Pse është një turp që Kristal Kung Minkoff është në hije

Klea

Pse është një turp që Kristal Kung Minkoff është në hije

I ri Amvise të vërteta të Beverly Hills anëtar i kastit Kristal Kung Minkoff ka disa sezone nën rripin e saj, por disa fansa nuk mendojnë se e njohin as yllin e reality TV. Crystal u fut në skenë me pantallona lëkure të dyshimta, por një ton qëndrimi të çuditshëm, që jo gjithmonë u shkonte mirë grave të tjera.

Në fillim, u duk sikur amvisat më të vjetra 90210 po e mashtronin atë sepse ajo ishte një “mijëvjeçare dramatike”, por Kristali kishte një kokë të ndjeshme mbi supet e saj, e cila herë pas here i shkëlqente.

Kristalit i duhej një sezon ngrohjeje

Disa amvise të vërteta kanë nevojë për një ose dy sezone për t’i marrë gjërat dhe për të kuptuar gjendjen e tyre. Kristali është një nga ato amvisat. Megjithatë, tani që ajo është ngrohur, nuk e ndalon asgjë.

Sezoni i parë i Crystal e tregoi atë të matur, por kush mund ta fajësonte atë? Pas përplasjes me Sutton Stracke, ku ajo u ndërpre vazhdimisht ndërsa përpiqej t’i shpjegonte pjeshkës së Gjeorgjisë se të thoshte se ajo “nuk sheh ngjyrë” ishte në të vërtetë fyese. Sasia e reagimit të Crystal që mori nga bashkë-yjet dhe fansat ishte e vështirë të durohej. Për fat të mirë, kjo nuk u ngatërrua me besimin e nënës së dy fëmijëve.

Për sezonin e saj të parë, Crystal e kishte të vështirë të ishte e shpejtë në këmbë dhe e zgjuar. Kur gratë e tjera e pyesnin papritur, përgjigjet e saj ishin shpesh pak konfuze. Fatmirësisht, Crystal është liruar dhe ka mësuar të lustrojë narrativën e saj, e cila ka rezonuar mirë brenda grupit.

Kristali nuk është në detaje

Një gjë për të cilën Crystal është në të vërtetë e mrekullueshme është se ajo nuk i konsideron të rëndësishme detajet e vogla kur bëhet fjalë për të diskutuar ndonjë gjë me miqtë e saj. Në fillim, Crystal u duk si një grua që jetonte me një personalitet të përhershëm hiperbolik. Këta lloj personalitetesh priren t’i ekzagjerojnë gjërat si marrëveshje shumë më të mëdha se sa janë në të vërtetë.

Por me kalimin e sezoneve, u bë e qartë se Crystal thjesht donte të fliste pak më shumë për ndjenjat e saj pa të gjitha bagazhet e tepërta të detajeve të vogla. Nëse Crystal nuk do të errësohej vazhdimisht, shikuesit do të ishin në gjendje të lexonin më mirë amvisën e re.

Nuk është faji i saj Bravo shkurton skenat

Duket sikur Bravo nuk po i jep Crystal një shans të drejtë, pasi ajo zbuloi, përmes Deadline, se rrjeti la një skenë të madhe në dyshemenë e dhomës së prerjes. Gjatë një episodi të fundit, shikuesit panë teksa Garcelle Beauvais foli për mungesën e një vendi të sigurt për të folur për fëmijët e saj dhe çështjet e prindërimit. Ndërsa dukej sikur Garcelle ishte lënë në një ishull të sajin, rezulton se Crystal në fakt e mbrojti atë.

Crystal shpjegoi, “Ata nuk e treguan atë, por unë në fakt qëndrova pranë saj në këtë, dhe po e mbroja atë, duke thënë se po t’i kishte ndodhur kjo njërit prej fëmijëve tuaj, ju mund të kishit një melodi tjetër. Unë thashë gjithashtu se po të kishte ndodhur kjo me fëmijët e mi, ndoshta nuk do ta falja askënd, kurrë. Do të përpiqesha të vazhdoja, por nuk mendoj se do ta harroja ndonjëherë.”

Çdo Një tifoz i Real Housewives of Beverly Hills e di se fëmijët janë gjithmonë jashtë kufijve. Është turp që monologu i Crystal nuk mori kohë transmetimi, sepse do të tregonte se ajo kishte një shtyllë të madhe kundër disa sulmuesve të rëndë, të cilët përfshijnë Erika Jayne dhe Kyle Richards.

Kristali është i ndershëm

Që nga dita e parë, Crystal ka qenë e sinqertë për personalitetin e saj. Ndërsa disa fansa mendojnë se ajo është një vajzë tipike e keqe, unë besoj se rrëfimet dhe intervistat e saj kanë qenë një redaktim i keq. Po, ka pasur raste që Crystal është parë si pretencioze, duke pretenduar se i njihte të gjithë në 90210, por nuk e njihte Dorit Kemsley-n. Hija është gjithçka, dhe Crystal është i mirë në të. Gjithashtu, të mos harrojmë se Crystal është pasardhësi i gjeneratës së 76-të të Konfucit, dhe siç tha dikur stërgjyshi i saj, “Çdo gjë ka bukuri, por jo të gjithë e shohin atë”.

Rrjeti thjesht duhet të lirojë frenat në Crystal dhe ta lërë të vrapojë e lirë. Ajo tashmë po provon të jetë një shtesë e mirë në serial, kështu që le të shohim se çfarë duhet t’i japë me të vërtetë ekskluzivitetit.