Pse Bravo duhet të konsiderojë një rinisje të rregullave të Vanderpump

Klea

Pse Bravo duhet të konsiderojë një rinisje të rregullave të Vanderpump

Koncepti origjinal për Rregullat e Vanderpompës ishte për të nxjerrë në pah 20-vjeçarët kaotikë që punonin në restorantet e ndryshme të Lisa Vanderpump. Në kulmin e tij, ky serial rrotullohej rreth lidhjeve, zënkave pa këmishë dhe bashkëpunëtorëve të dehur. Ai gjithashtu shfaqi anëtarë të kastit të thyer që jetonin në apartamente të vogla. Ndonjëherë, ata madje jetonin së bashku.

Kur VPR u shfaq për herë të parë në vitin 2013, ai lulëzoi. Vitet e fundit, megjithatë, vipat kanë qenë të fikur. Në fakt, shumë njerëz madje spekuluan se ky serial ishte në rrugëdalje pas sezonit 10. Megjithatë, në fund të këtij sezoni, historia Scandoval u prish dhe vlerësimet u rritën.

Vërtet, lidhja e Tom Sandoval dhe Rachel Leviss e shpëtoi këtë serial nga një anulim i madh, por a mjaftoi? Në përgjithësi, besoj se ky kast e ka çuar serialin aq larg sa mundet. Ashtu si kur Bravo riformoi ekskluzivitetin e Real Housewives of New York për Sezonin 14, me të vërtetë ndjej se ata duhet të marrin në konsideratë edhe një rinisje të Vanderpump Rules pas transmetimit të sezonit 11. Ja pse.

Prezantimi i anëtarëve të rinj të Cast nuk ka funksionuar

Produksioni tashmë është përpjekur ta rikthejë këtë serial në konceptin e tij origjinal. Ata e kanë tentuar këtë duke sjellë anëtarë të rinj të kastit që të gjithë ende punojnë për Lisa-n. Megjithatë, çdo punësim i ri ka qenë një bust.

Për shembull, Max Boyens dhe Brett Caprioni u futën në lojë, por secili u pushua nga puna për komente të pandjeshme të bëra në internet. Dayna Kathan hyri dhe më pas u largua shumë shpejt më pas, duke zgjedhur të jetonte jetën e saj jashtë kamerave, pasi drama ishte e gjitha konsumuese. Nga ana tjetër, Vail Bloom gjithashtu zgjodhi të mos përfshihej në dramën e kastit dhe ajo gjithashtu nuk u dëgjua më kurrë pas një sezoni të saj në transmetim.

Ally Lewber dhe Brock Davies janë relativisht të rinj, por ata janë gjithashtu të shoqëruar secili me një anëtar të kastit të vjetër. Prandaj, historitë që kanë shtuar këta të dy janë të lidhura ngushtë me partnerët e tyre, James Kennedy dhe Scheana Shay. Ky serial ka nevojë për një ndryshim, por kur bëhet fjalë për punësimin e fytyrave të reja që mund të sjellin histori të reja, të gjitha përpjekjet kanë dështuar. Prandaj, sjellja e anëtarëve të tjerë të kastit nuk ka të ngjarë të shpëtojë Rregullat e Vanderpump.

Nuk ka mbetur asnjë çift për të ndihmuar në unifikimin e këtij Cast

Në atë kohë, Tom Schwartz po takohej me Katie Maloney. Romanca e tyre ishte e turbullt. Katie shihej si e keqe, ndërsa Schwartz dukej se i shmangej përgjegjësisë…për gjithçka. Nga ana tjetër, kasti ose e donte Katie-n ndërsa toleronte Schwartz-in, ose ata e donin Schwartz-in ndërsa toleronin Katie-n.

Këto ndjenja mbetën kur Katie dhe Schwartz u martuan. Meqenëse këto të dyja ishin një marrëveshje paketë, ata që po toleronin vetëm njërën palë nuk kishin zgjidhje tjetër veçse të luanin bukur, ose do të rrezikonin të humbnin të dashurin e tyre. Minus Sandoval, i cili kurrë nuk luajti mirë me Katie.

Po kështu, Sandoval dhe Ariana Madix ishin një artikull nga fundi i sezonit 2 deri në fund të sezonit 10. Ashtu si Schwartz dhe Katie, Sandoval dhe Ariana ishin pjesë të barabarta të dashur dhe të urryer, por duke qenë se ata ishin një ekip, bashkë-yjet e tyre kishin për të bartur ndjenjat e tyre të mospëlqimit. Megjithatë, të dy këta çifte e kanë lënë atë. Katie bëri kërkesë për divorc dhe Ariana i dha fund gjërat me një shpejtësi pasi lidhja e Sandoval u zbulua.

Pa këto çifte, ndarjet në këtë kast do të ndihen më në fund dhe plotësisht, të cilat e pamë duke filluar të zvogëlohen në fund të sezonit 10. Këto bashkime ndihmuan në unifikimin e kastit dhe në mungesë të tyre, ne mbetëm me histori të rrëmujshme shtyllave verbale. Mos më keqkuptoni, Sezoni 11 mund të na befasojë të gjithëve, duke treguar një kastë kohezive që i ka kapërcyer problemet e tyre. Por, po, dyshoj dhe pa një kast të unifikuar, e ritheksoj mendimin tim, se është koha për një rindezje të Vanderpump Rules.

Nuk ka mbetur asnjë vend pune për të ndihmuar në unifikimin e këtij Cast

Kur filloi ky serial për herë të parë, çdo anëtar i vetëm i kastit i përfshirë në xhirimet ishte ose pritës, kamerier ose banakier në SUR. Ata hynin me orë, punonin pak, pastaj shkonin në rrugicën e pasme me uniformat e tyre për të pirë duhan dhe për të debatuar. Ishte e lavdishme. Megjithatë, ky kast është larguar nga punët e tyre të mëparshme dhe heqja e këtij vendi universal të xhirimeve ka ndihmuar në rënien e shfaqjes.

Rruga e SUR-it lëshoi ​​energji të personazhit kryesor dhe asaj i mungon. Kjo më shtyn të theksoj më tej se Bravo duhet të rindizë këtë serial, duke rikthyer punonjësit e tij të çrregullt dhe të ulur në rrugicë.

Kasti aktual ka tejkaluar skenën e barit

Edhe pse pijet alkoolike funksionojnë lirshëm, Lala Kent, James dhe madje edhe Sandoval të gjithë kanë hyrë në gjurmët e maturisë. Për më tepër, disa nga anëtarët e kastit janë tashmë prindër, që do të thotë se shumë nga skenat e barit janë zëvendësuar me orar të hershëm të gjumit dhe festa miqësore për fëmijët.

Ky është një koncept krejtësisht i ndryshëm nga ky serial i përcaktuar ndonjëherë të jetë. Nëse ky serial do të rifillohej, do të shihnim një rikthim në ditët më të çrregullta, ku yjet kishin shumë më pak për të humbur.

Gjithsesi ka një spin-off në punë

Për ata që janë në gardh rreth rindezjes së Rregullave të Vanderpump, e kuptoj. Këto personalitete kanë qenë në jetën tonë për më shumë se një dekadë. Ne i kemi parë ata të ngrihen dhe të bien, dhe ndonjëherë edhe të rriten. Nga martesat tek divorcet, tek aferat me foshnjat, ka qenë një udhëtim i egër dhe ky serial pothuajse është bërë si një kujtim thelbësor për shikuesit e tij.

Për mua në sezonin 11, jam i etur të mësoj më shumë për dyqanin e sanduiçëve të Ariana-s dhe Katie-t, ndërsa mësoj gjithashtu nëse kasti ishte në gjendje ose jo të kapërcejë ndarjet e tyre. Unë jam ende i investuar, kështu që kuptoj se shumë nga lexuesit tanë ka të ngjarë të ndjehen të njëjtën gjë, edhe nëse është e vështirë të pranohet. Nëse jeni ju, dijeni që një spin-off tashmë është prezantuar, megjithëse detajet janë ende pak të errëta. Në këtë seri të re, duket se disa nga Vanderpump Rules OG do të kalojnë, duke filmuar si për këtë spin-off të ri ashtu edhe për VPR.

Kjo do të thotë që nëse do të ndodhte ndonjëherë një rindezje e Vanderpump Rules, nuk do të duhej t’u themi lamtumirë miqve tanë besnikë dhe të çrregullt.