Pse Anthony Iracane i Poshtë Deck duhej të shkonte

Klea

Pse Anthony Iracane i Poshtë Deck duhej të shkonte

Kur bëhet fjalë për të punuar në një jaht me motor, puna është me ritme të shpejta me klientët që vështirë të kënaqen. Pra imagjinoni sa e vështirë mund të jetë për një kuzhinier Poshtë kuvertës. Me kalimin e viteve, ne kemi parë kuzhinierë të jahteve që vijnë e shkojnë. Shumica kanë të paktën një të frikshëm në galerë dhe shpesh ndihen sikur ushqimi i tyre është më i miri. Kështu që kur Anthony Iracane erdhi në bordin e St. David, tifozët u befasuan kur panë se francezi ishte i kompozuar dhe me këmbë në tokë. Megjithatë, gjatë disa kartave, Anthony dukej se ishte mbi kokën e tij, duke rezultuar në pushkatimin e tij.

Anthony e hodhi topin

Në episodin e 22 prillit, kapiteni Kerry Titheradge nuk kishte zgjidhje tjetër veçse ta linte kuzhinierin të ikte. I gjithë episodi tregoi Anthony duke u përplasur pasi ai nuk ishte i përgatitur për piknik në plazh. Më herët gjatë ditës, Fraser Olender foli për përgatitjen e ushqimit përpara ekskursionit, por kuzhinieri sapo kishte humbur ndjenjën e kohës. Nga ana tjetër, të ftuarit u lanë të prisnin drekën e tyre. Thelbi i çështjes ishte se kishte ankesa të shumta nga të ftuarit, të cilat nuk u përshtatën mirë me pjesën tjetër të ekuipazhit apo kapitenit.

Nuk ndihmoi që Anthony gjithashtu nuk i lexoi me kujdes fletët e preferencave dhe nuk arriti të kujdeset për kufizimet dietike të fillores. Kashta që theu shpinën e devesë ishte kur Anthony harroi të bënte primar një rostiçeri karavidhe dhe djathi. Unë mendoj se ishte deri në një epokë komunikimi, por ai gjithsesi la një shije të keqe në gojën e të ftuarit charter.

Ekuipazhi nuk ishte i kënaqur

Ndërsa ishte në urë, Anthony dukej i tronditur që po e lironin. Në fillim sillej sikur nuk e kuptonte, por më pas u zemërua. Anthony ia ktheu duart, duke thënë: “Nuk e di për çfarë po flisni. E di që kam bërë një gabim të vogël, por jam njeri. Atëherë pse njerëzit më thonë çdo ditë se jam kuzhinieri më i mrekullueshëm në botë? Pra, ose njerëzit janë plot me sh*t apo…?”

Shefi Stew Fraser doli gjithashtu para kamerave pasi iu dha një bakshish jashtëzakonisht i vogël, duke theksuar: “A është për shkak të ushqimit? Unë do të them po.” Më vonë gjatë episodit, Fraser tha: “Çdo ditë që Anthony ka qenë në barkë, më është dashur t'i jap udhëzime. Dhe unë jam mirë me këtë nëse mësoni nga gjithçka që ne flasim. Nëse një person nuk mund të vrapojë me të njëjtën shpejtësi si ne të tjerët, ne duhet ta lëmë atë pas.” Shikuesit mund të shihnin se Anthony po zhgënjente ekipin.

Por Fraser u lodh nga lufta, duke thënë: “Kjo nuk po ndikon vetëm në ekipin tim. Po ndikon në varkë, dhe unë thjesht e di që kjo këshillë do të jetë sh*t. Pjesën më të madhe të kohës sime për momentin e kaloj me shefin e kuzhinës, duke i lutur që ta bëjë punën e tij si duhet dhe ta mbaj në radhë. Thjesht nuk kam hapësirë ​​që të kujdesem për të aq sa jam unë. Nuk kam kohë për këtë.”

Anthony është duke punuar për rikthimin e tij

Në një rrëfim, Anthony shtoi: “Për të bërë ushqim të mrekullueshëm, duhet të jem shumë i lumtur dhe jam shumë i trishtuar. Pra, ushqimi im është i mjerueshëm.” Pas transmetimit të episodit, kuzhinieri francez tregoi se po punonte për epokën e rikthimit të tij. Në një postim, ai u tha ndjekësve: “Nuk është se si biem ne. Kështu ngrihemi sërish ❤️ I FUNDIT DO TË JETË I PARI ❤️”

Kapiteni Kerry bëri gjënë e duhur duke e lënë Anthony të ikte, edhe nëse nuk ndihej rehat në atë kohë. Kapiteni e dinte se duhet shumë për të qenë kuzhinier në një superjaht dhe se ka presione që vijnë me të. Australiani vendas nuk donte ta vendoste anëtarin e ekuipazhit të tij për dështim, gjë që në mënyrën e vet është e sjellshme.

Tifozët mbështetën Anthony

Shefi Anthony ishte i preferuari i fansave falë sjelljes së tij të mirë, kështu që shikuesit kishin mendime të forta kur ai u lirua. Një fans shkoi te X, duke shkruar: “Përjashtimi i shefit të kuzhinës është thjesht gabim; ai nuk mori ndihmë nga skuadra e tij dhe pati të pamundur mysafirë çarter radhazi”. Një tjetër tha: “Ndihem shumë keq për Anthony, por është e qartë se ai po luftonte. Shpresoj që ai të kthehet më mirë se kurrë.” Pra, edhe pse Anthony duhej të ndërpritej, duket se ai mund të ketë një shans për shëlbim një ditë.