Pse Dorit dhe PK Kemsley nuk duhet të ndahen

Klea

Pse Dorit dhe PK Kemsley nuk duhet të ndahen

Dorit dhe Paul “PK” Kemsley nuk janë të panjohur për thashethemet, pasi aktualisht po i shmangen akuzave majtas e djathtas këtë sezon Amvise të vërteta të Beverly Hills. Nga pëshpëritjet e një divorci, tek hija e Garcelle Beauvais mbi pretendimet e Dorit për vjedhje, njerëzit po flasin. Duke qenë se Kemsli i detyrohen shumë para xhaxhait Semit, ne mund t’i kuptojmë dhe madje t’i vlerësojmë vëzhgimet e Garcelle-it për xhevahiret e Dorit-it ende të parë. Dua të them, dikush duhet të adresojë vrimat e komplotit për ne shikuesit në shtëpi, apo jo?!

Duke folur për vjedhjen, një nga historitë e Dorit tani është PTSD e saj, e cila filloi pas pushtimit të tyre më të fundit në shtëpi. Në transmetim, Dorit shpjegoi se PK thjesht dëshiron që ajo të ecë përpara nga kjo ngjarje. Um, më lehtë të thuhet se të bëhet, PK. Për fat të keq, betejat e ndjera ende të Dorit, së bashku me faktorët e tjerë stresues të jetës, kanë bërë që martesa e tyre të fillojë të bjerë.

Megjithatë, kjo familje nuk duket se është ende në pikën e saj të fundit. Ka shumë dashuri dhe mbështetje ende në vend. Prandaj, ne me të vërtetë shpresojmë që këta të dy do t’i kalojnë betejat e tyre aktuale, për shumë arsye. Ja pse mendojmë se Doriti dhe PK nuk duhet të ndahen.

Por ata duhet të paguajnë faturat e tyre. Ne rregull. Unë regres.

Dorit dhe PK duket se nuk duan një ndarje

Në premierën e sezonit 13 të RHOBH, Dorit u përball me Erika Jayne për mashtrimet e saj në BravoCon të vitit të kaluar. Kur u pyet nga një anëtar i audiencës se cili çift i Real Housewives do të ishte çifti i radhës që do të ndahej, Erika tha Dorit dhe PK. “Ajo që thatë për PK dhe unë isha keqdashës,” shpjegoi Dorit. Erika kërkoi falje, duke shpjeguar se ajo sapo po bënte një shfaqje, e cila, mikesha e bukur, e mirë, Pus.

Pas performancës së Erikës vitin e kaluar, Dorit postoi një koment: “Mjerimi e do shoqërinë”. PK hyri gjithashtu, duke u kundërpërgjigjur në hijen e Erikës. Është e qartë se ky sulm ndaj martesës së tyre ishte i pabazë.

Sidoqoftë, komentet e tyre nuk i ndalën thashethemet. Në tetor, pëshpëritjet e një divorci filluan të vërtiteshin. Ndaj, Dorit dhe PK lëshuan një deklaratë të përbashkët mohuese për People. “Ne nuk jemi ndarë dhe as po planifikojmë ta bëjmë këtë”, thanë ata.

Kur filloi nëntori, Dorit mbylli edhe një herë thashethemet e divorcit përmes E! Lajme. “PK dhe unë jemi të përkushtuar që të punojmë vazhdimisht në martesën tonë. Ne kemi arritur në anën tjetër ku jemi mirë dhe të dy duam të vazhdojmë të punojmë për martesën tonë. Nuk do të thosha se jemi pa sfidat tona, por mendoj se kur je i përkushtuar të punosh për gjërat dhe të bësh ndryshime të nevojshme dhe të dëgjosh njëri-tjetrin, marrëdhënia juaj merr një kthesë për mirë dhe ky është padyshim vendi. në të cilën jemi tani”, theksoi ajo.

Por prisni, pasi ka më shumë. Gjatë panelit “Fashionistas” në BravoCon të këtij viti, Dorit tha më tej, “Ne të dy shpresojmë dhe mbetemi pozitivë”. Herë pas here, Dorit dhe PK i kanë mbyllur thashethemet e divorcit. Këta të dy nuk po i hedhin poshtë, kështu që ne mendojmë se një ndarje aktuale në këtë pikë nuk është zgjidhja.

Stinat e vështira janë të zakonshme në martesë

Pasi Dorit dhe Erika pastruan ajrin, Dorit ndau me Erikën se si ajo dhe PK “kaluan një vit vërtet të vështirë”. Dorit theksoi se sa shumë e donte burrin e saj, por në një vit ku kishte më shumë nevojë për të, ai mungonte, për shkak të punëve të gjata në Britani të Madhe.

Në BravoCon, Dorit zbuloi gjithashtu se kishte kërkuar këshilla nga të tjerët për sfidat e saj martesore. “Ndërsa kam folur me njerëz që janë të martuar ose të martuar për një kohë të gjatë, të gjithë duket se thonë të njëjtën gjë – kjo është martesa dhe ju keni uljet dhe ngritjet tuaja,” shpjegoi ajo. “Unë dhe PK vërtet nuk kemi vuajtur ndonjë vit të keq në 13 vitet që ishim bashkë. Mendoj se është koha jonë dhe ne jemi duke punuar me të,” përfundoi ajo.

Duke qenë vetë në një martesë gati 20-vjeçare, Dorit goditi gozhdën në kokë. Martesa me siguri ka uljet dhe ngritjet e saj, dhe nëse kjo është me të vërtetë zgjidhja e tyre e parë e ashpër, ata janë me fat. Duke e ditur këtë, ne mendojmë se është shumë herët që ky çift të japë dorëheqjen. Në vend të kësaj, ne shpresojmë të shohim Doritin dhe PK-në të kalojnë këtë, duke dalë më të fortë në anën tjetër.

Ata duket se e duan vërtet njëri-tjetrin

Dorit dhe PK u takuan për katër vjet përpara se të martoheshin në mars 2015. Tani ata kanë dy fëmijë së bashku: djalin Jagger, 8 vjeç dhe vajzën Phoenix, 7. Dashuria e tyre për njëri-tjetrin dhe fëmijët e tyre është e dukshme, si në transmetim ashtu edhe jashtë saj. Nga postimet e lezetshme të përvjetorit deri te momentet e ëmbla të kaluara si një familje prej katër anëtarësh, dashuria që kjo familje ka për njëri-tjetrin është e vërtetë.

“Mund të mos i kemi gjithmonë të gjitha bashkë, por bashkë i kemi të gjitha”, shkroi Dorit në 12-vjetorin e çiftit. Në fund të tij, PK tha: “Të gjitha historitë e dashurisë janë të mrekullueshme, e jona është e preferuara ime. Gëzuar 8-vjetorin dashuria ime.” Mënjanë rrëfimet e ndara skicuese dhe tregimet e diskutueshme, ka ende shumë dashuri mes këtyre dy yjeve të Bravo.

Për të përfunduar, ne vërtet mendojmë se Doriti dhe PK nuk duhet të ndahen, sepse asnjë copë bari, askund, KURRË, nuk është më e gjelbër. Ata thjesht duhet të marrin kohë për të ujitur lëndinën e tyre të gjerë dhe të harlisur.