Pse Dalja RHOA e Kandi Burruss do të lëndohet

Klea

Pse Dalja RHOA e Kandi Burruss do të lëndohet

Bravo ende nuk e ka rinovuar Amvise të vërteta të Atlantës për një sezon të 16-të, por tashmë jemi një bukuroshe më poshtë Kandi Burruss duke njoftuar se është larguar nga ekskluziviteti. Që nga sezoni 2, Kandi ka qenë një element kryesor i serialit pasi theksoi jetën e saj gjithnjë në ndryshim. Fituesi i çmimit Grammy ishte i talentuar jashtë mase dhe shpesh zëri i arsyes brenda grupit.

Jo më Mama Joyce

Kandi dhe nëna e saj janë shumë të afërta, veçanërisht pas humbjes së vëllait të saj në vitin 1991. Kandi gjithmonë përpiqej të gjente një zgjidhje diplomatike, ndërsa mama Joyce-t i pëlqente të bënte të njohura opinionet e saj dhe shpesh hasej si një diktator i vogël. Për vite me radhë, fansat kanë ndjekur ulje-ngritjet e Mama Joyce, por ndoshta historia e saj më e madhe ka qenë grindja me burrin e vajzës së saj, Todd Tucker.

Mama Joyce nuk e ndjeu kurrë që Todi ishte mjaft i mirë për vajzën e saj, pasi ajo zbuloi një herë në një rrëfim: “Kandi mori një limon dhe bëri limonadë”. Sezoni 12 tregoi Mama Joyce duke menduar të vendoste vajzën e Kandi si përfituese të saj për të mos i lënë asgjë Todit. Kandi ishte gjithmonë e lumtur të ndante familjen e saj me kamera, madje edhe momentet e çmendura dhe kjo do të mungojë. Por Zoti ju ndihmofte nese flisni per mamin e Kandit sepse ajo nuk e ka pelqyer kurre.

Do të më mungojë Pavarësia e Kandi

Për mua Kandi është nga të vetmet amvise që qëndron në këmbë. Me kalimin e viteve, Kandi është bërë një nga amvisat reale më të suksesshme për sa i përket parave dhe ka qenë jashtëzakonisht i pavarur nga një burrë. Ajo ishte anëtare e grupit të vajzave Xscape dhe u bë një kompozitore e suksesshme. Sot, ajo është degëzuar në shumë sipërmarrje të tjera, të cilat përfshijnë zotërimin e një linje lodrash seksi dhe një restoranti. Kandi ka mësuar një gjë: edhe pse është e vogël në shtat, perandoria e saj është e madhe në përmasa.

Kandi na dha mësime jete

Ndoshta mantra më e madhe që Kandi ka rrënjosur tek fansat e saj është “Mos filloni asnjë, nuk do të jetë asnjë”. Kandi dëshmoi vazhdimisht se ajo fluturon mbi ata që urrejnë. Një nga gjërat më të mëdha për Kandi si një yll i Real Housewives ishte kur ajo u aktivizua; ju nuk mund ta mbyllni atë saktësisht. Nëna e tre fëmijëve do të ulej në gardh për aq kohë sa të ishte e mundur derisa të mos kishte zgjidhje tjetër veçse të thoshte paqen e saj. Shumë herë, ajo do të thërriste mendimin e saj me pjesën tjetër të grave që ngatërronin mirësinë e saj me dobësi, por ishte e sigurt të thuhej se ajo i nxori mendimet e saj.

Kandi është i preferuari i fansave

Pavarësisht nëse e doni, e urreni ose jeni diku në mes, Kandi ka qenë një anëtar i rëndësishëm i kastit. Edhe pse ajo mund të mos jetë aq e dukshme sa NeNe Leakes ose Teresa Giudice kur bëhet fjalë për histori shpërthyese, ajo u mirëprit gjithmonë me krahë hapur dhe kjo tregon shumë për çdo amvise. Me largimin e Kandi-t, besoj se fansat do të fillojnë të vërejnë se sa ndikim ishte ajo në Real Housewives të Atlantës.

Kandi është i shkëlqyeshëm në drejtimin e argumenteve në një mënyrë ose në tjetrën, pasi shumica e bisedave duket se ndryshojnë pasi ajo shton dy cent. Kandi është në një kategori të sajën, dhe unë do të vë bast që publiku të tërheqë më shumë tek ajo, sepse ajo ka sens. Ndonëse ajo mund të mos ketë qenë gjithmonë në krye të shfaqjeve të njohura, sipas disave, ajo gjithmonë ka sjellë diçka të veçantë në rol.

Kandi u mërzit

Rezulton se Bravo nuk e vendosi aq shpejt sa duhet për Kandi, e cila zbuloi se ajo u largua nga shfaqja për shkak të mungesës së përpjekjeve për kast. Shkrimtari i No Scrubs tha për Variety, “Nuk po vazhdoj. E thashë tashmë, kështu që do t’ju them. Vendosa që nuk do të kthehem këtë vit. Kanë kaluar 14 sezone, dhe ata na lejuan të ulemi për pak kohë, por gjatë asaj kohe, unë kisha filluar të punoja për shumë gjëra të tjera dhe mora disa projekte të bukura të mëdha së shpejti, kështu që jam shumë i emocionuar për ato gjëra.”

Kandi vijoi duke sqaruar, “Por nuk është vetëm kaq. Është njësoj sikur, pasi keni vërtet kohë për të menduar, dhe një mik i imi tha: ‘Pse vazhdon ta bësh?’ Dhe unë thashë: ‘Epo, mendoj se sepse e kam bërë për kaq shumë kohë, është e çuditshme të mendosh të mos e bëj?’ Kështu që unë thashë: ‘E dini çfarë? Unë do të bëj një pushim; Unë do të marr një moment… Unë nuk do të kthehem këtë vit.” Lajmi goditi rëndë, me Bravo që tani po përpiqet të mbyllë disa emra të mëdhenj. Fjala në rrugë është Porsha Williams dhe Kenya Moore do të kërkohet përsëri, por kush e di?