Pse Culver Bradbury dhe Jaimee Neale janë të destinuar të dështojnë

Klea

Pse Culver Bradbury dhe Jaimee Neale janë të destinuar të dështojnë

Kur Jaimee Neale iu bashkua ekuipazhit të Below Deck Down Under në mes të sezonit 2, Culver Bradbury u shfaq i goditur. Në fillim, Jaimee ia ktheu ndjenjat Culver. Gjatë natës së parë të pushimit së bashku, dyshja ndanë edhe një puthje pasionante që u pasua me një dush. Megjithatë, ajo që filloi e nxehtë tani është ftohur.

Ndërsa Bravo vazhdon të transmetojë kartat e këtij sezoni, Jaimee tani mund të shihet duke u larguar nga Shefi i Argëtimit të vetë-emëruar. Prandaj, ne nuk e shohim që kjo festë dashurie të vazhdojë edhe më gjatë. Në fakt, Culver dhe Jaimee ishin goxha të destinuar të dështonin që nga dita e parë. Ja pse.

Çiftimi i tyre filloi i çrregullt

João Franco iu bashkua ekuipazhit pak përpara Jaimee. Në këtë kohë, Culver po bënte një shëtitje me varkë me kuzhinieren Tzarina Mace-Ralph. Megjithatë, João dhe Tzarina e goditën menjëherë, gjë që e bëri Kulver xheloz.

Sapo Jaimee hyri në bord, flirtet e Culver me Tzarina u pakësuan, por nuk u ndalën fare. Edhe pas puthjes së tij me Jaimee, Culver mund të gjendej ende në galeri së bashku me Tzarina. Jaimee foli me Culver për pasiguritë e saj për këtë dhe ai dukej se e kuptonte. Megjithatë, me një fillim kaq të çrregullt, kjo marrëdhënie u ndje e dënuar nga kërcimi.

Jaimee u tall me gjestin e parë romantik të Culver

Duke dashur të zyrtarizojë çiftimin e tyre, Culver caktoi një takim me Jaimee në kuvertën e diellit të jahtit. Këtu ai ndau zemrën e tij me stjuardesën, e cila e dëgjonte duke buzëqeshur. Më pas Culver i dha Jaimee një kartë të bërë vetë, të cilën ajo e lexoi me zë të lartë. Në fund të kësaj karte, letra e Culver-it i kërkoi asaj të hiqte një kuti po ose jo, në varësi të faktit nëse Jaimee donte apo jo të ishte e dashura e tij.

Edhe pse Jaimee rrëmbeu stilolapsin në pritje të Culver duke qeshur, shprehjet e saj të fytyrës treguan një histori tjetër. Duke filluar nga tronditja në wtf, fytyra e Jaimee tha të gjitha fjalët që zëri i saj thjesht nuk mund t’i gjente.

Duke e bërë këtë skenë edhe më të vështirë për t’u parë, zëri rrëfimtar i Jaimee u dublua më pas, duke u tallur me gjestin romantik të Culver. “Unë në fakt nuk jam një adhurues i shënoni kutinë. Kjo është si për simptomat e DMV ose COVID. Nuk kisha në plan të shënoja po ose jo për të dashur të jesh e dashura ime,” shpjegoi ajo.

Kamera më pas iu drejtua në kuvertë Luka Brunton dhe Harry van Vliet, të cilët vunë re se kishin kaluar 15 minuta që nga fillimi i takimit të Culver dhe Jaimee. “Nëse ajo nuk e ka shënuar kutinë deri tani…” bëri shaka Luka, duke e bërë Harrin të qeshte. Përfundimisht, Jaimee shënoi kutinë po. Megjithatë, ishte e qartë se ajo e bëri këtë për të qenë e sjellshme, jo sepse në të vërtetë kishte ndjenja të thella.

Jaimee në thelb hyri në një marrëdhënie të plotë me një atmosferë jo të gjithanshme. Është e qartë se ky çift ishte i destinuar të vdiste.

Antics Culver’s Tick Jaimee Off

Pasi u bë zyrtarisht e dashura e tij, sjelljet e çrregullta të Culver fillojnë t’i bëjnë nervat Jaimee. Gjatë një nate pushimi, ishte radha e Culver për të paguar faturën për ekuipazhin, të cilën ai e shmangi më shumë se një ndërrim i plotë në kuvertë. Jaimee më pas hyri për të paguar për burrin e saj. Mbi këtë, ajo u shënua, pasi çdokush do të ishte me një bashkëshort, sjelljet e dobëta të të cilit prekën shumë njerëz.

Pasi u kthye në jaht, Jaimee u përpoq të kalonte mërzinë e saj. Teksa po përgatiste një kabinë të ftuar për një natë romantike me Culver-in, mund të dëgjohej kumbimi i ndjenjave të Jaimee duke u thënë djemve se ishte koha për një festë me barbush në vaskë të nxehtë. Frustrimet e Jaimee u rritën gjithnjë e më shumë, ashtu si edhe tonat, sepse të shikosh këtë të destinuar për të mos u larguar kurrë nga romanca e jahteve nuk është aspak e dhimbshme.

Luka ka hyrë në bisedë dhe Jaimee është një fans

Luka është një burrë tërheqës, të cilin Jaimee e ka vënë re disa herë. Në golin e mbrëmshëm me dy kokë, Jaimee ngriti lart Lukën ndërsa goditi Culver. Pasi u shpreh se Luka ishte gjithçka që ajo zakonisht kërkonte te një mashkull, Jaimee shprehu dyshimet e saj se Luka jetonte ende në shtëpi, ndryshe nga Culver. Disi e vrazhdë, kjo ekonomi është më e keqja dhe qiratë janë përtej, por hej, ajo po del nga treni Culver, dhe për këtë, ne nuk jemi të çmendur.

Thënë kështu, Luka dhe Jaimee po afrohen më shumë me çdo kartë që kalon. Kur Culver e çoi Jaimee-n e vullnetshëm (megjithatë rrënqethës) në bodrumin e magazinimit për të rrëmbyer, Luka hapi kapakun për të qeshur. Është shumë e mundur që Luka ishte vetëm duke luajtur, por është gjithashtu e mundur që ai po përpiqej të ndalonte kohën e mirë të Culver dhe Jaimee.

Në thelb, Luka po lëviz ngadalë dhe ne mendojmë se Jaimee do të kthejë përparimet e tij të vogla shumë përpara se të përfundojë ky sezon. Po e thërrasim tani—Culver dhe Jaimee nuk do ta kalojnë Below Deck Down nën Sezonin 2.