Ariana Madix dhe Tom Sandoval pozojnë së bashku gjatë xhirimeve të pompës

Klea

Pse është tronditëse Tom Sandoval dhe Ariana Madix zgjatën 9 vjet

Pas skadovalit, është e lehtë ta harrosh këtë Ariana Madix dhe Tom Sandoval u konsideruan një nga çiftet më të qëndrueshme në rregullat e Vanderpump. Edhe nëse do të ishte më shumë një partneritet biznesi sesa një romancë, nëntë vjet është një kohë mjaft e gjatë për të qenë së bashku.

Por në retrospektivë, ka shumë arsye pse është për t’u habitur që ata nuk u ndanë përpara se Rachel Leviss të hynte në foto. Po shikojmë pas të gjitha shenjat që tregojnë se Sandoval nuk ishte ai i Arianës.

Marrëdhënia e Arianës dhe Sandoval kishte një fillim të vështirë

(Foto nga: Evans Vestal Ward/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Nuk po flasim vetëm për mbivendosjen mes Arianës dhe Kristen Doute, edhe pse kjo është pjesë e saj. Saga e Miami Girl padyshim që e dëmtoi Arianën. Sandoval duhet ta kishte pranuar se thashethemet ishin të vërteta dhe se kjo ndodhi kur ato nuk ishin ende ekskluzive. Në vend të kësaj, ai i kërkoi Arianës që të mbulohej për të.

Kjo krijoi një dinamikë që vazhdoi gjatë gjithë marrëdhënies së tyre. Në thelb, Sandoval do të ngatërronte, dhe më pas Ariana do ta mbronte atë, edhe kur kjo e bënte të dukej keq. Ajo kishte gjithmonë kurrizin e tij, dhe ai kurrë, kurrë nuk e kishte të sajën.

Sandoval nuk ishte aty për Arianën kur ajo kishte më shumë nevojë për të

Ky moment përtej pandjeshmërisë Sandoval u bë viral në ditët e para të Scandoval. Për të rikujtuar, Ariana po përballej me shumë emocione të dhimbshme në ditëlindjen e saj të parë që kur babai i saj u nda nga jeta. Ajo u shpërtheu duke qarë, duke i thënë Sandovalit se sa shumë kishte nevojë për të pranë saj në një ditë kaq të vështirë. Përgjigja e tij duhet parë për t’u besuar.

Në sezonin 10, Ariana humbi gjyshen dhe qenin e saj vetëm disa javë. Edhe një herë, partneri i saj nuk ishte aty për të ndërsa ajo ishte e pikëlluar. Në vend të kësaj, Sandoval ishte shumë i preokupuar me aferën e tij. Dhe ai përdori pikëllimin dhe depresionin e Arianës si një justifikim për të mos u ndarë. Egoisti nuk fillon ta mbulojë këtë.

Shqetësimet e Scheana Shay për Arianën dhe Sandoval

Në sezonin 4, Ariana zbuloi se nëna e saj dhe BFF e saj Scheana Shay po shkruanin mesazhe për Sandoval. Scheana-s i pëlqen të trazojë tenxheren dhe të vendosë hundën aty ku nuk i takon. Por, veçanërisht në prapavijë, kjo duket si shqetësim i vërtetë për një mik. Dhe, duhet pranuar, ajo bëri disa pika.

Ata nuk u pajtuan për të pasur fëmijë

(Foto nga: Nicole Weingart/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Nuk është kurrë një shenjë e mirë kur një çift ka ide kaq thelbësisht të ndryshme për të ardhmen e tyre. Pavarësisht refuzimit të tij për t’u rritur, Sandoval shpresonte të martohej dhe të kishte fëmijë. Por Ariana nuk donte asnjërën nga këto.

Duke treguar se ishte e gatshme të mbante një mendje të hapur për hir të marrëdhënies së tyre, Ariana ngriu vezët e saj. Ndërkohë, Sandoval i tërhoqi këmbët dhe nuk i fekondoi kurrë. Pjesë e saj ishte se ai nuk mund të bënte një pushim të shkurtër nga festa. Ky është një flamur i madh i kuq në vetvete. Jemi të sigurt që Ariana ndjehet e lehtësuar që nuk e ka arritur kurrë.

Fiasko e Librit të Koktejve

(Foto nga Rodin Eckenroth/Getty Images)

Zoti na ruajtë që dikush të jetë në qendër të vëmendjes përveç Sandovalit! Në vend që të ishte i lumtur për partneren e tij, Sandoval u zemërua kur Arianës iu ofrua të shkruante një libër kokteji. Ai këmbënguli se dinte më shumë për banakierin sesa ajo, ofendoi sjelljen e saj “mace e mërzitur” dhe rrotulloi sytë ndërsa ajo ngrihej për vete.

Përfundimisht, ai u fut në bashkë-shkrim. Qëndrimi i tij i drejtë prishi atë që supozohej të ishte një arritje e lartë në karrierë për Arianën. Fatmirësisht, ajo tani është duke nxjerrë një libër kokteji të sajin.

Lufta e Sezonit 6

Në sezonin e 6-të, Ariana dhe Sandoval patën një grindje të madhe në festën tashmë kaotike të shtëpisë së Jax Taylor dhe Brittany Cartwright. Sandoval kishte guximin të ishte më i zemëruar me Arianën sesa me Jax. Ajo kishte të drejtë që e quajti atë të trashë.

Lufta vazhdoi më vonë, pasi Sandoval pretendoi se nuk kishte keqbërje. Ariana, e frustruar nga mënyrat e tij mbrojtëse, tha: “Unë mendoj se thjesht duhet të ndahemi!” Tani, ajo ndoshta do të donte që të kishin. Sidomos pasi ishte para se të blinin shtëpinë e tyre.

Sandoval në thelb e ka nxjerrë Arianën

(Foto nga: Gustavo Caballero/Bravo)

Në sezonin 7, Sandoval u tha djemve se Ariana dhe Lala Kent dikur u lidhën të dehur në sediljen e pasme ndërsa ai po ngiste. Ai shkeli besimin e tyre dhe nuk ishte vendi i tij për të treguar këtë histori. Sidomos jo në kamera.

Kur Ariana u përball me të zemëruar, Sandoval i përkeqësoi gjërat duke zbuluar marrëdhënien e saj të mëparshme me një grua tjetër. Ariana kishte arsyet e saj për ta mbajtur privat orientimin e saj seksual, por kjo e detyroi të dilte jo në kushtet e saj.

Çështje të gjata të intimitetit

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Ariana diskutoi disa herë çështjet e saj të intimitetit përpara asaj bisede me Rashelin. Një herë ajo i tha Lalës se problemet e saj u zhvilluan pjesërisht për shkak të komenteve mizore të një ish-i. Por në vend që ta dëgjonte ose të përpiqej ta ndihmonte, Sandoval vetëm ankohej se nuk kishte bërë mjaftueshëm seks. Ai këmbënguli me mburrje që Ariana kishte orgazma të shumta kur u bashkuan për herë të parë. Çdo herë, Sandoval ia bënte vetes problemet e Arianës.

Dhe kur ai e solli atë në sezonin 10, ai tashmë kishte një lidhje. Ishte një nga mënyrat e tij për të krijuar një rrëfim për marrëdhënien e tyre, në mënyrë që të mund të vendoste Arianën si djalin e keq. Vërtet, ai ka qenë gjithmonë më i keqi.