Pse është normale kohët më të gjata të pritjes në diçka rreth saj

Klea

Pse është normale kohët më të gjata të pritjes në diçka rreth saj

Pra, edhe pse duket sikur kemi pritur një kohë të gjatë Diçka rreth saj, dyqani i famshëm sanduiçësh tani është i hapur. Katie Maloney dhe Ariana Madix nuk janë yjet e parë të Bravo që hapin biznesin e tyre jashtë xhiros. Shumë kanë shkuar përpara saj. Ashtu si Toms dhe baret e tyre, Lala Kent dhe Give Them Lala Beauty, dhe Sewing Down South nga Craig Conover.

Por ka diçka rreth dëshirës për të parë Ariana dhe Katie të kenë sukses pas disa vitesh djallëzore në Vanderpump Rules. Ballina e dyqanit në WeHo u hap më 22 maj jo shumë shpejt. Fansat kishin filluar të humbnin besimin, por zonjat ishin më se të gatshme për të lënë mishin e tyre të fliste vetë. Pra, të presësh disa momente shtesë nuk është një marrëveshje e madhe në skemën e madhe të gjërave.

Njihuni me të gjithë Bravolebët

Të presësh për ushqim nuk është gjë e madhe në Los Anxhelos. Dua të them, njerëzit do të presin tre orë në trafik për të shkuar nga Burbank në LAX, nëse kjo do të thotë se nuk duhet të lëvizin me makinë. Pra, kur hapet një restorant i ri, koha e pritjes është mjaft standarde. Ana pozitive e pritjes para Diçka rreth saj është fakti që me shumë mundësi do të dalloni një ose dy Bravoleb. Për fundjavën e hapjes, zonjat pritën Andy Cohen, Stassi Schroder dhe Lindsay Hubbard. Pra, shanset janë të mira që dyqani i sanduiçëve do të jetë një pikë e nxehtë për çdo personalitet Bravo jashtë qytetit që ka nevojë për një kafshatë të shpejtë për të ngrënë.

Mbështet biznesin e vogël

Ariana dhe Katie mund të jenë yje të mëdhenj televizivë të realitetit, por ata janë ende pronarë të biznesit për herë të parë, veçanërisht kur bëhet fjalë për të zotëruar llaçin e tyre. Jo vetëm që është një biznes i vogël, por është një ndërmarrje në pronësi të grave. Në vend po ndodh shumë sa i përket të drejtave të grave. Pra, është e mrekullueshme të shohësh dy gra që lulëzojnë dhe vendosin rregullat e tyre (përveç nëse ka të bëjë me departamentin e lejeve të WeHo.) Të jesh pronare e një biznesi të vogël do të thotë që Ariana dhe Katie janë plotësisht përgjegjëse për zotërimin, menaxhimin dhe funksionimin e dyqanit të tyre.

Pritja në radhë i ndihmon Ariana dhe Katie të kthehen në kastin e VPR

Ariana dhe Katie nuk u trajtuan mirë gjatë gjithë sezonit. Jo vetëm që ndjenjat e tyre shpërfilleshin nga pjesa më e madhe e kastit, por ato ishin gjithashtu, ndonjëherë, të ndezura. Asgjë nuk do t'i mbyllte Rregullat e Vanderpump-it të ngritura si të shohësh biznesin të rritet. Edhe pse vajzat nuk donin që Lisa Vanderpump të investonte, përsëri më befasoi kur pronarja e SUR-it vuri në dukje në Watch What Happens Live se ajo nuk do të fuste para për dikë që punonte përsëri për të. Sidomos për shkak se Toms kishin probleme të tilla me ndezjen e gazit të grave në jetën e tyre, nuk dukej e drejtë. Unë do të pres në çdo gjatësi të rreshtit nëse kjo siguron që pjesa tjetër e kastit të hanë sorrën.

Loverboy takohet me Lovergirl

Pritja në radhë ia vlen gjithashtu për mua, sepse Loverboy së fundmi tregoi se pijet e tyre do të shërbehen në Diçka rreth saj. Pra, jo vetëm që mund të marr The Dianne (fjalim SAH për sanduiç me ton), por mund të marr edhe një çaj të fortë. Mirë, nuk jam i sigurt se si ta shpreh me mirësjellje këtë. Por të sigurohesh që fansat të presin katër orë është vendimtare për suksesin e tyre.

Sinqerisht, të presësh më shumë se gjysmë ore për ushqim duket e paarsyeshme, por më pëlqen një sanduiç. Kishte ankesa se klientët e uritur prisnin dhe prisnin me pak komunikim. Dhe ndërsa kjo është e mbytur, është mjaft normale të kesh ngërçe të hapjes në ditën e parë. Megjithatë, Ariana dhe Katie u siguruan që të dilnin dhe të bënin selfie me sa më shumë fansa të mundeshin. Me shpresën për të lehtësuar dhimbjen. Pra, a do të pres në radhë për të ardhmen e parashikueshme për të marrë në dorë një sanduiç 15 dollarësh me një shtizë turshi? Ju vini bast se do të jem dollari juaj më i ulët. Shihemi atje.

Sigurohuni që të kapni episodet e mëparshme të Vanderpump Rules on Peacock.