Pse fansat e RHOP kanë humbur respektin për Robyn Dixon

Klea

Pse fansat e RHOP kanë humbur respektin për Robyn Dixon

Tifozët e Amvise të vërteta të Potomac aktualisht po shikojnë një tragjedi të shpalosur si Robyn Dixon është detyruar të qajë për t’i hequr gratë nga shpina. Një episod i fundit tregoi disa nga gratë që pyesnin historitë e Robyn dhe besnikërinë e verbër ndaj burrit të saj, Juan Dixon. Ish-lojtari pro-NBA ka një histori mashtrimi. Pasi u shfaqën thashethemet e reja, fansat dhe aktorët e Robyn-it në RHOP duan të dinë të gjithë të vërtetën dhe asgjë tjetër përveç të vërtetës.

Pse nuk i pëlqen Robyn?

Tani, unë nuk jam domosdoshmërisht abonuar në klubin “We Hate Robyn”. Megjithatë, shumë fansa të RHOP e kanë cilësuar Robyn një nga aktorët më të pafavorshëm në rrjetin Bravo. Për shkak se Robyn i mban letrat afër gjoksit, ajo shpesh shihet si e pandershme, ngacmuese dhe një kukull për shoqen e saj, Gizelle Bryant. Mjerisht, të dy ndajnë një lidhje për shkak se të dy burrat e tyre i tradhtuan ndërsa ishin të martuar.

Robyn duhet të largohet nga Round Gëzuar

Mjerisht, shumë shikues kanë humbur respektin për nënën e dy fëmijëve, sepse ajo duket se ka ngecur në një martesë serioze toksike me një burrë që e tradhton rregullisht. Juan gjithashtu ka një tendencë për të mosrespektuar Robyn, edhe pse ajo i ka qenë besnike atij, pavarësisht nga mënyrat e tij mashtruese. Ka pasur më shumë raste nga sa mund të llogarisin fansat kur Juan ka shpërthyer mbi gruan e tij tashmë të stresuar. Një episod i fundit tregoi se Robyn kërkonte ngushëllim vetëm për t’u pritur me ndezje gazi dhe fjalë të ashpra.

Që nga viti 2016, shikuesit kanë parë një moment të shkurtër të qëllimeve të vërteta të Juan-it, dhe sinqerisht, ai duket se sillet keq ndaj gruas së tij. Nëse jemi të sinqertë, Juan nuk e pëlqen në mënyrë aktive gruan e tij me pothuajse aq pasion sa pretendon se e do dashnoren e tij. E dashura e Juan madje pretendoi se Juan i tha asaj se martesa e tij ishte vetëm për një rrogë. Pra, çfarë është, Robyn? A keni një burrë apo një mik më të mirë?

Robyn Green ndez mosrespektin

Edhe pse Robyn u tha vajzave se ishte e gatshme të mbante përgjegjësi, ylli i Real Housewives of Potomac është një pjesëmarrëse shumë aktive dhe e gatshme kur bëhet fjalë për sabotimin e moralit dhe dinjitetit të saj.

Fansat tashmë ishin të shqetësuar që Robyn fshehu nga kamerat tradhtitë e Juan-it, por duke qëndruar pa mendje pas tij, ajo thjesht e bëri veten të dukej si një klloun. Askush nuk ishte adhurues i faktit që ajo mbylli emocionet e saj në shfaqje vetëm për t’i shfaqur ato në ekran të plotë kur ishte fjala për podkastin e saj.

Robyn është shumë thellë

E gjithë qëllimi i Real Housewives është të tregojë një ndjenjë komuniteti, megjithatë Robyn refuzon të marrë çdo lloj këshille nga miqtë e saj. Janë zhvilluar teori të shumta në lidhje me Juan dhe Robyn, duke përfshirë idenë se ata mund të kenë një marrëveshje. Ndërsa unë nuk mendoj se Robyn është në një lidhje të hapur, unë besoj se dashuria e tyre nuk u zhvendos kurrë në një vend romantik. Sezoni 1 i tregoi ata që bashkëjetonin për hir të faturave dhe fëmijëve të tyre. Kjo funksionoi për ta, por diku gjatë rrugës, linja u turbullua.

Juan duket vërtet i dhimbshëm nga i gjithë procesi i xhirimeve. Duket më shumë gjasa që dyshja të kenë një marrëveshje për të mos vënë në siklet njëri-tjetrin. Megjithatë, Juan ka dështuar keq, duke e lënë Robyn të pastrojë rrëmujën. Mjerisht, disa gjëra thjesht nuk bashkohen, si kur Robyn i tha grupit që Juans të fshinte historinë e tij të telefonit sepse “ai është i çuditshëm”. Robyn ndoshta mund të jetë “bit*h më i trullosur” në seri.

Qëndrimi i keq i Juan-it e ka ndryshuar Robin

Ndoshta një nga gjërat më të këqija rreth Robyn që ka bërë që fansat të humbin respektin për të është se sa shumë Juan ka ndikuar në qëndrimin e saj me pjesën tjetër të zonjave. Shpërthimet emocionale të trajnerit të basketbollit të kolegjit kanë vënë në shënjestër Robyn dhe ajo nuk mund të bëjë asgjë për këtë, përveçse ndoshta të pranojë të gjitha keqbërjet e tij. Sinqerisht, është e vështirë të shikosh Robin që poshtëron veten për shkak të aftësisë së burrit të saj për të gënjyer.

Robyn ka qëndruar e palëkundur në bindjen e saj për të mbrojtur burrin e saj, duke theksuar në një episod të fundit, “Të shoh atë të kalojë këtë pa asnjë plan, kjo me të vërtetë më lëndon zemrën për burrin tim. Unë nuk i vlerësoj supozimet që po bëhen. Kjo është një situatë kaq e ndjeshme dhe emocionale për ne.”

Mjerisht, Juan ende nuk e ka kthyer favorin dhe për të mbrojtur gruan e tij. Shembulli më i mirë i kësaj ishte kur Robyn po luftonte me depresionin. Në vend që të ndihmonte gruan e tij, ai i tha asaj se ajo ishte “dembele” dhe e shëmtuar. Të gjithë do të donim ta shihnim Robin të ketë një shtyllë kurrizore, por nuk duket se ajo do të rritet së shpejti.