Pse fansat e RHONJ duan që Teresa Giudice të largohet

Klea

Pse fansat e RHONJ duan që Teresa Giudice të largohet

Nuk është vërtet çudi që disa Amvise të vërteta të Nju Xhersit tifozët po ndizen Teresa Giudice pasi sjellja e saj ka qenë shumë e tmerrshme. RHONJ OG ka qenë në ekskluzivitet që nga dita e parë dhe dikur ishte një personazh mjaft i afërt. Megjithatë, me kalimin e stinëve, egoja e saj u bë më e madhe se flokët e saj të dasmës dhe e ktheu Terezën në një personalitet mjaft të imët.

Teresa është mishërimi i mantrës ‘bëj siç them unë, jo si bëj unë’, shpeshherë duhet të jetë më e zëshmja në grup për t’u ndjerë e rëndësishme. Po, ka të këqij të tjerë në ekskluzivitete të tjera, por fakti mbetet se Teresa nuk ka ende një moment të vetëm shpengimi, duke treguar se çdo shpresë ka humbur.

Fansat Guxuan të Boo Tre

(Foto nga: Chelsea Guglielmino/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Jo, kjo nuk është Zona e Muzgut. Fansat që morën pjesë në BravoCon në fakt e brohoritën Terezën kur ajo doli në skenë dhe filloi të flasë për zënkën e saj me Melissa dhe Joe Gorga. Kur Andy Cohen komentoi gjendjen aktuale të punëve midis Tre dhe Mel, ai zbuloi se marrëdhënia e tyre nuk ekzistonte.

Edhe pse shumë do të argumentonin se Teresa është një pjesë e pazëvendësueshme e kastit falë aftësisë së saj për të tërhequr vlerësimet, turma filloi të brohoriste, “Zjarr Tereza!” Tre duhet të dridhet në çizmet e saj, sepse ndjekësit janë ngopur me mashtrimet e saj.

Fuqia e Yjeve të Terezës është tharë

(Foto nga Trae Patton/Bravo përmes Getty Images)

Me kalimin e viteve, Teresa ka qenë katalizatori për disa momente të paharrueshme të krijuara për TV si rrokullisja e tavolinës, porta e striptizimit dhe orkestrimi i tërheqjes së flokëve të Margaret Josephs. Megjithatë, që kur u takua dhe u martua me Louis Ruelas, qëndrimi i saj është zhvendosur në mbrojtjen e tij me çdo kusht.

Sezoni 12 tregoi Margaret duke diskutuar thashethemet për të kaluarën e Luis, të cilat Tre nuk i vlerësoi. Ndërsa ajo njihet si jashtëzakonisht mbrojtëse ndaj familjes së saj, nëna e katër fëmijëve e çoi qëndrimin e saj në Jersey shumë larg pasi filloi të turpëronte Margaretin si një mënyrë për ta ngacmuar. Tereza ka pak kohë që qëndron e vetme dhe ka shumë mundësi që kjo të jetë për shkak të qëndrimit të saj të poshtër.

Teresa vjen si vetë-shërbyese

(Foto nga Gabe Ginsberg/Getty Images)

Teresa ka një model të qartë kur bëhet fjalë për të bërë miq, pasi ajo padyshim që e lidh veten vetëm me njerëzit që adhurojnë tokën ku ajo ecën (kollë Jennifer Aydin kollë.) OG i RHONJ gjithashtu vazhdon të gënjejë edhe pse shpesh ka prova dërrmuese kontradiktore .

Ndërsa kohët kanë ndryshuar dhe stinët kanë përparuar, është bërë gjithnjë e më e vështirë për të kuptuar pse fansat e tolerojnë Terezën. Ekziston një konsensus i qartë se shumë shikues po lodhen duke e parë atë falë bullizmit të saj të palogjikshëm, qëndrimeve hipokrite dhe besimit të sinqertë që ajo i quan të shtënat në serial.

Teresa i jep North Jersey një rep të keq

(Foto nga: Heidi Gutman/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Unë mendoj se shumica e lexuesve kanë kuptuar se unë jam një vajzë nga North Jersey me krenari nga Bergen County, jo Morris County si Tre. Unë mbroj North Jersey si vendi më i mirë absolut për të jetuar, kështu që si shumë vendas të tjerë, të shikosh Terezën të përfaqësojë pjesën tonë të parajsës dhemb.

Në fillim, pothuajse e kuptoja pse Tereza ishte një përfaqësuese e mirë, pasi ajo ishte shumë e orientuar nga familja, i pëlqente të nxihej dhe ishte italiane. Me suksesin e Jersey Shore, imazhi mori kuptim. Por kjo nuk është ajo që jemi ne vajzat e North Jersey. Dhe sinqerisht, shumica prej nesh jetojnë pranë RT 17, jo RT 287 – nëse e dini, ju e dini.

Tereza po lodhet emocionalisht

(Foto nga: Scott Gries/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Sinqerisht, nuk është më e këndshme të shikosh një personazh televiziv që është kaq tepër i trashë, hipokrit, gjykues, egocentrik dhe narcisist. Për sezone të tëra, shikuesit e kanë parë Terezën t’i rrotullojë rrëfimet në favor të saj dhe ta bëjë shfaqjen të gjitha rreth saj, duke mos lejuar që gratë e tjera të kenë një skenë të veçantë. Dhe po, ne fansat jemi pjesë e problemit, pasi për një kohë e lamë të ikte me vrasje, duke i dhënë kalim pas pasimi. Por mjafton mjaft.

Nuk është më në rregull të shikosh Terezën duke u përpjekur t’i detyrojë të gjithë të urrejnë Margarets ose Jackie Golschneiders të grupit vetëm sepse ato shpesh sjellin logjikë, racionalitet dhe një kuptim të botës reale, ndërsa Tre zgjedh të fusë kokën në rërë. Bravo ka shkuar qartë në ekstreme për të mbajtur Terezën pranë, por thjesht mund të jetë koha për një mbretëreshë të re që mund të përfaqësojë një demografi të ndryshme sesa thjesht të përpiqet të pretendojë të jetë një mbretëreshë e turmës.