Pse duhet parë specialiteti i dasmës së Christine Brown

Klea

Pse duhet parë specialiteti i dasmës së Christine Brown

Kukudhët në Polin e Veriut dëgjuan Gratë Motra lutjet e fansave për një spinoff dhe iu dha një mrekulli pushimi. Christine Brown i është dhënë një dasmë speciale me dy pjesë për të ndjekur bashkëshortin e saj dhe tani, David Woolley, teksa përgatiteshin për ditën e tyre magjike. Gjatë sezonit 18, nuk u fol shumë për interesin e dashurisë apo fejesën e Christine. Pjesa më e madhe e dramës u fokusua tek Kody Brown që humbi të gjitha, përveç njërës nga gratë e tij.

Dyshja u takuan fillimisht përmes një mbleseri në internet dhe u bënë publike me romancën e tyre në ditën e Shën Valentinit. Episodet speciale do të tregojnë princeshën poligame duke lëvizur pas vitesh beteje me Kody, që përfshinte moslejimin për të ngrënë nachos. Christine ka ecur përpara që nga divorci i saj, duke dëshmuar vazhdimisht se është e lumtur si molusqe. Nëna e gjashtë fëmijëve nuk ka pasur frikë të fërkojë hundën e Kody në suksesin e saj. Me shumë mundësi, Christine shpreson fshehurazi se ai ndjen një dhimbje në veshkat e tij sa herë që e sheh atë duke buzëqeshur.

E veçanta e dasmës së Christine Brown është një gjë që duhet parë nëse keni qenë një fanse e Sister Wives që nga fillimi. Është dasma e ëndrrave të Kristinës që nuk u lejua ta bënte kurrë sepse ishte grua e tretë. Specialja me dy pjesë do të transmetohet më 7 dhe 14 janar në orën 22:00 ET, dhe ja pse nuk duhet humbur.

Familja e mbështeti Christine

Në fillim të dasmës së saj, e cila u zhvillua në tetor në Moab, Utah, pati zëra se jo të gjithë e mbështesnin martesën e saj me Davidin. Nëpërmjet hardhisë, u zbulua se disa nga fëmijët e saj mund të mos jenë fansat më të mëdhenj të blerjes së njerkut. Paedon Brown i tha një herë The Sun se ai “kurrë” nuk do ta mbështeste nënën e tij që të rimartohej, sepse ai mendonte se ajo po lëvizte shumë shpejt. Në atë kohë, Paedoni vuri në dukje gjithashtu se Davidi ishte “i paqëndrueshëm”.

Sidoqoftë, traileri tregoi se pjesa më e madhe e familjes Brown ishte jashtëzakonisht mbështetëse. Shumica e emocioneve pozitive erdhën nga fëmijët e Janelle Brown. Maddie Brush dhe Hunter Brown të ​​dy u përlotën, duke vënë në dukje se sa të lumtur ishin që Christine kishte gjetur një njeri të mirë. Është interesante që fëmijët Brown e lejuan veten të filmoheshin, veçanërisht Hunter. Kjo tregon se ata nuk donin asgjë përveç më të mirës për Christine dhe t’i përmbaheshin Robyn Brown.

Në procesionet, Paedon dhe Gabe Brown mund të shihen gjithashtu duke ecur në korridor. Traileri madje tregoi Paedon duke përcjellë nënën e tij te burri i saj i ri. Është e sigurt të thuhet se nuk do të ketë një sy të thatë në audiencë.

Davidi shëroi plagët

Janelle u thotë troç kamerave se ishte “mirë” të shihje Christine dhe David të ishin kaq të dashur, sepse “zbut atë plagë që shkaktoi Kody”. Janelle e di shumë mirë katrahurën që u bë nga Christine nga ish-burri i tyre i përbashkët. Patriarku shpesh u thoshte ish-bashkëshorteve të tij se ato nuk ishin tërheqëse dhe bënte çmos për t’i larguar nga çdo ndërveprim fizik. Por Christine duket qartë se po shërohet pasi shihet duke e puthur Davidin vazhdimisht.

Kody flet

A e dini kur dikush përpiqet të pretendojë se është i lumtur, por brenda stomakut të tij, biliare vetëm derdhet nga armiqësia? Pikërisht në këtë mënyrë shfaqet Kody teksa vajton disa fjalë për udhëtimin e ri të Christine. Babai i 18-vjeçarëve tregon para kamerave: “E dija se David dhe Christine do të martoheshin. Ajo bëri këto akuza që kisha unë, por Robyn e ndërpreu atë përpara se të futej në ndonjë telash, duke i thënë: “A nuk jemi kaq të lumtur për ta?” Kody më pas u përpoq të përfundonte mendimin e tij, por nëna e pesë fëmijëve ndërhyri: “Ne jemi shumë të lumtur për ta”. Robyn është qartë në kontrollin e dëmit tani.

Meri ishte jashtë listës së të ftuarve

Meri Brown

Nuk është çudi që disa nga Browns u lanë jashtë listës së të ftuarve. Kamerat iu drejtuan Meri Brown, e cila u vesh në mënyrë perfekte për intervistën me një bluzë ku shkruhej, “Fytyra shtrigës në pushim”, siç vuri në dukje, “Po, e di që Christine do të martohet së shpejti. Nuk e di saktësisht se kur është.”

Meri dhe Kristina kishin një marrëdhënie të paqëndrueshme, veçanërisht në vitet e para. Nuk ka ndihmuar që disa nga vajzat e Christine kanë pohuar se ishin trajtuar keq nga gruaja e parë e Kody kur ishin më të vogla. Nuk mendoj se Meri do të dërgojë as dhuratë për martesë.