Pse Alexis Bellino nuk ka nevojë të respektojë kodin e vajzave

Klea

Pse Alexis Bellino nuk ka nevojë të respektojë kodin e vajzave

Kush tjetër kishte Alexis Bellino dhe John Janssen duke u bashkuar në kartën e tyre bingo 2023? Jo? As unë! John dhe Shannon Beador u ndanë në nëntor 2022, dhe tipi duket se po lëviz drejt e në rrethin e jashtëm të ish. Amvise të vërteta të Orange County yjet. Sinqerisht, ndihet sikur ai është Slade Smiley i ri – bruto. Ndërsa Shannon është ende duke lëpirë plagët e saj, Alexis ka kaluar në jetën e saj të ëndrrave dhe madje ka nerva të mbajë duart në publik. Por a i detyrohet Aleksi dikujt diçka? Apo ka çdo të drejtë që të hyjë në sekondat e ngadalta të Shannon-it?

Askush nuk flet për afatin kohor

Fansat e RHOC mësuan se dy zogjtë e dashurisë u takuan përmes miqve të përbashkët në nëntor 2023, saktësisht një vit pas ndarjes së Shannon. Përsëri, jo për t’u habitur, Alexis dhe John u takuan në The Quiet Woman, një nga restorantet e preferuara të Shannon. Edhe pse asnjëri nuk e ka përdorur termin i dashur/e dashura në publik, ata po bëhen komod. Ndërsa unë nuk mendoj se ka pasur lojëra të ndyra, thjesht duket e çuditshme që nuk ka pasur asnjë tjetër deri më sot në tërësinë e Orange County.

A e teproi Alexis?

Alexis ishte vendosur në tapetin e kuq me Access Hollywood, duke deklaruar se ishte “e lumtur” që John kishte hyrë në jetën e saj dhe la të kuptohej përpara BDI-së së Shannon se themeluesi i Real for Real u përpoq të grindej me të. Tani, unë nuk jam fans i Jesus Jugs, pasi më duket jashtëzakonisht e bezdisshme dhe me mungesë të vetëdijes, por nuk mendoj se ajo ka thyer kodin e vajzës. Siç e di çdo grua e moshuar që fjalë për fjalë që nga lindja, rregulli numër një i kodit të vajzës është që ju MOS komunikoni, flirtoni ose dilni me ndonjë mashkull me të cilin shoqja juaj ka dalë.

Por këtu është kapja: Unë mendoj se Shannon dhe Alexis nuk kanë qenë ndonjëherë miq të vërtetë. Koha e tyre nuk u mbivendos kurrë dhe sipas Alexis, ajo as që e kishte takuar kurrë. Alexis e bëri të qartë se ajo “asnjëherë nuk i ka thënë përshëndetje Shannon-it. Unë kurrë nuk kam filmuar me Shannon. Unë kurrë nuk kam qenë mik me Shannon. Nuk i kam borxh asgjë.” Mendoj se është e sigurt të thuhet se ajo nuk ka qenë kurrë e afërt me bjonden.

Shannon nuk është e kënaqur

Le të jemi të sinqertë për një sekondë. Askush nuk do të jetë i lumtur të shohë se ish-i i tyre ka lëvizur, por duhet të ndjejë pak më shumë se një ish vazhdoi me një yll tjetër të Real Housewives. Gozhda në arkivol për Shannon, e cila ndau me E! Lajmi që ajo u ndje “e lënduar”, ishte sepse John ishte i vetëdijshëm se ish-burri i Alexis, Jim Bellino, e paditi Shannon për shpifje në vitin 2018. Shannon ndau: “Unë isha i shkatërruar financiarisht dhe emocionalisht për vite me radhë. Dhe fitova. Por kjo më shkatërroi financiarisht. Dhe unë jam një nënë beqare. John është i vetëdijshëm për këtë.”

Për mua, duket sikur Shannon ka më shumë një kockë për të zgjedhur me John sesa Alexis. Zëvendëspresidenti i Wood Gutmann & Bogart Insurance Brokers kohët e fundit është dukur pak i zhveshur. Sipas Shannon, “Jam lënduar shumë në dy javët e fundit sepse, Nr. 1, John tha se nuk donte të ishte në sy të publikut dhe ai është futur më shumë në sytë e publikut për këtë. pikë. Pra, jam mjaft konfuz për këtë.” Edhe unë jam i hutuar, Shannon.

Kjo mund të jetë thjesht një marifet PR

Mullinjtë e thashethemeve kanë punuar jashtë orarit me sugjerime se Alexis mund të rikthehet. Edhe pse ajo pretendon se e do jetën e saj aktuale, është e vështirë të kalosh një portokall dhe atë rrogë Bravo.

Nëse yjet e Bravo përshtaten, producentët duhet të jenë mjaft të zgjuar për të rikthyer Alexis dhe Shannon në shfaqje në të njëjtën kohë, në mënyrë që ata të mund të ndezin zjarret. Kush nuk dëshiron të shohë dy gra të moshës së mesme të zihen për Slade 2.0? Sezoni do të ishte i pamposhtur pasi me siguri do të kishte fishekzjarre. Tani për tani, nuk mendoj se Alexis ka asgjë për të kërkuar falje kur bëhet fjalë për Shannon.