Pse duhet të ndodhë poshtë Deck Down nën Sezonin 3

Klea

Pse duhet të ndodhë poshtë Deck Down nën Sezonin 3

Poshtë Deck Down Under po kthehet për një sezon 3, siç u njoftua në BravoCon vitin e kaluar. Megjithatë, duke parë prapa, Sezoni 1 i BDDU filloi të transmetohej në mars të 2022. Vitin pasues, Sezoni 2 u shfaq në qershor. Tani, nëse do të kalojmë vetëm në këto data, atëherë Sezoni 3 duhet të përgjojë pikërisht në çdo cep të bankës së të akuzuarve.

Megjithatë, zero trailera, lajme apo edhe ndonjë detaj të vogël mbi këtë seri në ekskluzivitetin Below Deck kanë rënë ende. Pra, çfarë ka, Bravo? Mungesa e kësaj dege është e dukshme në jetën time, kjo është arsyeja pse unë, dhe ndoshta shumë të tjerë, kemi nevojë që ky serial të ndodhë më në fund. Por pse kemi nevojë për ty, kapiten Jason Chambers? Më lër të numëroj rrugët e tua tani.

Së pari, vetë kapiteni Jason dëshiron të kthehet

Dashuritë e mia, “vetmia” e kapitenit Jason po e vret atë tani. Ky gjak emocional është në duart e rrjetit. Dhe gjithashtu, unë vullnetarisht si haraç. E dini, kur të vijë koha për të fshirë treguesit e tij të vegjël.

Hyr në radhë, Amy. I vetëdijshëm. Por gjithashtu, më lër të jetoj.

Me një ndihmë të vogël nga Britney Spears, Jack Black, dhe gjithashtu, vajza e tij, Kapiteni Jason shkoi në rrjetet e tij sociale. Këtu, ai kërceu dhe sinkronizoi buzët me Brit Brit, të gjitha për të deklaruar se edhe ai dëshiron një sezon 3, stat. Sa për fjalët e tij të folura për këtë çështje, ai shkroi “Below Deck Down Under Season 3. HIT ME ONE MORE HERE – ose 10 të tjera. Mendoj se të gjithë mund të themi se nuk mund të presim shumë për një sezon tjetër @bravotv. Ka qenë një pritje e madhe për ne midis sezoneve dhe nuk mund të falënderoj mbështetjen e madhe që rri atje dhe pritja, shumë e gjatë midis pijeve që them unë.”

Atë që kapiteni ynë Jason dëshiron, kapiteni ynë Jason duhet të marrë. Për të, shpresoj që Bravo të gjejë një mënyrë për të bërë marr BDDU do të ndodhë së shpejti.

Udhëheqja në BDDU është fenomenale

Është e qartë se të jesh kapiten i një superjahti nuk është diçka e vogël. Ju keni jetën e të gjithëve në bord për t'u marrë parasysh, si dhe integritetin strukturor të vetë jahtit aktual. Megjithatë, për këto çështje, ne e kemi parë kapitenin Jason të shkëlqejë, herë pas here. Ai nuk ka frikë të parashtrojë ligjin dhe kur e bën këtë, ai është i shpejtë dhe i vendosur, duke trajtuar vetëm faktet në fjalë, dhe asgjë më shumë.

Përveç mbrojtjes fizike të ekuipazheve të tij, ai është gjithashtu një avokat solid i shëndetit mendor. Në sezonin 2, ne të gjithë mund të kujtojmë aftësitë e tij të aftë në mbylljen e dy rasteve të ndryshme të sulmeve seksuale në bord. Në çdo situatë ka hequr jahtet problematike dhe më pas ka ofruar mbështetjen e tij për viktimat. Pas një sezoni kaq të errët, shqetësues, i cili u rikthye në dritë vetëm përmes shfaqjeve të tij epike të lidershipit, një sezon 3 duhet të ndodhë, por si tani.

Vendndodhjet e xhirimeve të BDDU janë unike

Në të gjithë ekskluzivitetin BD, jahtet e ndryshme zakonisht udhëtojnë ose në Mesdhe ose në Karaibe. Natyrisht, të gjitha këto zona janë mahnitëse. Por me Below Deck Down Under, ne duhet të shohim portet e reja të thirrjes. Duke ardhur nga dikush që udhëton shumë pak, sepse jeta është e shtrenjtë AF, kam jetuar për këto skena të reja që hyjnë në dhomën time të ndenjes çdo javë.

Më pëlqeu shumë të udhëtoja me shtretër në zonat shumëngjyrëshe të ishujve pothuajse të pabanuar Whitsunday, përveç që më në fund pashë Gumën Barrier të Madh, që ndodhet pak larg brigjeve të brigjeve të Queensland. Po kështu, bimët, zogjtë, insektet dhe kafshët e egra që janë vendase në këtë zonë gjithashtu tërhoqën vëmendjen time, gjë që është e vështirë për t'u bërë, sepse shpërqendrohem shumë, shumë lehtë.

Në përgjithësi, vendet e xhirimeve dhe pamjet ishin shumë unike në BDDU. Kjo është vetëm një arsye tjetër pse duhet të kthehet, ASAP.

Por gjithashtu, mendjet kureshtare kanë nevojë për disa përgjigje

Për dy sezone tani, unë kam parë kapitenin Jason dhe shefin e tij Stew Aesha Scott të evoluojnë në një nga ekipet e mia të preferuara të ëndrrave të të gjitha kohërave. Zgjuarsia dhe shaka e tyre e bënë këtë serial të mrekullueshëm. Por gjithashtu, ata të dy udhëhoqën shumë mirë së bashku. Me të vërtetë dukej sikur kjo dyshe ishte e mbyllur dhe se ata do të ishin gjithmonë të nxehtë dhe të qëndrueshëm si elementë kryesorë për këtë serial.

Por më pas, Aesha u hodh nga jahti. Ajo tani është kthyer në Mesdheun Below Deck, duke punuar nën shefin e saj origjinal, kapitenin Sandy Yawn. Tre brohoritje për këtë fitore për kapitenin Sandy. Por ku e lë kjo kapiten Jason?

Kam kaq shumë pyetje. A do të kthehet Aesha akoma? A mund të ikë rrjeti duke e lënë atë të marrë drejtimin në dy seriale të ndryshme? Apo, a do të kthehet Tumi Mhlongo në BDDU, duke u bërë një nga anëtarët e ekuipazhit të kapitenit Jason edhe një herë?

Në një shtrirje edhe më të egër të imagjinatës, Hannah Ferrier tha një herë se ajo do të ishte e hapur për të bërë një kthim, por vetëm nëse do t'i caktohej kapiteni Jason ose kapiteni Lee Rosbach. A mund të marrim pak tani”qershor Kapiten Jason, Kapiten Jason, Hana?”

Sinqerisht, ndoshta jo. Nëse më pyet mua, skenari më i mundshëm është që Captain Jason tani do të jetë partner me dikë që është krejt i ri në këtë seri. Por, kushdo qoftë kjo zierje e re kryesore, a do të jenë në gjendje të mbajnë të njëjtin moment argëtues dhe të qetë si Aesha? Gjithashtu, nëse Aesha është jashtë, a do të jetë ende dikush tjetër që ka punuar me kapitenin Jason?

Kthehu, BDDU. Duhet të ndodhë. Për të gjitha këto arsye.