Pse Chris Appleton bëri kërkesë për divorc nga Lukas Gage

Klea

Pse Chris Appleton bëri kërkesë për divorc nga Lukas Gage

E mbani mend kur Kim Kardashian drejtoi një martesë për parukieren e saj? Epo, parukierja dhe bashkëshorti i tij tashmë kanë dhënë dorëheqjen vetëm gjashtë muaj pas martesës së tyre. Ndoshta të kesh një zyrtar të divorcuar tre herë në martesë ishte fat i keq.

Parukierja e Kimit është Chris Appletondhe ai e lidhi nyjën me aktorin Lukas Gage përsëri në prill 2023. Kim shërbeu, Shania Twain këndoi dhe fundjava e stuhishme u shfaq e gjitha në sezonin 4 të The Kardashians në Hulu.

Tani, më pak se gjashtë muaj pas dasmës, dy zogjtë e dashurisë e kanë lënë atë! Është e çrregullt, dhe Entertainment Tonight raportoi të gjitha detajet se çfarë saktësisht e bëri Chris të thërriste për divorc.

Lukas Gage dhe Chris Appleton divorcohen: Një martesë më e shkurtër se ajo e Kim

Chris dhe Lukas bënë një hap të shpejtë në lidhjen e tyre. Lulëzoi dhe vdiq brenda vitit 2023. Fillimisht ata filluan të takoheshin në shkurt dhe ndanë disa foto të mrekullueshme duke pushuar së bashku në Meksikë. Disa javë më vonë, ata u fejuan dhe ikën në Las Vegas për ta zyrtarizuar. Të dy shkëmbyen betimet e tyre në Little White Chapel në një ceremoni intime, ndërsa kishin veshur xhaketa të zeza.

Pavarësisht se kaloi një milje shtesë dhe që Kim zyrtarizoi dasmën dhe punësoi Shania-n për t’i bërë serenat, lidhja mezi zgjati gjashtë muaj. Kush do ta merrte me mend se martesa me dikë që sapo e takuat disa javë më parë nuk do të sillte një bashkim të suksesshëm?

Chris paraqiti zyrtarisht divorcin më 13 nëntor dhe ai renditi datën e ndarjes më 10 nëntor. Në dokumentet e gjykatës, ai përmendi “dallimet e papajtueshme” si arsyen e ndarjes së tyre. Kjo frazë është kaq e paqartë, por fatmirësisht një burim i brendshëm derdhi pak çaj për atë që ka ndodhur me të vërtetë në martesë.

“Chris dhe Lukas nuk kanë shkuar mirë së fundmi dhe gjërat nuk kanë qenë mirë mes tyre”, pohoi një burim i afërt me çiftin. “U përkeqësua dhe ata vendosën se ishte më mirë t’i jepnin fund marrëdhënies së tyre.”

Nëse gjërat po shkojnë aq keq gjashtë muaj pas marrëdhënies, ata ndoshta kishin të drejtë që e quanin dorëheqjen. Sipas TMZ, Chris dhe Lukas kishin një paramartesë dhe nuk duket se do të ketë një betejë të gjatë për asetet. Pra, gishtat e kryqëzuar që këta të dy mund të vazhdojnë paqësisht jetën e tyre.