal, Brock pati një betejë të vështirë kur erdhi puna për të fituar mbi fansat.

Pse Brock nuk i sheh fëmijët e tij?

Gjatë sezonit të 9-të, Brock pranoi se kishte humbur privilegjin për të parë fëmijët e tij, sepse ai kishte ndaluar të paguante mbështetjen e fëmijëve. Nuk duket mirë, vëlla. Ndërsa fliste në podkastin e tanimë gruas së tij, Scheananigans, ai ndau se ndjeu pasojat e veprimeve të tij, duke zbuluar: “Ka një anë timen që thjesht dëshiron të luftojë fort për t’i parë ato. Por ka një anë tjetër që më kujton se ky është një akt i ashpër balancues.”

Brock po mëson se “Veprimet kanë pasoja”. Edhe pse Brock u shpërtheu në lot, disa fansa të Vanderpump Rules nuk po blejnë atë që ai po shet dhe ende kërkojnë që ai të digjet në kunj për keqbërjet e tij të së kaluarës. Ndërsa ai është një baba i mrekullueshëm për Summer Moon, vajzën e tij me Scheanën, ai duket se e ka lënë topin me dy fëmijët e tij të parë dhe mund të mos ketë kurrë një shans të dytë me ta.

Brock mund të jetë i vetë-drejtë

Aquaman wannabe nuk ka fituar një yll të artë nga shumë fansa kur bëhet fjalë për mënyrën se si ai ndërvepron me anëtarët e tjerë të kastit. Sezoni 9 e tregoi Brock në gjendjen më të keqe të tij, ndërsa ai reagoi tmerrësisht ndaj Lala Kent kur ajo tregoi se Randall Emmett e kishte tradhtuar. Në vend që të tregonte ndjeshmëri, ai tha: “Histori e bukur, vëlla”, gjë që i neveriti fansat. Pavarësisht mendimit tuaj për Lalën, ajo ishte mashtruar dhe e lanë të ishte nënë beqare. Le ta pranojmë: Brock është një burrë pagash.

Edhe pse ka ndryshuar pak, Brock shfaqet si më i shenjtë se ti, duke menduar se është personi më i mirë për t’u dhënë këshilla të tjerëve. Ai ka gjykuar shpejt sjelljen e keqe të të gjithëve, por shpesh harron se nuk është i pastër. Fakti që ai shpesh ndante mendimet e tij për ngjarjet e së kaluarës në të cilat ai as që ishte pjesë ishte kashta që theu shpinën e devesë për mua. Disa shikues nuk mund ta pastronin veten pasi ai u soll në serial.

Brock nuk e lexon gjithmonë dhomën

Tani, jo të gjithë janë të përsosur kur bëhet fjalë për të kërkuar favore ose kohë, por Brock thjesht duket se i injoron fare shenjat sociale. Ky tipar i ka fshirë të gjithë të gabuar pasi fansave u është dashur të përmbahen nga shkulja e flokëve të zhgënjyer. Sezoni 9 tregoi Brock duke u përpjekur të promovonte aplikacionin e tij të fitnesit, por në vend që të tregtonte favore ose të paguante miqtë e tij, ai thjesht supozoi se të gjithë do të ishin të lumtur ta promovonin sipërmarrjen e tij falas. James Kennedy ishte i entuziazmuar me idenë pasi Brock po shkelte se si kasti i fitonte paratë e tyre jashtë shfaqjes.

Brock kishte një tjetër gabim kur postoi një prizë nën postimin e Lala-s për stërvitjen e foshnjës, duke shkruar, “Stërvitje për bebe @homebodyapp lol.” Sinqerisht, është sikur ai as që po përpiqet të qëndrojë larg telasheve. Lëvizja u pa si e turpshme dhe e etur dhe fansat iu përgjigjën komenteve për ta përulur Brock.

Duke kërkuar për një Come-Up

Degradimi për Sezonin 10 i bërtiti vëllime Brock-ut, i cili në fakt u pa si i sjellshëm. Qoftë mungesa e kohës para ekranit apo për të hedhur një vështrim nga brenda, e kam gjetur veten duke shpresuar që ai të ketë një shans të dytë për të bërë përshtypje. Ai është bërë mik i ngushtë me Lalën dhe me pjesën tjetër të kastit. Scheana ishte gjithmonë i çmendur si djalë, por guxoj të them që të dy ishin krijuar për njëri-tjetrin, lythat dhe të gjitha.

Megjithatë, për disa fansa, Brock nuk do të marrë kurrë hiret e tyre të mira, sepse, për ta, ai është i padurueshëm. Atyre nuk u pëlqen mënyra se si Scheana përpiqet ta pikturojë atë si një baba të madh, duke e ditur se ai braktisi dy nga fëmijët e tij. Ndërsa unë nuk jam një prej tyre, disa fansa po qëndrojnë vetëm për atë që ata besojnë se është një divorc i pashmangshëm. Fansat që ende kënaqen me urrejtjen ndaj Brock, mendojnë se ai dhe Scheana e meritojnë njëri-tjetrin, por edhe më shumë, ata meritojnë divorcin e çrregullt që do të kenë përfundimisht. Na trego gabim, Brock!