Pse Dolores Catania është MVP e RHONJ

Klea

Pse Dolores Catania është MVP e RHONJ

Sezoni 14 i Amvise të vërteta të Nju Xhersit është si asgjë që shikuesit nuk kanë parë më parë. Dhe ky nuk është një kompliment. Kasti u nda në dy fraksione ndërluftuese. Ata që mbështesin Teresa Giudice dhe ata që mbështesin kunatën e saj, Melissa Gorga.

Gjatë ribashkimit të sezonit 13, Teresa zyrtarisht ndërpreu lidhjet me vëllain e saj, Joe Gorga, dhe Melissa, gruan e tij. Dhe ka vetëm një anëtar të kastit të RHONJ, Dolores Kataniai cili mund të mbajë marrëdhënie me të dy grupet.

Le të hedhim një vështrim në të gjitha arsyet pse Dolores është MVP i RHONJ.

Dolores Catania është një libër i hapur

Është freskuese sa e sinqertë dhe e hapur është Dolores për procedurat e saj kozmetike. Ajo nuk ka turp në lojën e saj, dhe ajo është e hapur për përmirësimet e saj. Siç e dinë fansat, jo të gjithë personazhet e realitetit televiziv janë kaq të ardhshëm.

Sipas RealSelf, Dolores ka bërë një ngritje braziliane të të pasmeve, një palosje barku dhe një ngritje të fytyrës. Në vitin 2023, ajo gjithashtu iu nënshtrua një zmadhimi të gjoksit. Familja e saj, duke përfshirë fëmijët e saj, Frankie Catania dhe Gabby Catania, i kanë bërtitur asaj në të kaluarën për procedurat estetike. Por Dolores dëshiron të ndihet dhe të duket më së miri.

Dhe kjo përfshinte humbjen e peshës. Dolores po merr Ozempic. Është një ilaç me recetë për njerëzit që kanë diabet të tipit 2, por është gjithashtu një ndihmës për humbje peshe. “Nëse një mjek ju jep, nëse po i bëni gjërat siç duhet, do të bëheni më të shëndetshëm duke humbur peshë”, tha Dolores. “Është një mori gjërash të shkëlqyera që vijnë së bashku me këtë.” Unë e dua Dolores që është kaq e sinqertë për jetën e saj.

Familja vjen e para

Dolores u divorcua nga burri i saj, Frank Catania, për një arsye të kuptueshme. Ndërsa ishte shtatzënë me djalin e tyre, Dolores zbuloi se Frank po e tradhtonte. Megjithatë, Dolores vazhdoi të kishte një marrëdhënie të mirë me ish-in e saj dhe u sigurua që lidhja e familjes të mbetej e paprekur për fëmijët e tyre.

Pasi fëmijët u rritën, Frank dhe Dolores vazhduan të kishin një marrëdhënie unike. Ata hynë në biznes së bashku duke kthyer shtëpitë. Në një moment, pasi Frank u nda me të dashurën e tij të gjatë, ai u kthye në shtëpi me Dolores. Disa nga yjet e tyre shpresonin që dyshja do të rindeznin romancën e tyre. Ndërsa ndjenjat e tyre mund të jenë të thella, ato janë gjithashtu platonike.

Tani të dy kanë gjetur dashuri të reja. Frank ia bëri pyetjen Brittany Mattessich, ndërsa Dolores po takohet me Paul Connell. Megjithatë, familja është gjëja më e rëndësishme për Dolores, dhe familja e saj mblidhet në mënyrë rutinore për darkë, duke përfshirë Brittany dhe Paul.

“Për mua, çfarë e bën atë të ndryshëm [from the other Housewives] Unë mendoj se ne jemi më të afërt dhe NJ ka të bëjë me familjen,” tha Dolores për The Hoboken Girl. “Dhe kjo është gjëja më e rëndësishme për mua, sepse në fund të fundit, ne jemi të gjithë në të njëjtën faqe me këtë. Edhe pse kemi dallimet tona, ajo që na vjen e para të gjithëve është familja jonë.”

Dolores Catania është e sjellshme dhe dhuruese

Shikuesit e RHONJ e kanë parë Dolores të kthejë në disa mënyra. Sipas The US Sun, Dolores ka punuar me Ekipin e Shpëtimit të Kafshëve në Halfway Home, Rrjetin e Engjëjve për Kafshët, Spitalin e Fëmijëve St. Joseph dhe Qendrën e Gjirit Maimonides.

Loja bamirëse e softbollit “The Battle for Brooklyn” mblodhi para për Maimonides Health në Brooklyn. Dolores hartoi bashkë-yjet e saj në RHONJ për të luajtur softball kundër Maimonides All-Stars, i përbërë nga stafi i spitalit. Në fund të fundit, ajo ndau frikën e saj nga kanceri i gjirit në RHONJ dhe ky spital kreu testimin e saj.

Si mund të mos e duash dikë që është kaq e përkushtuar për t’i dhuruar komunitetit të saj dhe e apasionuar pas shëndetit të grave? Vetëm kjo duhet t’i japë Dolores titullin MVP të RHONJ.

Dolores po kanalizon Zvicrën

Le ta pranojmë. Të jesh miq me këtë ekip nuk është e lehtë. Dolores ka vite që njeh Terezën, Xhoin dhe Melisën. Dhe Dolores është gjithashtu e ngushtë me Margaret Josephs. Shikuesit e dinë se Tereza e ka të vështirë të kuptojë kur gabon, kështu që ta trajtosh atë mund të jetë i vështirë.

Më pas, e gjithë dinamika u zhvendos në sezonin e 14-të të shfaqjes. Teresa ende e urren Marge, së bashku me Joe dhe Melissa. Tani Teresa dhe Jennifer Aydin u miqësuan me Jackie Goldschneider.

Më parë, Margaret ishte afër me Jackie, por ata ranë jashtë. Kjo bëri që Margaret t’i tregonte Dolores një pamje nga ekrani i një mesazhi me tekst nga Jackie që e quajti Dolores “një slob”. Jackie tashmë kishte një vizitë nga Paterson Dolores në sezonin 12, kështu që ajo nuk donte të përsëritej. Por Dolores thjesht i bëri të ditur Jackie se ajo kishte mbaruar me marrëdhënien e tyre.

Ndërkohë, Dolores mund të qëndrojë shoqe me ekipin Melissa dhe Team Teresa. Edhe me gjithë grindjet dhe grindjet e çmendura, Dolores është zakonisht zëri i arsyes. Kjo është arsyeja pse ajo është salca sekrete për këtë grup.

Fansat po kërkojnë që Dolores të gjejë dashurinë

Pas një marrëdhënie të përgjumur me Dr. David Principe, Dolores vazhdoi. Davidi e mori Dolores si të mirëqenë në mes të karrierës së tij të zënë dhe ai nuk kishte pasur kurrë kohë për të. Sinqerisht, ai nuk e meritonte atë.

Kështu, fansat ishin të emocionuar për të dashurin e saj të ri, Paul. Burri simpatik nga Irlanda e hoqi Doloresin nga këmbët e saj. Problemi? Ai është ende i martuar. Pali dhe gruaja e tij janë ndarë prej rreth 15 vitesh. Dhe ndërsa Dolores ishte e duruar, ajo po lodhej nga zvarritja e këtij divorci. Ky dysh duket qartë se e duan njëri-tjetrin. Shpresojmë që Paul do ta zgjidhë këtë çështje në mënyrë që të mund të ecë përpara me Dolores.

Kjo amvise e Jersey-it ilustron besnikërinë ndaj miqve, dashurinë për familjen e saj dhe kthimin ndaj të tjerëve. Kjo është arsyeja pse Dolores është MVP i RHONJ.