Pse fansat e Summer House kanë filluar të ndihen keq për Kyle Cooke

Klea

Pse fansat e Summer House kanë filluar të ndihen keq për Kyle Cooke

Kyle Cooke ka qenë gjithmonë djali që keni dashur të shikoni Shtëpi verore. 41-vjeçari ende nuk është qetësuar dhe jeton ende sikur të ishte një djalë 21-vjeçar. Më duhet të them se diçka është freskuese për Kyle që thjesht është Kyle. Dua të them, kush i humbet mbathjet e notit në gji dhe del nga uji me një guaskë kërpudhash? Burri nuk e lë shumëçka ta shqetësojë. Derisa të kthehet në një cep dhe të shpërthejë, dmth.

Por Kyle nuk e ka gjithmonë të lehtë. Kyle është tërhequr në drejtime të shumta midis mashtrimit të martesës, miqësive dhe biznesit të tij. Shumë e kanë vënë re se Kyle nuk është i mirë kur bëhet fjalë për kompromis me Amanda Batula, por a ka më shumë në histori? Episodi i fundit tregoi se Kyle më në fund humbi qetësinë.

Mes një shkëmbi dhe një vendi të vështirë

Zakonisht nuk ndihem keq për Kyle gjatë Summer House, kryesisht sepse ai duket se po bën një jetë mjaft të mrekullueshme. Por episodi i fundit tregoi Kyle duke u thyer dhe lotët e tij më tërhoqën telat e zemrës. Në një moment, u duk sikur Ciara Millier dhe Paige DeSorbo ishin në grup me Kyle. Isha pak i befasuar që dy vajza beqare që nuk ishin martuar menduan se ishte vendi i tyre t'i tregonin burrit se si të ndërvepronte me gruan e tij. Ashtu siç pritej, përballja nuk shkoi mirë, duke e lënë Kyle-n të inatosur dhe duke qarë në valixhen e tij.

A është Loverboy në telashe?

Do ta pranoj: Kyle nuk duket të jetë më i lidhuri emocionalisht kur bëhet fjalë për komunikimin. Teksa e shikoja duke qarë në BMW-në e tij, duke thënë vazhdimisht: “Vera duhet të jetë argëtuese”, mëshiroja djalin. Por kur ai u ul në shtrat me Carl Radke për të shfryrë, shpërthimi i tij kishte më shumë kuptim. Kyle vuri në dukje, “Do të ketë të gjitha llojet e mundësive që ne të ndjekim pasionet, interesat, hobi. Dhe shpresojmë se shumë gjëra kthehen në makina për të fituar para – disa prej tyre nuk duhet të bëjnë – por kjo është ajo që unë dua.” Kyle e bëri tërbimin e tij me kohën e gabuar, ndërsa tha: “Ironia këtu është se unë u emocionova kur dëgjova që Amanda dëshiron t'i ndjekë këto gjëra, thjesht nuk e kisha në vete në atë moment të jem si, 'Epo! ' sepse unë po jetoj në një realitet tjetër me aksione vërtet të larta.”

Për shumë sezone, shikuesit e kanë parë Shtëpinë Verore të mbushur fjalë për fjalë me gjithçka Loverboy. Midis mallrave, pijeve dhe ftohësve, nuk mund të largohesh pa parë ndonjë formë të produktit Loverboy. Megjithatë, sipas Kyle, nuk është gjithçka në rregull në prapaskenë, duke aluduar për disa çështje financiare. Ndërsa ai nuk hyri në detaje, Kyle shtoi: “Dhe mendova se ajo e kuptoi.”

Kyle ka nevojë për një rregullim të qëndrimit

Edhe pse zemra më doli gjatë episodit të fundit, Kyle nuk është tamam viktimë. Me kalimin e viteve, ai ka thënë disa gjëra mjaft të këqija për gruan e tij, gjë që ishte shumë e pakëndshme. Kur dëgjoi për herë të parë për dëshirën e Amandës për t'u degëzuar në sendin e saj, ai e quajti atë një “projekt pasioni”. Termi ishte shumë fyes pasi nënkuptonte se ajo nuk ishte në gjendje të themelonte biznesin e saj dhe ishte thjesht një shtëpiake e mërzitur. Në një sulm zemërimi, ai u vërsul jashtë dhe hodhi kutinë e tij me pije.

Kyle më pas vazhdoi të shpërthejë të gjithë bisedën jashtë proporcionit. Ai u hodh dhe u tërbua, duke thënë: 'Mirë, mirë. Ti e di cfarë dua unë? Unë dua të jem DJ. Unë dua të jem DJ. Ju dëshironi të bëheni DJ menjëherë.' Sjellja e Kyle ndihej shpërfillëse ndaj gruas së tij. Ndoshta pjesa më e bezdisshme ishte se gjashtë muaj pas debatit, Amanda nuk kishte bërë asgjë për të ndjekur ëndrrën e saj, por Kyle ishte bërë DJ. Amanda nuk duket shumë e shqetësuar, megjithatë, siç tha ajo për shikuesit e Summer House After Show, “Është e sigurt që po jep krizë të moshës së mesme, por unë po e mbështes sa më shumë që mundem”.

Sinqerisht, dikush duhet të jetë sepse mirësia e di se Amanda nuk po merr mbështetjen që i nevojitet.