Pse Deontay Wilder u largua nga The Traitors Sezoni 2?

Klea

Pse Deontay Wilder u largua nga The Traitors Sezoni 2?

Në një moment që mund ta keni humbur nëse do të mbyllni sytë, Tradhtarët ka zbuluar prezantuesi Alan Cumming Deontay Wilder kishte lënë shfaqjen. Pikërisht arsyeja pse ai vendosi të largohej nga Sezoni 2 nuk ishte shkruar për shikuesit, por kishte të dhëna në episodet e mëparshme. Deontay po lejonte që presioni i lojës t’i vinte. Ai ishte një rrënim emocional pas dy dëbimeve të bashkëbesimtarëve. Tani, rezulton, mund të kishte pasur një kuptim më të thellë për largimin e tij të papritur.

Sezoni 2 i Tradhtarëve shkaktoi traumën e fëmijërisë së Deontay

Duke folur me Us Weekly për vendimin e tij për të lënë Sezonin 2 të The Traitors, Deontay tha se loja ishte “padyshim më e vështirë” nga sa e imagjinonte. “Mendova se po përpiqej ta kuptoja [who] ishin tradhtarët, dhe duke qenë se ju keni shumë më shumë besimtarë se tradhtarët, saqë do të ishte disi e lehtë ta kuptosh atë.” Ai e kuptoi shpejt se nuk ishte kështu.

“Por, duke qenë në këtë shfaqje,” vazhdoi Deontay, “me të vërtetë goditi një traumë fëmijërie nga unë që nuk e prisja.” Ndonëse nuk u fut në detaje, boksieri i peshave të rënda i shtjelloi pak fjalët e tij.

Deontay shpjegoi: “Nuk e pashë që kjo të vinte në një milion vjet, sepse gjërat me të cilat merresha si fëmijë, nuk kam pasur kurrë një rrugëdalje për t’i nxjerrë. Ndonjëherë ju kaloni nëpër jetë dhe disa gjëra ju lejojnë të jeni në gjendje të lironi atë dhe atë emocion dhe ndiheni më mirë. Por unë kurrë nuk kam pasur një mundësi apo ndonjë vend të veçantë.”

Kampioni i peshave të rënda dhe fituesi i medaljes së bronztë olimpike shtoi se ky “moment i veçantë” dhe “kushtet … tërhoqën vërtet gjendjen në të cilën isha. [as a child].”

“Njerëzit që akuzojnë njëri-tjetrin se bëjnë gjëra që mund të mos jenë të vërteta,” tha Deontay. “Dhe me të vërtetë goditi diçka tek unë.”

Si e dashura e papritur e realitetit televiziv, shpresojmë që Deontay të jetë mirë pas reflektimit. Ndërsa koha e tij në sezonin 2 të Traitors ka mbaruar, ai me siguri la gjurmën e tij.

Sezoni 2 i Traitors vazhdon të transmetohet në Peacock, me episodet e reja që dalin të enjten në orën 21:00 ET.