Propozimet më të paharrueshme të të fejuarit për 90 ditë

Klea

Propozimet më të paharrueshme të të fejuarit për 90 ditë

I fejuari 90 ditor ekskluziviteti ka pasur qindra momente të paharrueshme gjatë viteve, me disa duke përfshirë propozime. Meqenëse 90 Day Fiancé dhe spin-off-et e tij të ndryshme fokusohen në procesin e vizave K1 dhe martesës, nuk është çudi që dhjetëra propozime kanë ndodhur në ekran. Thjesht nuk mund t'i harrojmë këto katër propozime, që ndodhën në spin-off të ndryshëm gjatë sezoneve. Ne do t'ju paralajmërojmë megjithatë, se vetëm njëri prej tyre është i paharrueshëm për faktorin e tij romantik!

John McManus i propozoi Megan Brown në Tell All?

John McManus tronditi fansat kur nxori një unazë për t'i propozuar të dashurës së tij Megan Brown, për disa arsye. Gjatë kohës së tyre në 90 Day: The Single Life Season 4, marrëdhënia e çiftit lëvizi veçanërisht shpejt. John përfundimisht iu dorëzua lutjeve të Meganit që ai të jetonte me të, por dukej se ndihej i nxituar nga gjithçka që po ndodhte.

Për më tepër, Gjoni në disa raste theksoi se nuk donte të nxitonte për fejesë. Ndërsa Megan dukej se kishte një afat kohor për gjërat, John preferoi të jetonte në këtë moment. Ishte gjithmonë e qartë se John ishte i dashuruar me Meganin, por askush nuk e priste që ai t'i propozonte kaq shpejt.

Ishte një zgjedhje interesante për t'u propozuar në Tell All, që me siguri nuk është vendi më romantik për t'u fejuar. Natyrisht, episodi u ndërpre pikërisht kur Gjoni u ul në gjunjë, kështu që do të duhet të presim për të dëgjuar fjalimin e tij propozim! Sido që të jetë, me siguri nuk do ta harrojmë kurrë këtë moment interesant në The Single Life Tell All.

Kenny Niedermeier dhe Armando Rubio patën një fejesë romantike

Kenneth “Kenny” Niedermeier dhe Armando Rubio janë një nga çiftet më të dashur nga ekskluziviteti 90 Day Fancé. Ndryshe nga shumë prej çifteve të tjera të ekskluzivitetit, Kenny dhe Armando thjesht kanë një marrëdhënie të bukur që ia vlen të rrënjoset. Kenny dhe Armando kanë bërë shumë për ta bërë lidhjen e tyre të funksionojë, kështu që është e mrekullueshme t'i shohësh ata ende mirë.

Udhëtimi 90-ditor i çiftit filloi në 90 Day Fiancé: The Other Way Season 2, kur Kenny u transferua në Meksikë për të qenë me Armando. Pasi jetuan së bashku për disa kohë, Kenny vendosi se ishte koha për t'i propozuar dashurisë së jetës së tij.

Pasi ftoi fshehurazi dy nga vajzat e tij për të parë, Kenny e çoi Armandon në plazh. Merr shënime, John, ky është një vend shumë më i mirë për një propozim romantik! Kur Kenny bëri pyetjen, Armando qau me lot gëzimi dhe pranoi i lumtur. Qershia në majë ishin vajzat e Kenit që brohoritnin nga shkëmbinjtë mbi plazh, gjë që ishte një surprizë për Armandon. Ky ishte lehtësisht propozimi më i mirë në historinë e të fejuarit 90 ditë!

Brandan DeNuccio i propozoi Mary Demasu-ay në dhomën e pasme të dyqanit të tyre

Mirë, koha për t'u kthyer te propozimet më jokonvencionale. Brandan DeNuccio nuk humbi kohë duke i propozuar Mary Demasu-ay në sezonin 5 të The Other Way, por ai zgjodhi një vend interesant për ta bërë këtë. Pasi u transferua në Filipine për të qenë me Mary-n, Brandan e kuptoi shpejt se ata kishin nevojë për një burim të ardhurash. Si rezultat, çifti vendosi të hapte një dyqan të vogël për të shitur ushqime dhe gjëra të domosdoshme.

Një ditë, Brandan i kërkoi Marisë të fliste në dhomën e pasme të dyqanit. Pasi u përfol se nuk kishte bërë prova, Brandan i propozoi Marisë ndërsa ishte në këmbë. Djaloshi i gjorë ishte shumë nervoz për të rënë në gju. Në fillim, Maria ishte e habitur, pasi gjithçka ishte kaq e rastësishme. Ishte e qartë se Brandan ishte nervoz, por ky propozim ishte thjesht i çuditshëm!

Steven Johnston i kërkoi Alina Johnston të martohej me të me një këngë

Steven Johnston fiton çmimin për propozimin më të ashpër të të fejuarit 90 ditë me një goditje të largët. Në sezonin 3 të The Other Way, Steven u bë një zuzar pasi u tregua hipokrit me gruan e tij tani Alina Johnston. Steven priste që Alina të ndiqte rreptësisht të gjitha rregullat e Kishës Mormone, megjithëse ai nuk e bëri këtë vetë.

Pasi Steven dhe Alina u transferuan të dy në Turqi për të qenë së bashku, i pari vendosi se ishte koha e përkryer për t'i propozuar martesë. Steven e mori Alinën në një shëtitje me varkë, por këtu u ndal romanca. Alina e mbajti të qeshurën ndërsa Steven përpiqej të këndonte një këngë që ai kishte shkruar për t'i kërkuar asaj të martohej me të. Steven nuk mund të këndonte fare, madje edhe Alina e dinte që ishte keq! Megjithatë, ajo përfundoi duke thënë po.