Pse Bravo duhet t'i zgjerojë amvisat e vërteta në qytete të reja

Klea

Pse Bravo duhet t’i zgjerojë amvisat e vërteta në qytete të reja

Kur Bravo filmuan një shfaqje të vogël për një grup grash pas portave në Orange County, ata nuk mund ta imagjinonin se çfarë do të ndodhte. Në vitin 2016, Real Housewives of Orange County u shfaq premierë. Ai serial tani është thellë në sezonin 17. Jo vetëm që Amvise të vërteta u bë pjesë e kulturës popullore, por ajo krijoi disa ekskluzivitete. Seriali na prezantoi me 10 qytete të reja.

Andy Cohen ka konfirmuar se nuk ka një ekskluzivitet në Las Vegas në të ardhmen e Bravo. Ose ndonjë qytet tjetër. Prezantuesi i Watch What Happens Live diskutoi thashethemet në emisionin e tij në radio, Andy Cohen Live. “Dmth, mendoj se jemi mirë. Ne nuk po zhvillojmë asnjë”, tha ai.

Unë mendoj se mund të jetë një problem për Bravo në rrugë. Duket se ka një përgjigje të favorshme për rindezjen e Real Housewives of New York City. Ndërkohë, disa nga ekskluzivitetet më të vjetra, si Real Housewives of Atlanta dhe RHOC, kanë luftuar për të mbajtur shikuesit.

Le të flasim për disa arsye pse Bravo duhet të zgjerojë Real Housewives në qytete të reja.

Për të zëvendësuar ekskluzivitetet e anuluara

(Foto nga: Peter Larsen/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Vetëm dy nga seritë Real Housewives janë lënë në raft. Real Housewives of DC zgjati vetëm një sezon, gjoja për shkak të skandalit të shkaktuar nga Michaele Salahi dhe Tareq Salahi. ABC News raportoi se çifti u rrëzua në darkën e parë shtetërore të Presidentit Obama.

Ndërkohë, Real Housewives of Dallas zgjati pesë sezone. Sipas TV Line, kjo ekskluzivitet pati gjithashtu shumë reagime për shkak të sjelljes së supozuar raciste të disa anëtarëve të kastit. Por vlerësimet e ulëta për sezonin dukej se sinjalizonin fundin e serialit.

Ndërkohë që ka ende shumë qytete për të parë me obsesion, humbja e një çifti duhet të kërkojë shtimin e disa qyteteve të reja.

Tifozëve u pëlqen një vendndodhje e re

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Real Housewives of Solt Lake City debutoi në vitin 2020. Vendi me borë, miqësitë e akullta dhe aroma e vazhdueshme e spitalit e bënë ekskluzivitetin një sukses të menjëhershëm. Ndërsa disa mund të kenë pyetur veten pse RHOSLC meritonte një ekskluzivitet, përgjigja ishte shumë dramë plot lëng. Dhe një arrestim i ardhshëm me mirësjellje të Jen Shah.

Shikuesit duan të shohin amvise që shfaqin pasurinë e tyre qesharake në vende të mrekullueshme. Dhe Solt Lake City kishte të gjitha këto. Ishte e kundërta me borë e shumicës së mjediseve të tjera. Pra, Bravo mund të godasë sërish arin duke shtuar një qytet tjetër.

Takimi me një aktor të ri

(Foto nga: Cindy Ord/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Shumica e shikuesve Bravo pranojnë se kanë dashuri të madhe për amvisat e tyre të preferuara, të shkuara dhe të tashme. Pra, përpjekja për të mbledhur një kastë të mahnitshme për një qytet të ri nuk është e lehtë.

Kur Real Housewives of New York City punësoi një kast krejtësisht të ri për Sezonin 14, ishte një veprim i guximshëm. Shumë fansa ishin të zhgënjyer, kështu që Bravo doli me idenë RHONY: Legacy.

Kur negociatat goditën murin, kjo ide u shndërrua në Sezonin 5 të Udhëtimit Real Housewives Ultimate Girls. Pra, legjendat e RHONY, duke përfshirë Sonja Morgan, Ramona Singer dhe Luann de Lesseps, do të ribashkohen për një udhëtim luksoz në St. Barts.

Megjithatë, shikuesit duket se po e shijojnë kastin e ri të RHONY. Ndihej i freskët dhe gjallërues. Ne u njohëm me anëtarët e kastit dhe marrëdhëniet e tyre nga kërcimi. Një qytet i ri do t’ua siguronte këtë sërish shikuesve.

Qyteti i Ri, Dramë e Re

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Me një grup të ri miqsh vijnë shumë mundësi krejt të reja për dramë. Ekskluzivitetet që kanë ekzistuar për një kohë të gjatë shpesh bien në një rrëmujë, duke përsëritur të njëjtat histori pa pushim. Për shembull, grindja e Teresa Giudice me Melissa Gorga në Real Housewives of New Jersey. Ishte në thelb e njëjta luftë familjare, që përshkallëzohej me çdo sezon.

Por të futesh në katin e parë ndërsa lindin grindjet ndihet si një ndryshim i këndshëm i ritmit. Na jep një dramë të vogël, si kur Jessel Taank i rindezjes së RHONY e mbuloi Tribeca si “duke u ngjitur dhe po vjen”, dhe Erin Lichy pothuajse humbi mendjen.

Zgjerimi i Real Housewives në një qytet të ri i lejon fansat të përjetojnë një lloj drame krejtësisht të re.

Të gjithë adhurojnë një vendndodhje ndërkombëtare

(Foto nga: Chris Haston/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Andy njoftoi se Real Housewives of Dubai do të ishte ekskluziviteti i parë ndërkombëtar. Pati një reagim intensiv sepse Bravo zgjodhi një vend që kishte një sërë ligjesh strikte për anëtarët e komunitetit LGBTGQ+, si dhe për gratë.

Ndërsa shfaqja nuk mori vlerësime të mahnitshme në fillim, ajo u rinovua për një sezon të dytë. Anëtarët e kastit jetuan stile jetese të pasura që nuk ishin si asgjë më parë në Real Housewives. Bravo sigurisht që mund të shtojë një tjetër qytet ndërkombëtar në listën e tij.

Me një kast të ri dhe një qytet të ri, mundësitë janë të pafundme.