Pse Dolores Catania është Big Ang i RHONJ

Klea

Pse Dolores Catania është Big Ang i RHONJ

Big Ang ishte gjëja më e mirë që i ndodhi TV realitetit. Kur Mob Wives u shfaq premierë në 2011, asgjë si ajo nuk ishte filmuar më parë. Kamerat VH1 ndoqën gratë që ishin të përfshira në komunitetin e mafias, qofshin të dashuruar, baballarë apo vëllezër. Casting Cue Bravo Dolores Katania në sezonin 7 të Amvise të vërteta të Nju Xhersit. Nëna e dy fëmijëve ka tronditur Garden State prej vitesh. Tani, nuk është e vështirë të shihet se si Dolores dhe Big Ang mund të kenë qenë shpirtra të afërm.

Zemër prej ari

Së fundmi, Janine Detore, motra e Big Ang, hyri në Instagram për të ndarë mendimet e saj personale për mbretëreshën e New Jersey. Para premierës, Janine vuri në dukje: “Dolores e mban atë të qetë, ndërsa të gjithë të tjerët po vrasin njëri-tjetrin…. ju nuk mund të humbisni #rhonj këtë sezon është në zjarr ashtu si Dolo është në zjarr gjithashtu.”

Si Big Ang ashtu edhe Dolo ishin të njohur për zemrat e tyre gjigante dhe aftësinë për të empatizuar me ata përreth tyre. Të preferuarit e fansave në emisionet e tyre përkatëse shpesh jepnin dorën e ndihmës dhe ishin të parët që ngushëllonin një mik në nevojë. Për fansat e Mob Wives, Big Ang ishte si një personazh vizatimor me zemër të mirë i sjellë në jetë. Unë do të argumentoja se Big Ang dhe Dolores janë shpirtra të ëmbël që do të durojnë përgjithmonë.

Dolores është muskuli

Më shpesh sesa jo, Dolores më mahnit. Të qëndrosh i qetë në mes të një drame kaq të madhe është një tipar personaliteti. Big Ang gjithashtu e mbajti atë të qetë, veçanërisht kur Renee Graziano fjalë për fjalë do t'i frynte majën. Ndonjëherë, Dolo mund të jetë i ftohtë, por gjithçka është në emër të besnikërisë. Të dy yjet e reality TV janë të mirëinformuar për mentalitetin e vjetër italian. Është e qartë se informacioni personal nuk jepet kurrë, dhe ju nuk i mat ata që i konsideroni familjarë.

Ashtu si Big Ang, Dolores është një enigmë. Ajo ishte një oficere korrigjimi, një përfaqësuese farmacie dhe një pronare palestre. Nëna e dy fëmijëve është po aq misterioze tani në sezonin 14 sa ishte në sezonin 7. Kur bëhet fjalë për të dyja këto gra, diçka rezonon te fansat që i bën shikuesit të duan vazhdimisht që të kenë sukses në gjithçka që bëjnë.

Gruaja e turmës së Dolores është gjithçka

Traileri i Real Housewives of New Jersey u ka dhënë shikuesve të dridhura teksa shfaqte Dolores të ulur në një tavolinë pas një beteje të madhe. Dolores shfaqet e ulur e qetë, e bukur, ndërkohë që rreth saj shpaloset një rrëmujë e vërtetë. Si Big Ang ashtu edhe Dolo e kanë gozhduar estetikën e gruas së mafias. Trendi i fundit shpërtheu në skenë si një mënyrë për të mishëruar besimin e grave klasike të mafias të Hollivudit. Sipas mendimit tim, nuk ka dyshim se Dolo dhe Big Ang ishin Donët e grupeve të tyre përkatëse.

A do t'i bashkohet Janine Housewives Real të Nju Xhersit?

Janine foli kohët e fundit me The Sun për të pasur një interes për t'u bashkuar me ekskluzivitetin RHONJ. Ajo fillimisht tha për median se ka një miqësi të ngushtë me Dolon dhe e ka shumë respekt. Janine tha: “I thashë Dolores se do ta shikoja dhe e bëj çdo të martë ose e regjistroj sepse ne flasim për të. Dua që ajo të dijë se po e shikoj.” Në shenjë respekti, Janine vuri në dukje: “Ajo është një grua e mrekullueshme dhe jam shumë e lumtur që sapo takoi Paulie-n, sepse ajo e do vërtet atë dhe ai e trajton atë mrekullisht. Ai është njeriu kryesor tani në jetën e saj, përveç djalit të saj Frankie.”

Në frymën e Big Ang, motra e saj tha: “Unë gjithmonë pyes Dolores, 'Pse po bërtasin?' Mbylli ato. Ose më çoni në një festë dhe unë do t'i mbyll gojën! Të gjithë duhet të ndalojnë!” Edhe pse Big Ang nuk është më me ne, Dolores po bën një punë të shkëlqyer duke i qëndruar besnike vetes, ashtu si ish-ylli i Mob Wives. Me sezonin 14 që sapo ka filluar, fansat me siguri do ta shohin Dolores në gjithë lavdinë e saj.