Pse Ariana Madix duhet të ishte ulur në sezonin 11 të VPR

Klea

Pse Ariana Madix duhet të ishte ulur në sezonin 11 të VPR

Ariana Madix ka pasur një vit ferr. Ai përfshin shumë ulje dhe ngritje që, në pjesën më të madhe, të gjitha janë kapur nga kamera. Në mars, Rregullat e Vanderpompës Ylli mësoi se partneri i saj prej nëntë vitesh, Tom Sandoval, kishte pasur një lidhje të vazhdueshme me një nga miqtë e saj të ngushtë, Rachel Leviss. Natyrisht, Ariana ishte e zemëruar me atë që kishte ndodhur. Megjithatë, ajo dukej se u hodh e para në punë në vend që të bënte një hap prapa.

Ariana ka filmuar tashmë sezonin 11 të Vanderpump Rules me pjesën tjetër të kastit. Por ajo ndoshta do të kishte përfituar nga një pushim nga TV realitet.

Ariana ka një të dashur të ri

Menjëherë pasi shpërtheu Scandoval, Ariana u pa me Daniel Wai, një trajner personal nga New York City. Dyshja u lidhën për herë të parë në prill, kur u kapën duke u përqafuar në Coachella. Kishte vetëm një muaj që Ariana kishte mësuar për këtë lidhje. Megjithatë, ajo dukej se po vazhdonte pas takimit me Danielin në dasmën e shoqes së saj në Meksikë.

Ariana nuk ka treguar shumë për lidhjen e saj të re, por ka lënë të kuptohet se i pëlqen të jetë me një person të këndshëm dhe të sjellshëm. Ndërsa ne nuk jemi të sigurt nëse Danieli do të shfaqet në Vanderpump Rules, Ariana patjetër duhet ta marrë ngadalë dhe ta vlerësojë kohën private me të dashurin e saj të ri. Pas një fundi kaq shkatërrues të marrëdhënies së saj të mëparshme, mund të kishte qenë e zgjuar të tërhiqej nga shfaqja për t’u shëruar.

Diçka rreth saj

Një hap prapa nga VPR do t’i lejonte gjithashtu Arianës të përqendrohej në sipërmarrjen e saj të re me Katie Maloney. Drejtimi i një biznesi është punë e vështirë, veçanërisht kur është një restorant. Netët pa gjumë dhe ditët e gjata hyjnë në të gjithë procesin, pasi fansat kanë parë ëndrrat e tyre të shpalosen në dyqanin e tyre sanduiçësh. Në vend që të shqetësohej për kohën e thirrjes së saj për të xhiruar çdo ditë, Ariana mund të kishte vënë të gjithë energjinë e saj për ta bërë biznesin sa më të mirë që mund të ishte.

Një pushim shumë i nevojshëm nga Tom

(Foto nga BG026/Bauer-Griffin/GC Images)

Quhet ndarje sepse është prishur. Pra, kush me mendjen e duhur dëshiron të kalojë kohë me një ish toksik? Zgjedhja për t’u rikthyer në xhirime për sezonin 11 të Vanderpump Rules do të thoshte që Ariana do të duhej të dilte ballë për ballë me krimbin që është Tom. Dikur Ariana deklaroi se nuk do të filmonte skena me ish-in e saj. Megjithatë, ajo është kapur duke filmuar ndërveprime në grup. Pa marrë parasysh se sa një fytyrë e lumtur mund të jetë ajo, të jesh pranë dikujt që gati sa nuk të ka thyer është e dëmshme.

Nëse Ariana do të kishte vendosur të mbyllte sezonin 11, ajo mund të kishte përpunuar në mënyrë adekuate gjithçka që i ndodhi dhe të merrte vendime bazuar në nevojat e saj, jo nga producentët. Ish-çifti ende jeton shumë në të njëjtën shtëpi të fshatit Valley, e cila tashmë ka krijuar mjaft vëmendje. Do të kishte qenë një ide më e mirë nëse Ariana do të kishte marrë të gjitha rosat e saj me radhë, do të shiste shtëpinë dhe do të vazhdonte pa e ndjekur kamerat.

Ariana nuk ka qenë vetëm

(Foto nga: Nicole Weingart/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Siç u tha më lart, Arianës i duhet kohë për t’u dashuruar sërish me veten. Por me një të dashur të ri, biznes të ri dhe një ish të dashur gjithmonë pranë, ndoshta ka qenë e vështirë për të që ta bëjë këtë. Ariana mund të ketë marrë shumë mundësi si miratime dhe shfaqje të reja për të luajtur. Por këto nuk e zëvendësojnë vrimën në zemrën e saj. Edhe Arianës ndoshta i duhej kohë për të trajtuar zemërimin e saj. Fansat do të kujtojnë se ajo sulmoi Rachel dhe Tom gjatë ribashkimit të sezonit 10, i cili nuk ishte saktësisht pamja më e mirë për të.

Megjithatë, me mbështetjen e miqve të saj të ngushtë dhe të familjes, Ariana po mbledh dita ditës. Ndërsa ne mendojmë se mund të mos ketë qenë një ide e mirë të kthehesh në Vanderpump Rules, Ariana e di se çfarë po bën, kështu që të paktën të shpresojmë që ajo i kërkoi Bravo një rritje të konsiderueshme. Vetëm koha do të tregojë nëse sezoni 11 do të kishte qenë i suksesshëm pa të. Ekziston gjithashtu një mundësi e madhe që ky të jetë sezoni i fundit i serialit, kështu që ndoshta ajo thjesht donte të dilte me zhurmë.