Pse dalja e Natalyas në Mesdheun poshtë kuvertës ishte një lehtësim

Klea

Pse dalja e Natalyas në Mesdheun poshtë kuvertës ishte një lehtësim

Natalya Scudder kohët e fundit u largua nga xhirimet për Poshtë Deck Mesdheut. Sidoqoftë, dështimi i saj për të përfunduar një sezon të dytë në bord nuk ishte vërtet tronditës. Duke punuar nën dhe së bashku me shefin Stew Tumi Mhlongo, Jessika Asai dhe Kyle Viljoen, ekipi i Natalyas luftoi për të krijuar marrëdhënie të shëndetshme. Megjithatë, ne mendojmë se Kyle ishte më problematiku, por më shumë për këtë në vetëm pak.

Luftimet këtë sezon në departamentin e brendshëm kanë qenë vërtet niveli tjetër. As unë nuk do të doja të qëndroja, po të isha Natalya. Dhe po, ne e dimë që ajo nuk është e pafajshme për rolin e saj të luajtur. Megjithatë, për veten dhe për të tjerët që mbeten ende në bord, mendojmë se dalja e Natalya në Below Deck Mediterranean ishte një lehtësim, dhe ne do t’ju tregojmë pse tani.

Natalya ndihmoi në shumë dramë

Siç thamë më parë, Natalya nuk ishte një viktimë e pafajshme e një ekipi që funksiononte dobët. Ajo përfliste për kolegët e saj dhe niste mjaft shpesh debate të panevojshme. Në rastin konkret, kur Tumi kërkoi dy herë që të kishin një diskutim të shpejtë me Natalian, duke u përpjekur të riparonte marrëdhënien e tyre të punës, Natalya e mbylli atë. Më pas, pikërisht kur Tumi ishte gati të largohej, Natalya deklaroi “ti gjithmonë largohesh”, gjë që ishte…konfuze.

Në mënyrë të ngjashme, ajo që donte të lëvizte e pa atë duke iu drejtuar shefit të saj, Tumi, kujtdo që do ta dëgjonte. Kjo filloi t’i bënte të gjithë në bord të mos ndiheshin rehat. Minus Chef Jack Luby kjo do të thotë, pasi ai e kuptoi se Natalya nuk ishte problemi më i madh fillestar në bord. Ai gjithashtu pa që Natalya po kalonte disa çështje personale këtë sezon, kështu që hiri i ofruar i tij ishte i lartë, dhe për këtë, ai tani është lojtari ynë i preferuar në sezonin 8.

Natalya gjithashtu kishte filluar të bëhej në mënyrë disproporcionale agresive dhe reaksionare ndaj Tumit. Tumi nuk mund të lëvizte as duart ndërsa fliste pa u bërtitur Natalya. Ndërkohë, Natalya përdori duart e saj në biseda shumë më tepër se Tumi.

Mënjanë Tumi, armiku më i madh i Natalyas në bord ishte Kyle. Ai është gjithashtu i yni, kështu që ne e kuptojmë këtë. Që ne të mos dëgjojmë më kurrë qëndrimin si diva të Kyle-s, duke u përballur me përgënjeshtrimet mbrojtëse të Natalya-s, të cilat më vonë u shndërruan në seanca thashetheme, ne jemi të kënaqur. Kjo është vetëm një nga arsyet pse largimi i hershëm i Natalyas erdhi si një lehtësim shumë i nevojshëm për këtë sezon të BDM.

Dalja e Natalya do të tregojë akoma më shumë toksicitetin e Kyle

Menjëherë pasi Natalya u largua, kapiteni Sandy Yawn thirri Kyle në kabinën e saj të timonit. Këtu, ajo mat sjelljet e Kyle shumë shpejt, duke dëshmuar se kapiteni Sandy nuk e meriton gjithmonë urrejtjen që ajo merr. Ajo e pa menjëherë çështjen kryesore në bord, duke i thënë Kyle se ai ishte “emëruesi i përbashkët” i betejave të ekipit të brendshëm. Menjëherë pas kësaj, Tumi, duke mos u përfshirë as në këtë bisedë të ashpër, e quajti edhe Kyle emëruesin e përbashkët, kështu që të gjithë sytë tani po bien në drejtimin e turpëruar të Kyle.

Pasi kapiteni Sandy i tha Kyle se një gabim tjetër do ta shihte atë të pushuar, Kyle u palos në vetvete. Ai u shfaq shumë i trishtuar, duke u përpjekur të dukej si i vogël dhe i përulur. Tani që Natalya është larguar, Kyle me të vërtetë do të duhet të rrisë lojën e tij. Çdo grindje apo thashetheme shtesë midis ekipit të tij do të ndriçojë se sa problematik është ai në të vërtetë, dhe për këtë, ne jemi të lehtësuar që Natalya e ka hequr veten nga ekuacioni toksik në Below Deck Med.

Marrëdhënia e hapur e Natalya ishte e vështirë për t’u parë

Tërë këtë sezon, Natalya ishte e përfshirë në një marrëdhënie të hapur me të dashurin e saj në tokë. Për shkak të kësaj, ajo dhe Luka Brunton u angazhuan në disa seanca PDA. E gjithë kjo filloi të shpërbëhej kur Luka po përqafohej me Natalya në një krevat marinari. Këtu, i dashuri i saj zgjati dorën dhe Natalya e hoqi menjëherë Lukën vetëm për t’u përgjigjur.

Më vonë, ndërsa ishin ulur ngushtë së bashku gjatë një nate jashtë ekuipazhit, Luka pa një mesazh që shfaqej në telefonin e Natalyas. Në këtë, ajo dhe i dashuri i saj shkruan “Të dua”. Dyshja më në fund ranë dakord që udhëtimi i tyre me varkë nuk po shkonte askund, dhe çifti i Natalyas me Lukën u shkatërrua. Gjithsesi, kjo është në rregull, pasi Luka ra në krahët e Xhesikës që priste.

Ne ende nuk mund të mos ndihemi shumë keq për Natalya. I pëlqente apo jo ajo, marrëdhënia e saj jashtë transmetimit ndihej toksike. Kishte një betejë të vazhdueshme midis kokës dhe zemrës së saj, pasi i dashuri i saj i shkruante shpesh për ta njoftuar për pushtimet e tij, ndërsa kishte nevojë të dinte saktësisht se çfarë po bënte ajo vetë. E gjithë kjo ishte e vështirë për t’u parë, kështu që ne jemi të lehtësuar që kjo histori e çrregullt tani është një gjë e së kaluarës, pasi Natalya që atëherë ka dalë nga skena në të djathtë.

Shëndeti mendor i Natalias ishte duke u rrahur

Menjëherë pas transmetimit të daljes së saj të hershme, Natalya postoi një video duke folur për ngacmimin në internet. Ajo filloi duke i bërë të ditur shikuesve për betejat e saj gjatë gjithë jetës me shëndetin mendor. “Kur isha 15-16 vjeç fillova të merresha me depresionin. Do të mbingarkoja aq shumë me emocionet e mia sa nuk mund t’i përballoja, “shpjegoi ajo.

Kjo video ishte e papërpunuar, pasi Nat zbuloi se ajo ishte një e mbijetuar e dy sulmeve seksuale, të cilat nxitën shëndoshjen e saj mendore edhe më shumë. Më pas ajo zbuloi se shëndeti i saj mendor u përkeqësua gjatë xhirimit të filmit Below Deck, kështu që iu desh të largohej përpara se gjërat të përkeqësoheshin. E shqetësuar për mirëqenien e bashkë-yjeve të saj, Natalya foli gjithashtu me shikuesit që po peshonin negativisht, duke thënë se “ngacmimi në internet ka qenë i tmerrshëm jo vetëm për mua, si për të gjithë kastin”. Më pas ajo u kërkoi të gjithëve në shtëpi që të ndalonin ndezjen e tastierës(ve).

Në fund të fundit, ky është vetëm një serial televiziv realitet në Bravo. Mirëqenia mendore e Natalya është shumë më e rëndësishme sesa të jesh në TV. Prandaj, ne jemi të lehtësuar që Natalya e hoqi veten nga Below Deck Med, për momentin, pasi rikthimi surprizë i Natalya-s sapo u shfaq në trailer-in e medieve të sezonit 8.