Pse është e diskutueshme marrja e supozuar e RHONY e Rebecca Minkoff

Klea

Pse është e diskutueshme marrja e supozuar e RHONY e Rebecca Minkoff

Sikur të mos kishte bujë të mjaftueshme për të gjitha lajmet e Real Housewives këtë javë, një casting i përfolur filloi edhe më shumë. Të martën u raportua se Rebeka Minkof iu bashkua kastit të RHONY për Sezonin 15. Bravo nuk ka komentuar zyrtarisht për këtë casting, dhe ka pasur shumë thashetheme për casting RHONY që nuk dolën jashtë. Por Reality Tea konfirmoi se ajo tashmë ka filmuar skena. Megjithatë, është e paqartë nëse asaj iu ofrua zyrtarisht një rol “mik i” apo një shtëpiake kryesore. Sido që të jetë, Rebecca tashmë po shkakton polemika mes tyre Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut fandom.

Kush është e re e supozuar RHONY Rebecca Minkoff?

Ashtu si Jenna Lyons, Rebecca Minkoff është një forcë kryesore në industrinë e modës. Ajo njihet më së shumti për çantat e saj, të cilat kanë shumë fansa të famshëm. Rebecca krijoi linjën e saj të modës në vitin 2005 së bashku me vëllain e saj, Uri Minkoff. Sot, vëllezërit e motrat kanë edhe një linjë veshjesh për meshkuj me emrin Uri. Në vitin 2018, ajo nisi Kolektivin Themelues Femër për të mbështetur pronaret e tjera femra të bizneseve. Ajo është e martuar me drejtorin komercial Gavin Bellour, me të cilin ka katër fëmijë.

Nëse thashethemet janë të vërteta, RHONY nuk do të jetë paraqitja e parë e Rebeccës në Bravo. Ajo ishte gjithashtu një gjyqtare e ftuar në Project Runway.

Cila është polemika?

Rebeka është një Scientologe e vetëshpallur. Veçanërisht, karriera e saj mori hov kur Scientologia e famshme Jenna Elfman veshi një nga bluzat e saj në një paraqitje talk show.

Scientologjia në vetvete është tashmë e diskutueshme. Por Rebecca gjithashtu ka lidhje me një nga anëtarët e saj më famëkeq, Danny Masterson. Dizajneri më parë ishte në lidhje me Ben Schulman, i cili ishte mik i ngushtë me aktorin. Danny u fotografua me Rebecca-n në hapjen e dyqanit të saj në 2015.

Familja e Rebekës thuhet se është gjithashtu e përfshirë në Scientology. Sipas Jashar Ali, familja Minkoff dhuroi miliona. Ali pretendon gjithashtu se Uri, vëllai i Rebekës dhe partneri i biznesit, është një zbatues i agjencisë së inteligjencës Scientology OSA. Babai i saj, David Minkoff, u emërua gjithashtu në lidhje me një skandal të madh Scientology pas vdekjes së Lisa McPherson në vitin 1995. David pranoi në gjykatë se i kishte përshkruar pilula gjumi Lisa-s pa e ekzaminuar më parë.

Sipas Page Six, të brendshëm në Bravo dyshohet se janë të shqetësuar për këto lidhje.

Çfarë ka thënë Rebeka për Scientologjinë?

Në një intervistë të vitit 2021 për New York Times, stilistja tha se ajo është “plotësisht e hapur” për anëtarësimin e saj në kishën e diskutueshme. Megjithatë, ajo nuk shkroi për këtë në kujtimet e saj. Duke shpjeguar pse, ajo tha: “Nuk është detyra ime të prozelitizoj”.

Ajo e quajti Scientologjinë “më shumë një filozofi vetë-përmirësimi” sesa një fe dhe mohoi që ajo t'i lutet themeluesit L. Ron Hubbard. “Unë e studioj atë, marr mësime dhe kjo është shkalla e saj dhe më ka ndihmuar të qëndroj i përqendruar. Nuk i kam të gjitha përgjigjet. Kur kisha nevojë për dikë, ishte vendi ku shkoja të merrja disa përgjigje.”

Gjithashtu në vitin 2021, ajo u shfaq në një darkë me podkastin e Jeremy Fall, ku shpjegoi se u identifikua si hebreje dhe si sientologe.

“Scientology, e cila vetë fjala do të thotë njohuri,” tha ajo, “Unë jam hebre kështu që kam besimet e mia me judaizmin dhe Zotin dhe shkoj në Scientology për të mësuar njohuri.” Ajo vazhdoi, “Kjo më ka ndihmuar personalisht nga demonët e mi, gjërat e mia që nuk jam e lumtur për veten time.”

Në atë kohë, Rebecca gjithashtu mbrojti Scientology nga kritikët dhe polemikat e saj të ndryshme. “Kam qenë rreth tij dhe në të për pjesën më të mirë të 20 viteve dhe nuk kam parë kurrë ndonjë gjë të çuditshme apo të çuditshme apo ndonjë gjë tjetër,” tha ajo, “përveç një grupi njerëzish të këndshëm që bëjnë gjithçka për të ndihmuar të tjerët. ne nevoje.” Nga anëtarët më famëkeq, ajo tha: “Nuk mund të marrësh një person të keq dhe ta barazosh atë me qiramarrësit origjinal.” Ajo mohoi se Scientologët besojnë në “të gjitha gjërat e çmendura, alienët do të vijnë, çfarëdo qoftë.”

Sigurisht, duhet theksuar se citatet e mësipërme janë të disa viteve më parë. Dizajneri mund të ketë një këndvështrim tjetër tani.

Si reaguan fansat e RHONY?

Kur thashethemet për kastin e Rebekës u përhapën për herë të parë, disa fansa në rrjetet sociale u emocionuan. Të tjerët, megjithatë, ishin të shqetësuar se një stilist me emër të madh, me një markë për t'u mbrojtur, do të ishte i përshtatshëm për shfaqjen.

Pasi u zbuluan citate nga Rebeka për Scientologjinë, megjithatë, shumë në Twitter dhe Instagram shprehën mosmiratimin e tyre. Madje disa fansa e etiketuan Leah Reminin në postimet e tyre.

A do të vinte kjo në RHONY?

Nëse Rebecca është thjesht një “mik i”, bindjet e saj mund të mos shfaqen fare në shfaqje. Megjithatë, çdo rol në serial do të ndriçonte një qendër të re të vëmendjes. Lajmi për kastin e saj tashmë ka.

Rebecca gjithashtu ka një markë për të ruajtur. Por nëse ajo fsheh një pjesë të madhe të jetës së saj për ta mbrojtur atë, mund të rezultojë mbrapsht. Jenna dhe Ubah Hassan u kritikuan të dy për këtë pas sezonit 14.

Meqenëse roli i Rebekës nuk është vendosur ende, është gjithashtu e mundur që paraqitjet e saj të jenë të kufizuara.