Pse është Sandoval, jo Ariana, kush po bëhet i vogël

Klea

Pse është Sandoval, jo Ariana, kush po bëhet i vogël

Kështu që kur pashë premierën e sezonit të Rregullat e Vanderpompës sezoni 11, e besoja shumë këtë Ariana Madix po vepronte AF i imët. Ariana nuk i ka shpëtuar furrës dhe është kapur pak se si është sjellë me ish-in e saj, por në episodet e mëvonshme, besoj Tom Sandoval e ka rimarrë epërsinë dhe mjaftueshëm akoma më ka dhënë ik.

Bashkëpronari i TomTom shpërtheu jetën e tij në mars 2023 pasi u publikua lajmi se ai kishte pasur një lidhje të fshehtë me Rachel Leviss prej muajsh. Eshtë e panevojshme të thuhet se asgjë nuk ka funksionuar mirë për tipin në muajt e fundit dhe fansat nuk janë gati t’i heqin këmbët nga thëngjilli i nxehtë.

Kafshë e partisë

Tomit më shpërtheu mendjen kur donte të organizonte një festë ditëlindjeje në shtëpinë e tyre të përbashkët në Valley Village në vend që të respektonte hapësirën e Arianës. Dua të them, ai ka lokalet e tij, për hir të f*ck-it, dy prej tyre në të vërtetë mund të kishte shkuar. Mënyra se si Tom vazhdoi duke u përpjekur të planifikonte një festë me një njoftim një ditë nuk ishte as aq përgjegjëse. Dukej sikur Tomi donte ta fuste Arianën në qoshe, duke e detyruar pothuajse të mos kishte zgjidhje tjetër veçse të pranonte me shindig. Për fat, Ariana qëndroi në këmbë, duke vënë në dukje se do të thërriste policët.

Tom po përpiqej qartë të luante kartën e viktimës, duke i shpjeguar ndihmësit të tij Ann, e cila ka nevojë për një rritje, BTW, se ai po mbushte 40 vjeç. Me siguri, nëse do të kishit një ditëlindje kaq të madhe, do të kishit bërë plane konkrete në vend që të duke pasur 12 shokë për të pirë e për të pirë duhan deri në orët e vona të zisë. Sinqerisht, Tom ka gjerësinë e brezit të një dhjetëvjeçari. Ai duhet të kishte rezervuar Discovery Zone – do të kishte qenë atmosfera perfekte.

Tom largon Arianën ose përpiqet

Gjatë episodit të dytë të Vanderpump Rules, Tom përpiqet të bëjë çmos për ta paraqitur veten si viktimë e krimit financiar, duke vënë në dukje se Ariana ka refuzuar t’i kthejë atij pjesën e saj të faturave. Këngëtarja zbuloi: “Llogaria ime bankare ishte fjalë për fjalë e mbitërhequr. Shoku, Ariana nuk kishte paguar asnjë nga faturat, për shembull, për tetë muaj fu * king, burrë. Tom vazhdoi t’i ankohej për gjendjen e tij të vështirë ish-mikut të tij më të mirë, Tom Schwartz, duke thënë: “Unë kam paguar pak a shumë për gjithçka nga të gjitha llogaritë e mia. Hipotekë, kopshtar, pastrim, shërbime, të gjitha. Është njësoj si të shkulësh dhëmbët për ta bërë Arianën të më kthejë”.

Por unë do të isha e kujdesshme ta merrja deklaratën e tij me vlerë të plotë, sepse Ariana ia ktheu duartrokitje, duke shpjeguar se ajo kërkoi një listë të detajuar të shpenzimeve pasi ata morën peng shtëpinë e tyre në vitin 2021. Ndërsa ishte në Vanderpump Rules After Show, Ariana shpjegoi “Unë kam kërkuar vazhdimisht , prej vitesh në këtë pikë, për një ndarje të detajuar të faturave të përmendura për të cilat ai po flet. Sepse ne gjithmonë do të vendosnim para në një llogari të përbashkët dhe më pas do të kishim që ajo llogari të ishte ajo që ishte e lidhur me të gjitha këto gjëra të ndryshme. Faturat thjesht dalin prej saj automatikisht, dhe më pas, oh bilanci po zvogëlohet. Ne të dy shkojmë të vendosim të njëjtën shumë parash në atë llogari.”

Zhurma e bardhë

Ndoshta gjëja më e vogël që Tom ka bërë deri tani është blerja e vetes së një makinerie me zhurmë të bardhë, sepse, siç tha ai, nuk donte që bisedat e tij të dëgjoheshin. Dua të them, për çfarë mendon se ka kohë Ariana? Të shkosh fshehurazi te dera e tij dhe të dëgjosh çdo fjalë që mërmëritë? Tom padyshim ka një ego të fryrë nëse mendon se ish-i i intereson kaq shumë. Ariana tregoi se “Ai ka bërë disa gjëra të çuditshme si më ka hapur postën dhe ka vënë targat në makinën time. Gjëja më e fundit e tij është se ai mori këtë zhurmë të bardhë.”

Tom tha: “Unë e mora këtë makinë me zhurmë të bardhë sepse kur ethet e skandalit ishin në kulmin e saj, gjërat që unë po thosha po dëgjoheshin nga Ariana dhe miqtë e saj.” Por Ariana u kundërpërgjigj, duke vënë në dukje se lëvizja ndihej si një taktikë dhe “një lloj lufte psikologjike”. Nuk jam i sigurt se si Tom mendon se mund të përdorë taktikat e luftës psikologjike kur ai duhej të hidhej mbi supin e JoJo Siwa-s gjatë Forcave Speciale.