Pse Caroline Stanbury mund të injorojë flamujt e kuq të Sergio Carrallo

Klea

Pse Caroline Stanbury mund të injorojë flamujt e kuq të Sergio Carrallo

kam dashur Caroline Stabury gjatë kohës së saj në Ladies of London. Ajo ishte e ashpër, e pafalshme dhe nuk e linte askënd t’i thoshte se çfarë mund të bënte. Shpejt përpara në Amvise të vërteta të Dubait. Më duket sikur po shoh një anë më të butë të zonjës nga Londra që më tmerronte në shtëpinë time. Çifti u takua për herë të parë kur Caroline ishte në turne për të promovuar podcast-in e saj në Kaliforni.

Ndërsa në eventin për fuqizimin e të gjitha grave, Sergio Carrallo ndodhi të ishte ulur në audiencë ndërsa Caroline diskutonte divorcin e saj të fundit. Siç do ta kishte fati, Sergio gënjeu për moshën e tij, duke thënë se ishte 31 vjeç. Pas takimit të tyre të parë, ata u përplasën përsëri me njëri-tjetrin atë verë ndërsa ishin në Marbella. Caroline tani është e dashuruar me lodrën e saj për djalin, Sergio. Por, ndërsa ajo prezantohet si një shtëpiake e lumtur, më duket se ajo ka syze ngjyrë rozë.

Sergio dëshiron një fëmijë

Ka kuptim të plotë që 29-vjeçarja do të donte një fëmijë. Ish-futbollisti profesionist është i ri dhe viral. Caroline është 49 vjeç dhe tashmë ka tre fëmijë të saj: një vajzë 18-vjeçare dhe djem binjakë 14-vjeçarë. Ajo e ka kaluar kohën e saj duke humbur gjumin dhe duke rritur fëmijë. Gjatë një episodi të fundit të Real Housewives of Dubai, u bë e qartë se Caroline mund të mos dëshironte të lindte një fëmijë të katërt.

Megjithatë, këmbëngulja e Sergios është mjaft e bezdisshme. Dhe unë jam vetëm një shikues që e them këtë. Caroline shkroi një ese përmes Todays duke shpërndarë, “Mjeku im mendon se unë mund të jem në gjendje të mbaj një fëmijë më shumë … dhe gjithashtu ndihem më e shëndetshme që kam qenë ndonjëherë. Por të ec përpara me një fëmijë tjetër është një vendim i vështirë në moshën time.” Caroline vazhdon të thotë se Sergio “e meriton të jetë baba”, por kjo ndjenjë më bërtet me flamuj të kuq. Askush nuk duhet të ndihet nën presion për të pasur një fëmijë dhe Caroline duhet të ndihet mjaft e sigurt për të thënë jo nëse ky është me të vërtetë vendimi i saj.

Sergio nuk e lë Caroline të shkojë askund vetëm

Duket pak e çuditshme që Sergio e përcjell gruan e tij fjalë për fjalë kudo. Gjatë sezonit 1, Caroline ishte e sapomartuar dhe shkoi në një udhëtim me pjesën tjetër të kastit në ishullin Nurai. Ndërsa pinte një shampanjë, i cili shihet nga larg në jetski askush tjetër veç Sergio. Më pëlqen shprehja e dashurisë, por nuk më pëlqen sa ndërhyrës është ai gjatë kohës së vajzave private. Sergio gjithmonë ndjen se duhet të përfshihet, dhe kjo është vërtet fëminore. Episodi më i fundit tregoi se sa i mërzitur u bë Sergio kur Caroline i tha se nuk mund të shkonte në udhëtimin universitar në Amerikë për vajzën e saj.

Sergio u mërzit për faktin se Caroline do të udhëtonte për një javë me ish-bashkëshortin e saj. Sergio hodhi poshtë qëndrimin se Caroline ishte pronë e tij. Edhe pse ajo qeshi nga shqetësimet e tij, fakti që ai u bë xheloz në radhë të parë është paksa i dyshimtë.

Martesa duket si një mbulesë

Shumë fansa kanë vënë në dyshim nëse martesa e tyre nuk ishte një farsë apo e rregulluar. Pas një rishikimi, vura re se në çdo sezon të Ladies of London, Caroline rrethohet me burra homoseksualë. Pra, mund të kuptoj se si disa fansa mendojnë se martesa e saj me Sergio mund të jetë mjekër. Duket e çuditshme që Caroline u bashkua kaq shumë në shfaqjen e hershme Bravo, veçanërisht pasi ajo tani është shndërruar në gruan që dikur e përçmonte. Caroline u gëzua duke u tallur me nënat dhe gratë e përkushtuara të shfaqjes së saj. Ironia nuk më ka humbur, por dashuria të bën të bësh disa gjëra të çuditshme.

Edhe pse ajo pretendon se është e martuar lumturisht, Caroline ende qëndron e përmbajtur ndaj ndjenjave të burrit të saj. Ndonjëherë, duket sikur Caroline mund të mos dëshirojë të jetë në lidhje, veçanërisht kur burri i saj fillon të tregohet nevojtar. Nuk kam harruar që babai i Sergios i ka ofruar dikur para djalit të tij për t’i dhënë fund lidhjes. Sipas mendimit tim modest, nëse vjehërrit tuaj janë kundër jush që në fillim, ju nuk keni vërtet një shans për të mbijetuar.