Pse Brittany Cartwright kishte nevojë për një pushim nga Jax Taylor

Klea

Pse Brittany Cartwright kishte nevojë për një pushim nga Jax Taylor

Kush kishte Brittany Cartwright dhe Jax Taylor duke u ndarë në 2024 në kartën e tyre Bravo bingo? Epo, nëse jam i sinqertë, i kam pasur për gusht 2019, vetëm një muaj pasi ata thanë: “Po”. Jax nuk ishte djaloshi më në këmbë gjatë kohës që ishte në Vanderpump Rules. Ai është kapur shpesh duke gënjyer dhe mashtruar, që është një dyshe e tmerrshme. Pronari i Jax's Studio City nuk mund ta mbante atë në pantallonat e tij, por vajza Hooters nga Kentaki mendoi se ai ishte gjunjët e bletës. Edhe pse ai e tradhtoi gjithashtu Brit-in, konkurrenti i konkursit ende e kaloi dasmën, duke lënë shumicën prej nesh të hutuar.

Ndarja

Pak para transmetimit të The Valley, Brittany dhe Jax zbuluan se kishin vendosur të ndaheshin pak kohë. Pra, a kanë përfunduar më në fund ditët më të mira të jetës së tyre? Në shkurt, Brittany tregoi se ajo ishte zhvendosur në shtëpinë e saj dhe jashtë shtëpisë së tyre të përbashkët në Valley Village. Raportet fillimisht e kishin mohuar Jax-in këtë lëvizje, por fotot treguan Brittany duke i shpaketuar gjërat e saj në banesën e saj të re. Edhe pse nuk mund të binte dakord për një afat kohor, të dy vendosën që çfarëdo që të ndodhte do të ishte në interesin më të mirë të Cruz.

Brittany ka nevojë për një pushim

Gjatë episodit të fundit, Jax u përpoq të bënte të pamundurën për të marrë gruan e tij në një takim magjik. Megjithatë, rezulton se një mësuese seksi tantrike e përzier me një darkë Mondrian nuk është mënyra për të fituar zemrën e një gruaje. Brittany nuk mund të merrte asnjë fjalë, pasi asaj iu tha të mbante nën kontroll emocionet e saj. E përlotur, B u tha kamerave se Jax “Nuk e ka ngritur atë për një kohë” ose “më ka bërë të ndihem mirë me veten” për një kohë të gjatë. Nuk mund ta imagjinoja jetën time me një partner që nuk dinte të nxirrte më të mirën nga unë. Imagjinoj që Brittany ndihet shumë e vetme dhe e rraskapitur.

Ekzagjerimi i Jax-it doli shumë

Janet Caperna zbuloi se çfarë mendonte se mund të kishte qenë kashta që theu shpinën e devesë. Ndërsa fliste për The Daily Dish, Janet zbuloi, “Jax dhe Brittany kishin grindur dhe jo aq mirë për një kohë, por unë mendova, “Kjo është thjesht një lloj dinamike e tyre”. Ata vetëm grinden; vetëm këta janë ata.” Me sa duket, Brittany nuk ishte shumë e kënaqur me mënyrën se si Jax reagoi publikisht ndaj frikës së saj të supozuar për goditje në tru në vitin 2023. Gjatë një episodi të dhjetorit të House of Villians, Jax u tha kolegëve të tij se gruaja e tij kishte një “goditje të vogël”, por doli se të jetë një ekzagjerim i madh nga ana e tij.

Janet vazhdoi, “Më pas vura re një ndryshim gjatë pushimeve me Brittany-n kur e telefonova dhe përmenda diçka që Jax kishte thënë se kishte një goditje në televizor, dhe ajo nuk e bëri. Xhenet vuri në dukje, “Ishte hera e parë që e dëgjova me të vërtetë të mos kërcente në mbrojtje të Jax-it dhe të mos justifikohej për të. Ajo tha, “Nuk mund ta besoj këtë, dhe jam i mërzitur prej tij”, dhe ishte hera e parë që unë thashë, “Oh, ky është një ton ndryshe nga Brittany”.

Brittany zbulon gjithçka

Gjatë një episodi Watch What Happens Live, Brittany më në fund zbuloi se çfarë e shtyu atë të linte martesën e saj pesëvjeçare. Nëna e një fëmije ndau: “Ne sapo patëm një luftë të tmerrshme dhe ishte sikur u hoq një vello dhe vura re se gjithçka nuk ishte në rregull. Ata gjithmonë thonë se një grua mund të arrijë pikën e saj të thyerjes dhe është e vështirë të kthehesh nga kjo.” Nuk mund të mos ndiej se Brittany e ka arritur atë pikë. Përsëri, unë imagjinoj se ajo ka qenë duke u marrë me shumë vetë, dhe barra më në fund ishte e tepërt.

Siç vunë re teleshikuesit, çifti aktualisht po zihet për gjithçka. Është e vështirë të mendosh për herën e fundit që të dy ranë dakord për ndonjë gjë. Aktualisht, Jax po përpiqet të hapë butësisht shiritin e tij dhe duke injoruar të dhëna nga B. Unë nuk dua të jem shkrimtari që thotë: “Të thashë”. Por ne të gjithë e dinim se Brittany dhe Jax nuk ishin menduar të zgjasin përgjithmonë. Thjesht jam i trishtuar që B ka humbur vite me një burrë që gjithmonë do ta vinte veten të parën.