Çfarë shpresojmë të shohim në Spin Off Rregullat e Vanderpump

Klea

Pse Bravo nuk duhet të anulojë rregullat e Vanderpump pas sezonit 11

Grupi i preferuar i të gjithëve të SUR-vers të Hollivudit të Perëndimit ka filmuar tashmë sezonin 11. Me shumë fansa që ndjehen sikur Bravo mund ta anulojë Rregullat e Vanderpompës, disa janë të zhgënjyer me idenë e përfundimit të shfaqjes. Edhe pse tashmë është paralajmëruar një spin-off, ndjekësit duan më shumë. Seriali kishte një kënd unik pasi ishte një nga shfaqjet e para të Bravo që shfaqte një grup më të ri. Ndërsa rrjeti po kërkon të hedhë peshqir, fansat nuk janë ende gati ta shohin atë të shkojë.

Thuhet se spin-off-i i Vanderpump Rules do të ketë Jax Taylor, Brittany Cartwright dhe Kristen Doute. Seriali i ri është vendosur të tregojë OG-të duke u ndalur teksa mirëpresin fëmijët dhe partnerët e rinj në botën e tyre. Shikuesit morën lajmin se emisioni i ri tashmë ka filluar xhirimet që nga korriku. Por vetëm për shkak se një shfaqje e re është në rrugë e sipër nuk do të thotë që fansat janë gati që Bravo të anulojë Vanderpump Rules.

Historia nuk ka mbaruar

Nicole Weingart/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images

Sezoni 11 është vendosur të mbulojë pasojat e Scandoval. Episodet e ardhshme do të tregojnë Tom Sandoval në një rrugë shpengimi ndërsa ai përpiqet të bëjë më të mirën për të rifituar grupin e tij të miqve. Megjithatë, ne dyshojmë shumë se të gjitha problemet e Tomit do të rregullohen deri në përfundimin e sezonit.

Do të ishte mirë të shihje se si ai manipulon ujërat e SUR pasi kamerat janë fikur, veçanërisht pasi thuhet se ai tashmë është kthyer në takimet në qytet.

Rregullat e Vanderpump kanë një audiencë krejtësisht të re

Amy Sussman/Getty Images

Që nga pandemia mbarëbotërore e vitit 2020, Vanderpump Rules iu dha një jetë e re. Një gjeneratë krejt e re ishte në gjendje të kënaqte serinë falë bllokimeve të shumta. Kur shfaqja u shfaq për herë të parë në vitin 2013, ishte një dhuratë që vazhdoi të falënderonte një grup miqsh incestualë që nuk mund të mbanin duart larg njëri-tjetrit. Kamerat kapën jetën e përditshme të grupit të thellë, të cilët në një farë mënyre ishin të mirë si floriri me shikuesit.

Vanderpump Rules rezonon lehtësisht me shikuesit pasi shumica janë përfshirë në një rreth miqsh ashtu si yjet. Të gjithë ishin të bukur, goxha memecë dhe dramatikë. Me vlerësimet e rikthyera falë rezultateve të Tom dhe Rachel Leviss, rrjeti ka një shans real për të fituar para në interesin e rigjallëruar të shikuesve të rinj.

Shfaqja ka më shumë për të ofruar se sa SUR

Todd Williamson/Bravo nëpërmjet Getty Images

Ndërsa Rregullat e Vanderpump u rritën, po ashtu u rritën edhe restorantet që mund të vizitoni. Nga zjarri dolën TomTom, PUMP, Schwartz & Sandy’s dhe Something About Her. Do të ishte një turp absolut që kamerat të uleshin dhe të mos u jepnin fansave dramën që do të vijë nga hapja e restoranteve të reja.

Përleshje të shumta kanë ndodhur në SUR, dhe TomTom duket i gatshëm të marrë rolin. Vazhdimi i shfaqjes duke ndjekur këto histori do t’u premtonte të ardhura të biznesit dhe shikuesve edhe më shumë dramë. Gjithashtu, nuk ka kuptim të vazhdosh të përqendrohesh në SUR pasi pothuajse asnjë nga aktorët nuk punon më atje.

Bravo duhet të përdorë sezonin 11 si rivendosje

Gabe Ginsberg/WireImage

Shumë shikues kanë kritikuar sezonet e fundit të shfaqjes, duke pretenduar se është pak i ndenjur. Por Vanderpump Rules tashmë është në një rrugë të re. Ndjekësit janë rritur me kastin e OG dhe janë shumë të investuar në jetën e tyre. Vazhdimi i serialit mund të tregojë, për shembull, sa mirë po ia del Katie Maloney tani që është beqare dhe po lulëzon. Ashtu si ne të vdekshmit e thjeshtë, është e qartë se jetët e të gjithëve po ndryshojnë dhe vazhdimi i serialit mund të përfitojë vërtet nga evolucioni.

Historia e Vanderpump Rules është ende shumë e vlefshme për t’u treguar, edhe pse marrëdhëniet kanë ndryshuar qartë. Ka pasur një bollëk lajmesh të mira, madje edhe midis grumbullit të plehrave flakërues që është Tom. Scheana Shay më në fund gjeti dashurinë e qëndrueshme me Brock Davies, Ariana Madix po pushton botën dhe ka ende shumë për të parë me të gjitha sipërmarrjet e reja të biznesit të ekuipazhit. Nëse Bravo vendos të mos anulojë rregullat e Vanderpump, nuk mendoj se do të zhgënjehen pasi shumë drama të jetës reale janë ende gati për t’u luajtur.