Pse dëshpërimisht duam të mirëpresim në sezonin 2 të Liqenit Crappie

Klea

Pse dëshpërimisht duam të mirëpresim në sezonin 2 të Liqenit Crappie

Mirë se vini në Crappie Lake ishte një nga ato reality show 30-minutëshe që nuk përqendrohej te negativi apo kush po tradhtonte kë. Në vend të kësaj, shfaqja i lejoi shikuesit të iknin në një botë humoristike të kontrolluar nga Luann de Lesseps dhe Sonja Morgan. Dy gratë treguan se çfarë mund të bënte kthimi për një komunitet në nevojë. Sinqerisht, një sezon i dytë nuk do të dëmtonte moralin e fansave.

Sonja dhe Luann janë një Pip

(Foto nga Roy Rochlin/Getty Images)

Sonja është gjithçka, siç e kam theksuar shumë herë. Gatishmëria e saj për të qenë qesharake por e vërtetë është një pjesë e madhe e asaj që e bëri sezonin e parë të Crappie Lake kaq të mrekullueshëm. Mes barit/sutjenave të varur në kërkim të një mashkulli dhe lidhjeve me VIP-at, ajo gjithmonë kishte diçka argëtuese në mëngët e saj. Luann është një ndihmës i shkëlqyeshëm, i cili nuk ka më nevojë të jetë plotësisht në qendër të vëmendjes. Dy femrat kanë një miqësi të vërtetë, e cila ndonjëherë është e vështirë të gjendet në një serial Bravo.

Gratë kërkuan mustak dhe u përlotën, provuan topa në festivalin e testikujve dhe ndihmuan në festimin e Krishtlindjeve në korrik. Pa dyshim, Crappie Lake është një nga shfaqjet më të mira që Bravo ka krijuar për një kohë të gjatë. Dua të them, Sonja po i rrihte këmbën Luann në minutën e parë të Episodit 1 – thjesht nuk ka asnjë krahasim. Një sezon i dytë vetëm do të tregonte më shumë personalitete të çuditshme të grave, për të cilat fansat janë më se gati.

Crappie Lake ishte një surprizë e këndshme

(Foto nga: Nick Fochtman/E! Argëtim përmes Getty Images)

Crappie Lake ishte çdo gjë tjetër veçse i mjerë, pasi t’i kesh ata të dy përsëri në rrugë mund të jetë vetëm një gjë pozitive për Bravo pasi kaq shumë shikues donin të shihnin më shumë gjatë sezonit 1. Me suksesin e ringjalljes së turizmit në Benton, Illinois, ka kaq shumë qytete të tjera që mund të përfitonin nga ndihma e Sonjës dhe Luanës.

Të shikosh Sonjën dhe Luann në shumë vende do të ishte e lehtë pasi formula do të funksiononte gjithmonë. Fansave të Bravo u pëlqente që Luann dhe Sonja ishin në gjendje të përshtateshin dhe të përshtateshin me mjedisin e tyre, pa u bërë sikur ishin mbi të tjerët.

A do të mirëpresë Bravo Greenlight në sezonin 2 të Crappie Lake?

(Foto nga: Nick Fochtman/E! Argëtim përmes Getty Images)

Për momentin, asgjë nuk është vendosur në lidhje me gjendjen e Crappie Lake Sezoni 2. Megjithatë, Luann ka lënë të kuptohet, nëpërmjet Page Six, se ka pasur “bisedime” për një sezon tjetër. Nga Berlini, CT, vuri në dukje: “Unë nuk mendoj se ata e dinin se çfarë të prisnin, por Sonja dhe unë të dy u rritëm në qytete të vogla, kështu që jeta jonë ka ndryshuar, sigurisht, por ne jemi ende vajza të qytetit të vogël në zemër, kështu që ne vërtet ramë në dashuri me ta.”

Do të doja të shihja një sezon të dytë sepse, sinqerisht, sezoni i parë më bëri të ndihem shumë mirë. Më sillte gëzim në mbrëmje dhe më bënte të qeshja sikur të isha i rrethuar nga miq të ngushtë. E vetmja pengesë ishte të kuptosh se këto zonja të mrekullueshme RHONY nuk do të ktheheshin kurrë në serinë e tyre origjinale – por ky është një zëvendësim i mirë.

E mundshme Mirë se vini në vendndodhjet e sezonit 2 të liqenit Crappie

(Foto nga: Nick Fochtman/E! Argëtim përmes Getty Images)

Sezoni 2 mund të eksploronte gjithmonë një qytet si Kingston, NY, dikur një qytet i prosperuar prodhues në Hudson. Tani, ndërsa po ndërtohet përsëri, ka ende zona jashtëzakonisht të shkatërruara që mund të përdorin një kujdes të butë dhe të dashur. Luann dikur kishte një shtëpi afër Kingston, kështu që rrjeti do të kishte lehtësisht një histori të ngrohtë atje.

Zonjat mund të shikojnë gjithashtu Hot Springs, NC. Kjo atmosferë e qytetit të vogël është e njohur për burimet e saj natyrore dhe ujin mineral. Ish-yjet e Real Housewives të New York City mund të eksplorojnë shtegun Appalachian ndërsa njihen me gjuetinë dhe aktivitetet e tjera në natyrë.

Një opsion i tretë interesant mund të jetë dërgimi i Sonjës dhe Luann në Crystal River, FL, për të mos u ngatërruar me Camp Crystal Lake të Jason Voorhees. I pari ka një shans për t’u bërë një pikë e nxehtë argëtuese. Yjet e Bravo mund t’i japin një dorë strehimit kombëtar të kafshëve të egra të lumit Crystal, pasi ata i duan kafshët. Ata gjithashtu mund të kontrollojnë Parkun Shtetëror Arkeologjik të lumit Crystal, me mbetjet e një vendbanimi të hershëm vendas amerikan. Siç mund ta shihni, ka shumë vende të reja nga të cilat zonjat mund të zgjedhin.