Pse disa fansa të rregullave të Vanderpump ndihen keq për Rachel Leviss

Klea

Pse disa fansa të rregullave të Vanderpump ndihen keq për Rachel Leviss

Ka një kohë dhe vend për t’u ndjerë keq për një Rregullat e Vanderpompës horr. Për mashtrimet e Jax Taylor, askujt nuk i erdhi keq për të kur u thirr. Për Stassi Schroder-in dhe qëndrimin e saj të poshtër të vajzës, askush nuk mendoi, “Oh, e gjora Stassi” kur një shoku i filmit e thirri pak*h. Por na është sjellë në vëmendje se disa fansa mund të zbuten Rachel “Raquel” Leviss dhe pjesa e saj në Scandoval. Kjo mund të jetë një qëndrim i diskutueshëm. Por pasi Rachel u ul me Bethenny Frankel për intervistën e saj, ish-modelja e konkursit të bukurisë kishte filluar të shihej në një dritë krejtësisht të re. Mendoni më pak vejusha të zeza dhe më shumë drerë.

Rachel ishte gjithashtu një viktimë

(Foto nga: Eugene Gologursky/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Të gjithë mund të pajtohemi se ajo që bënë Rachel dhe Tom Sandoval ishte krejtësisht bruto dhe e gabuar. Ideja që dikush mund të tradhtojë shoqen e tij më të mirë si Rasheli është e pafalshme. Megjithatë, disa po rimendojnë opinionet e tyre për Rakelën, dhe ne duhet të pyesim veten pse. Së pari, shpejt u bë e qartë se Rachel ishte po aq viktimë sa Ariana Madix. Ndërsa sezoni mbaroi dhe ribashkimi u filmua, ishte e qartë se Tom po i nxirrte të dyja gratë dhe po stërvitej Rachel se çfarë të thoshte. Sjellja e Tomit u duk si grabitqare. Dukej shumë sikur këngëtarja herë pas here fliste për Rashelin.

Rachel tashmë pranoi se kishte probleme me dëshirën për t’u dashuruar. Atëherë Tom pa mundësinë e tij për të sulmuar një person me mendje më të dobët. Mjerisht, ndërsa Rachel pa burrin e saj të ardhshëm, gjithçka që pa Tom ishte një biletë ushqimi për kënaqësi dhe një histori. Nevoja e Rachel për miratimin e burrave përfundimisht e bëri atë kapjen e përsosur për Tomin, pasi ajo ishte stuko në duart e tij.

Rachel është një çudi

Rachel Leviss, Lisa Vanderpump
(Foto nga Rodin Eckenroth/Getty Images)

Ndërsa Rachel mund të jetojë pa qira në kokat e trollëve, diçka në lidhje me ish-yllin e Vanderpump Rules e bën atë një atraksion. Pothuajse si në një cirk me tre unaza. Ka diçka të pamohueshme të çuditshme te Rachel që e bën të vështirë për shikuesit të shikojnë larg. Por nuk ka të bëjë vetëm me urrejtjen e saj. Rasheli u duk jashtëzakonisht normale derisa hapi gojën për shikuesit dhe aktorët, të cilët vunë re shpejt se këndvështrimi i saj ishte gjithmonë pak i anuar. U desh pak kohë, por më në fund, fansat e kuptuan se Rashelit i mungonte empatia, gjë që është për të ardhur keq.

Mungesa e këtij tipari ka bërë që ajo të mos ketë miq dhe të dhurojë disa nga momentet më mahnitëse të spektaklit. Nuk ishte domosdoshmërisht keqdashëse kur Rasheli po bënte dhe po qeshte me shaka të brendshme në fytyrën e Arianës. Mund të ketë qenë shumë mirë që Rashelit i mungonin shenjat sociale. Në përgjithësi, Rachel nuk i kuptoi pasojat e veprimeve të saj. Kjo është një arsye e madhe që ajo shpenzoi kaq shumë kohë për shëndetin e saj mendor.

Fansat kanë ndjeshmëri për Rachel

Ndërsa ne nuk jemi mjeke dhe Rachel ende nuk e ka zbuluar të gjithë diagnozën e saj, fansat e Reddit mendojnë se ajo ka një çrregullim personaliteti. Gjatë intervistës së saj, u duk sikur Rasheli nuk kishte marrë asnjë mësim. Sidoqoftë, kjo mund të jetë për shkak të një problemi të personalitetit të grupit B, i cili përbëhet nga sjellje antisociale, kufitare, histrione dhe narcisiste. Një person me çrregullim të personalitetit ka mënyra të rrënjosura të të menduarit, kështu që nëse kjo po ndikon në Rachel, fansave u vjen keq që ajo nuk mund t’i kuptojë pritshmëritë kulturore.

Duaje atë ose urreje, Rachel është një temë e shkëlqyer për dashurinë toksike për veten. Ndërsa shumica e fansave ende nuk e durojnë atë, ka qenë interesante të shohësh se si një e re vërtetoi mashtrimin. Rasheli ka pasur një nevojë të vazhdueshme për t’u lidhur duke u sjellë si një vajzë në ankth. Ajo nuk ka asnjë ide të vërtetë se si të lidhet me gratë e tjera, gjë që u vërtetua pasi zonjat e Vanderpump Rules e morën nën krahët e tyre në përpjekje për ta udhëhequr. Në marrëdhënien e saj me James Kennedy, Rachel u sigurua që ajo të dukej e bukur pavarësisht nga rezultati, pasi ajo ose do të admirohej për ndryshimin e tij ose do t’i vinte keq që duhej të merrej me çështjet e zemërimit të tij. Duhet të jetë e vështirë të jesh i ri dhe një personazh televiziv ndërsa lundrosh në shëndetin tënd mendor.