Pse Amanda Batula nuk ishte në dasmën e Andrea Denver

Klea

Pse Amanda Batula nuk ishte në dasmën e Andrea Denver

e Andrea Denverit dasma me modelen Lexi Sundin u bë një ngjarje e Shtëpisë Verore pasi shumica e aktorëve kryesorë u mblodhën në Verona, Itali. Por një zonjë udhëheqëse mungonte dukshëm.

Mes buzëqeshjeve, modës dhe postimeve në rrjetet sociale, fansat e Shtëpisë Verore vunë re mungesën e tyre Amanda Batula. Ndërkohë aty ndodhej edhe bashkëshorti i saj Kyle Cooke. Të pranishëm ishin gjithashtu Carl Radke, Danielle Olivera, Lindsay Hubbard dhe Sam Feher.

Pasi u zhurmua interneti si përgjigje që Amanda ishte MPB, themeluesi i Loverboy shpjegoi pse.

Kyle përmendi “logjistikën” si arsyen e qëndrimit të Amandës në shtëpi

Veterani Bravolebrity ka postuar një sërë fotosh nga ngjarja. Ai shkroi atë: “Shumë i lumtur për ju të dy! Faleminderit që më përfshive në festimet tuaja të dasmës – ishte me të vërtetë foto perfekte. Pjesa më e vështirë ishte zgjedhja e 10 fotove/videove për këtë postim.”

Ndjekësit kanë vërshuar menjëherë komentet duke pyetur për Amandën. Të tjerë e dënuan Kyle për sjelljen e tij ndaj gruas së tij gjatë sezonit 8 të Summer House.

Por më 16 qershor 2024, Kyle postoi një shpjegim si përgjigje. Ai shkroi, “Meqenëse më pyesin vazhdimisht – Amanda qëndroi në shtëpi p.e.s. kjo do të ishte dasma jonë e katërt në destinacion dhe ajo është shoqëruese e nuses në një tjetër dasmë me bazë në Itali brenda një muaji. Ajo do të donte t’i bashkohej festimeve, por ky ishte një vendim që e morëm duke pasur parasysh logjistikën dhe qentë tanë.”

Shikuesit e Shtëpisë Verore do të kujtojnë se çifti adoptoi dy qen menjëherë pasi u martuan në vitin 2021. Reese dhe Ryder janë foshnjat me gëzof të Amanda dhe Kyle dhe rehatia dhe siguria e tyre është parësore për çiftin.

Por jo të gjithë fansat po e blejnë shpjegimin. Disa vunë në dukje se Amanda nuk reagoi ndaj asnjë prej postimeve të Kyle ndërsa ai ishte larg.

“A keni marrë me vete edhe internetin në Itali? Ajo nuk është aty, por është gjithashtu një e angazhuar e rregullt në postimet tuaja dhe nuk është me këto…” shkroi një.

Një tjetër vuri në dukje se Kyle “nuk mbante unazën e tij” “në foton e grupit të mëparshëm”.