Pse Culver Bradbury duhet të ishte pushuar nga puna, jo Adam Kodra

Klea

Pse Culver Bradbury duhet të ishte pushuar nga puna, jo Adam Kodra

Nëse je i bindur që kapiteni Jason Chambers gjuajti decken e gabuar Poshtë Deck Down Under, ju jeni në vendin e duhur. Në një puntatë të fundit të emisionit detar, fansat i kanë dhënë lamtumirën e fundit Adam Kodrës. Culver Bradbury rrëshqiti nga lëkura e dhëmbëve të tij. Culver ndonjëherë është argëtues, i pashëm dhe gjithmonë gati për të qeshur. Por ende duket sikur ai duhet të ishte ai që do të ecë në dërrasë. Më poshtë janë disa arsye që ne besojmë se kapiteni e kishte gabim krejtësisht.

Culver është dembel

Pavarësisht nëse bëhet fjalë për producentët që ngatërrohen me shikuesit ose për faktin që Culver është në të vërtetë pak përtac, vendasja e Maryland-it po duket si jashtëzakonisht i dobët kur bëhet fjalë për të fituar rrogën e tij. Me gjithë sinqeritetin, ai me siguri po ha jahtin jashtë shtëpisë dhe shtëpisë, me mënyrën se si Chefy ia fsheh ushqimin.

Një episod i fundit tregoi Culver duke rënkuar mbi një urdhër të drejtpërdrejtë nga kapiteni Jason. Ai sillej sikur ideja e punës praktike ishte nën të. Megjithatë, nëse Culver nuk po e tërheq peshën e tij, pse të tjerët nuk e kanë thirrur atë për një sjellje të tillë?

Freakout proteinash

Culver shpesh shihet duke u futur fshehurazi nëpër galerë me kafshatë ushqimi si një chipmun që grumbullon për dimër. Të paktën një herë në episod, Culver kapet duke ngrënë në rrëmujën e ekuipazhit ose duke bërë pushime më të gjata me shpresën e një vakti me pesë pjata.

Nuk e ka ndihmuar kauzën e tij që kohët e fundit ai kishte një zemërim për zëvendësimin e vaktit për shkak të pamundësisë për të gjetur shakerin e tij dhe për të përzier pijen e tij mjaft shpejt përpara se të pritej të kthehej në punë. Puna e një deckhand është kërkuese. Me siguri, nëse keni qenë kaq të shqetësuar për hitin tuaj të proteinave, duhet të punoni në një palestër.

Edhe Culver ka ngatërruar

Adami shumë mirë mund të ishte shpëtuar, edhe pse ai ishte fajtor për rënien e rrezikshme të spirancës. Banori i Bruklinit po mësonte dhe po merrte përgjegjësi për gjëra që nuk i dinte. João Franco ishte i gatshëm dhe në gjendje të merrte Adamin nën krahun e tij.

Nga ana tjetër, Culver fjalë për fjalë nuk i përgjigjet askujt. Sa herë që João e thërret atë për një punë të dobët ose mungesë iniciative, Culver e kthen jashtë, duke u kthyer te një tre vjeçar. Ndërsa përpiqej të ngrinte tenderin përsëri në jaht, Culver ishte ai që qëndronte pas ingranazheve të motorit, gjë që rezultoi në rrafshimin e kapitenit Jason mbi gomarin e tij.

Edhe kjo ishte një situatë e rrezikshme, pasi ai i kishte cilësimet lart. Jo vetëm që shkaktoi dëme në varkë, por Culver supozohet të jetë ai me përvojë, kështu që nuk ka asnjë justifikim.

Përzihet Culver

Disa fansa mendojnë se Culver duhet të ishte shkarkuar shumë vite më parë, sepse ai ka një aftësi për të besuar se është mysafir gjatë disa charterëve. Disa herë, Culver ka vepruar sikur të ishte një mysafir charter. Së fundmi ai mbante mbi supe një yll porno. Edhe pse Culver është një karamele e ëmbël për sy, ka një kohë dhe vend për aktivitete si zënkat e pulave, të tilla si festa në pishinë, jo karta luksoze. Është e lehtë të përzihesh, por të marrësh pjesë në punë fizike, jo aq shumë.

Culver ka një rrugë me të ftuarit. Nuk mund të mohohet se ai është gjithmonë i gatshëm të ndërveprojë me ta në emër të bakshisheve të mëdha. Megjithatë, atij i mungon ndjenja e profesionalizmit. Fakti i thjeshtë që kur kapiteni Jason i kërkoi Culver të merrte pjesë si Bosun, duke rezultuar në një punë të dobët, i thotë të gjitha. Culver nuk mundi të jepte udhëzime të qarta dhe përsëri përfitoi nga pozicioni i tij duke u larguar për pushime shtesë.

Ashtu si shumë perëndi grekë para tij, Akili dhe thembra e tij, Narcisi dhe reflektimi i tij, duket se Culver është pak jashtë ligës së tij. Fjalët e João sigurisht që tingëllojnë të vërteta, “Culver nuk mund të ngacmohet sepse ai nuk bën asgjë.”