Pse fansat e RHOP janë emocionalë për Bravo që pushojnë Robyn Dixon

Klea

Pse fansat e RHOP janë emocionalë për Bravo që pushojnë Robyn Dixon

Për tetë sezone të Amvise të vërteta të Potomac, Robyn Dixon ka qenë një OG kryesor. Ajo është një pjesë e banditëve me sy të gjelbër dhe në përgjithësi ka një prani të vërtetë në ekranin e vogël. Midis vështirësive të saj financiare dhe çështjeve të hapura të martesës, Robyn i mbajti fansat të qeshin me një rresht të mahnitshëm. Kush mund ta harronte shpërthimin e saj, duke vënë në dukje: “Jam shumë i lumtur që Juan Dixon nuk është këtu.” Por këtë javë, ajo konfirmoi se ishte shkarkuar nga seriali i dashur, duke i lënë fansat të ndihen të shqetësuar për të gjithë situatën.

Grupi është i prishur

Robyn, Karen Huger, Gizelle Bryant dhe Ashley Darby ishin katërshja më jetëgjatë që ka zbukuruar një ekskluzivitet Real Housewives. Ky grup e ka bërë të qartë se ata janë një motër që kujdesen për njëri-tjetrin. Ata kanë qenë të gjithë miq për një dekadë ose më gjatë, dhe megjithëse do të grindeshin herë pas here (kryesisht Karen dhe Gizelle), ata ishin miq. Karen dhe Gizelle janë dy anë të ndryshme të së njëjtës monedhë. E njëjta gjë mund të thuhet për Robyn dhe Gizelle. Ju duhet Robyn për të përfunduar grupin. Është si një PB&J pa J! Nuk ka asnjë shfaqje pa asnjërën nga katër OG-të, të paktën jo një shfaqje që dua ta shikoj.

Robyn ishte nënvlerësuar

Nuk më intereson çfarë thua; Robyn ka qenë gjithmonë i ftohtë. Qoftë duke tundur modelin e shkurtër të flokëve apo duke mbrojtur martesën e saj me gratë, ajo ka qëndruar e qetë si një kastravec. Robyn ka ardhur dhe ka ndjekur çdo sezon. Po, ajo mund të përmbahet nga drama e saj, por sigurisht që është e shkëlqyeshme për të tërhequr dramën e zonjave të tjera. Robyn ka një mënyrë për të sjellë ekuilibër në forcën që është Potomac, e cila ndonjëherë mendoj se neglizhohet. Nuk mund të ishte e lehtë të ishe në një grup miqsh që mërziten për gjithçka dhe arrijnë të qëndrojnë të qetë. Robyn po bënte vazhdimisht dy hapa përpara dhe një hap prapa.

Robyn ishte heroi i pakënduar. Ndryshe nga shumë nga bashkë-yjet e saj, Robyn di se si t'i zgjedhë betejat e saj. Ndërsa disa fansa mund të mendojnë se ajo nuk ishte shkumësa më e ndritshme në kuti, ajo ishte mjaft e ndritshme. Ajo u jep energji vetëm gjërave që i intereson vërtet, gjë që është një mësim i mirë për të gjithë. Robyn jep një pamje më realiste se çfarë do të thotë të jesh shtëpiake. Ajo është me këmbë në tokë, e keqe me paratë, ajo bën shaka, është qesharake dhe e do familjen e saj – është e paqartë pse Robyn duhet të jetë ende në shfaqje.

Na humbi një Robyn të vetëm

Mirë, kështu që Robyn është ende une martuar lumturisht, por shumë fansa po kërkojnë që ajo të ndahet me Juan, dhe unë mund ta imagjinoj vetëm një sezon me një Robyn vërtetë beqare. Do të ishte e lavdishme. Robyn është një nga personazhet e vetëm në të gjithë sezonin me të cilin mund të lidhesha lehtësisht në jetën reale. Prej vitesh, shikuesit kanë njohur prindërit dhe fëmijët e saj. Pa i penguar askush në rrugën e saj, mendoj se ajo do të lulëzonte. Por tani, Bravoverse nuk do ta dijë kurrë.

Tifozët përgjigjen

Ndjekësit besnikë të Real Housewives of Potomac shkuan në Reddit për të shprehur ankesat e tyre. Një tifoz u duk në favor të pushkatimit, duke shkruar: “Robyn pati mundësinë të merrte kontrollin e situatës, por vendosi të mos e bënte. Ajo mashtroi veten duke menduar se ishte një pasuri e shfaqjes dhe duke menduar se ishte e paprekshme, por jam i sigurt se ajo e ndjeu atë çizme duke i larguar nga spektakli.” Një tjetër fanse vuri në dukje Bravo “ndoshta i dha asaj këtë sezon për të shpenguar veten, për të qenë e hapur dhe e sinqertë dhe për ta mbajtur Juanin përgjegjës dhe në vend të kësaj ajo u dyfishua”.

Disa u mbështetën për Robyn, duke thënë: “Më duket sikur Gizelle duhej të ishte shkarkuar para Robyn”. Një ndjekës i fundit shtoi, “Sinqerisht, do të isha mirë duke parë Robyn për një sezon tjetër.” Duaje atë ose urreje atë, Robyn kishte të gjithë bazën e fansave duke folur. Ka pasur gjithmonë momente që ajo mund të kishte bërë më mirë, dhe fshehja e informacionit ndoshta nuk ndihmoi. Por unë i qëndroj mendimit se do të më mungojë Robyn. Dhe mendoj se bilanci i saj unik në grup do të mungojë kur të ketë premierën e sezonit të ardhshëm. Pra, sipas fjalëve të Ken Todd, Mirupafshim, Robyn.