Pse fansat dyshojnë se Monica Garcia vodhi unazën e Lisa Barlow

Klea

Pse fansat dyshojnë se Monica Garcia vodhi unazën e Lisa Barlow

Lisa Barlow nuk kërkon falje për stilin e saj të jetesës luksoze, e cila përfshin një skuadër glam dhe stilistë. Megjithatë, kur Amvise të vërteta të Solt Lake City ylli humbi unazën e saj prej 60,000 dollarësh në një tualet të aeroportit Palm Springs, teoritë filluan të përhapeshin shpejt. Nuk ishte sikur unaza ra me kokë poshtë, por zhdukja ishte ndër disa gjëra të tjera të çuditshme që ndodhën.

Lisa i kishte të gjithë, përveç Heather Gay, në duar dhe gjunjë në një banjë publike në kërkim të aksesorit. Monica Garcia, në një moment, madje tha se kishte dorën në një enë tamponi. Ishte befasuese të shihje rishtarin RHOSLC duke i kushtuar kaq shumë energji për të ndihmuar mikun e saj, veçanërisht kur ata nuk kishin zbritur në këmbën e djathtë. Por a ishte jashtëzakonisht e dobishme nëna e katër fëmijëve, apo Monica në fakt kishte vetëm gishta ngjitës? Ja pse fansat mendojnë se Monica Garcia i vodhi unazën Lisa Barlow.

Në episodin ku Lisa humbi unazën e saj, Monica krenohej me kërkimin e bizhuterive që mungonin. “E futa dorën në plehra duke kërkuar unazën tënde,” i tha ajo Lizës. Megjithatë, fansat nuk ishin të bindur për vetëmohimin e saj. “Isha jashtëzakonisht dyshues ndaj saj dhe gjithë situatës së ringut”, shkroi një fans në Reddit. “Ajo qartësisht e indinjuar Lizën nga shkop, dhe kërkimi i saj për unazën dukej performuese.”

Një tjetër shikues i RHOSLC shtoi, “Ajo po e përdor gjithashtu divorcin e saj për të mbetur e rëndësishme duke filluar me Lizën. Lisa humbi një unazë 60 madhështore, pavarësisht nëse është e pasur apo jo. Kjo është një humbje e madhe për sa i përket parave. Gjithashtu, Monika, nuk je e varfër, le të jemi të vërtetë. Nëse do të ishte e varfër, nuk do të ishte në Real Housewives.”

Fansat ndjenë se qëndrimi i saj për këtë temë u bë i padurueshëm dhe kjo i bëri ata më të prirur të dyshonin në Monica që në fillim.

Fansat mendojnë se Monika kishte motiv

Që në ditën e parë, Monika doli në skenë, duke u mburrur se dinte historinë e të gjithëve. Ajo vuri në dukje me vend në etiketën e saj: “Unë i mbaj miqtë e mi afër, por sekretet e mia më afër”. Doli, ajo nuk po gënjeu. U zbulua në finalen e sezonit të 4-të të RHOSLC se ajo ishte trolli në internet që kishte ngacmuar kastin për vite me rradhë.

Në një tjetër rrëfim, nëna e katër fëmijëve tha: “Është kaq çmenduri t’i dëgjosh duke portretizuar këto jetë perfekte. Të gjithë kemi dëgjuar gjëra për njëri-tjetrin falë Jen-it [Shah]. Kështu që unë jam sikur të përpiqem të eci në këtë linjë të mirë të të qenit mendjehapur dhe jogjykues, edhe pse të gjitha sekretet e tyre të errëta janë shumë të rënda në mendjen time.”

Sinqerisht, Monica kurrë nuk dukej sikur ishte shoqe me gratë e tjera. Në vend të kësaj, ajo dukej se kishte një axhendë që nga momenti kur u bë shtëpiake. Nëse Monica kurrë nuk do të kishte ndërmend të ishte një shoqe e vërtetë me shokët e saj të aktorit, ajo ndoshta nuk do të ndihej shumë keq për vjedhjen e tyre.

Realiteti Von Tease bëri fansat të pyesin Monikën

Pasi Monica u zbulua se ishte pas llogarisë së mediave sociale, shikuesit e Reality Von Tease filluan të rishqyrtojnë sjelljen e saj të së kaluarës dhe u zhvillua një teori kryesore. Sinqerisht, dikush u jep këtyre ndjekësve një Snack Scooby. Monica ishte një nga më të hapurat kur ishte fjala për humbjen e unazës së saj të dashur nga Lisa. Por kjo sjellje në fakt tërhoqi vëmendjen tek ajo.

Pas incidentit, Monika foli me E!, duke thënë: “Unë thjesht po përpiqesha të shpjegoja: “Kjo është e mahnitshme, ju mund ta përballoni këtë. Vazhdo, vogëlushe. Më pëlqen kjo për ty, por vetëm ki kujdes se si duket kur flet vetëm për çmimin e gjërave.’ Kjo ishte gjithçka që po përpiqesha të them.”

Disa menduan se Monika po përpiqej të fitonte simpati. Megjithatë, mund të ishte më shumë se kaq. Më herët gjatë sezonit, Monica qau që u detyrua të blinte një çantë Louis Vuitton prej 5000 dollarësh vetëm për t’u përshtatur. Unaza e Lisa Barlow mund t’i kishte dhënë fund shumë çështjeve të saj me para, sipas fansave. Nëse Monika do ta kishte hasur unazën ndërsa e ndihmonte Lizën ta kërkonte, ajo mund ta kishte futur lehtësisht në xhep duke pretenduar se vazhdonte të kërkonte. Pasi mësova për sjelljen tjetër të dyshimtë të Monikës, vjedhja nuk duket aq e largët.

Monika mohon se ka vjedhur unazën

Monika shpesh e ka mohuar se ka marrë unazën e Lizës me vlerë 60 mijë dollarë. Besoni apo jo, kjo duket të jetë e vërteta. Lisa zbuloi në BravoCon 2023 se ajo ishte në gjendje të kërkonte sigurimin dhe t’i blinte vetes një unazë të re. Nëse një kompani sigurimesh do të kishte edhe idenë më të vogël se aksesori ishte vjedhur, ata nuk do të kishin paguar për kërkesën.

Vërtet, e vetmja ofendim i Monikës gjatë situatës ishte se si ajo vazhdimisht qante për të qenë e varfër. Monika ishte shumë e vështirë kur fliste për xhepat e yjeve të saj. Lisa nuk duhej të kujdesej për zgjedhjet e këqija të jetës së Monikës dhe me të drejtë ishte më e shqetësuar për unazën e saj që me sa duket ishte hedhur në tualet.