Profesionistja e Dancing with the Stars Britt Stewart dhe Daniel Durant u fejuan

Klea

Profesionistja e Dancing with the Stars Britt Stewart dhe Daniel Durant u fejuan

Cupid ka goditur një çift tjetër nga Duke kërcyer me yjet. Balerin profesionist Britt Stewart dhe partneri i saj i kërcimit të sezonit 31 Daniel Durant janë fejuar.

“Fundi i vitit 2023 të fejuar!” Britt ndau me habi në Instagramin e saj. “Unë ende po e shtrëngoj veten.” Dyshja ishin në një shëtitje me miqtë dhe familjen në Lake Arrowhead, Kaliforni, në ditën e Krishtlindjes kur Daniel u ul në një gju.

“Ne ishim të dy emocionalë, të mbingarkuar nga gëzimi dhe në paqe, duke e ditur se kjo përfundimisht do të ishte pjesë e historisë sonë,” tha Britt. Njerëzit më 29 dhjetor. “Ndihej si magji, por në të njëjtën kohë, ndihej e drejtë dhe normale.”

“Përgjithmonë”

Grupi i ecjes përfshinte mamin dhe njerkun e Britt, Jasmin dhe Lonnie Speed, dhe dy nënat e Danielit, Lori Durant dhe Mary Engels. Kur arritën në majën e malit, të gjithë ndanë atë për të cilën ishin më mirënjohës dhe atë që prisnin në vitin 2024.

I fundit që foli, “Fillova të flas për vitin, për takimin tonë dhe gjithçka që ndodh në jetë,” shpjegoi Danieli. “Thjesht ndihem sikur ka ekuilibër. Ajo më sheh. Ajo e njeh kulturën time, gjuhën time dhe kupton gjithçka rreth meje, duke pranuar se ai filloi të “mirë” në këtë moment. Ai tregoi se po priste me padurim një të ardhme me Britt, pasi mori një gju dhe nxori unazën.

Siç kujtojnë fansat e DWTS, Britt dhe Daniel fillimisht u takuan në vjeshtën e vitit 2022 kur ishin partnerë kërcimi. Ata erdhën në vendin e pestë në përgjithësi dhe njoftuan se do të takoheshin në ditën e Shën Valentinit 2023. Daniel pranon se romanca e tyre nuk zuri rrënjë deri pasi u eliminuan, por me sa duket lulëzoi prej andej.

“Unë jam një person vërtet konkurrues,” tha aktori i CODA. “Doja ta fitoja këtë gjë, dhe kështu e pashë atë tek ajo dhe ne stërvitëm.”

Danieli, i cili lindi i shurdhër, u mbështet në përkthyesin e tij të gjuhës së shenjave amerikane (ASL) për të komunikuar me Britt në provë. Megjithëse ai nuk mund ta dëgjojë në të vërtetë muzikën, ai mund ta ndjejë ritmin dhe mbështetet në atë për të qëndruar në hap. Në një moment të sezonit, Britt dhe Daniel kërcenin në heshtje absolute, gjë që ilustroi në mënyrë prekëse për shikuesit se si është për të të kërcejë.

Të biesh në dashuri në pistën e vallëzimit

Gjatë sezonit, Britt filloi të merrte ASL direkt nga ai ndërsa e mësoi atë të kërcente. Largimi i përkthyesit të Danielit nga ekuacioni gjatë provave ndihmoi që marrëdhënia e tyre të forcohej.

Daniel e kuptoi se ndjenjat e tij për Britt shkuan përtej miqësisë kur ai “nuk mund ta imagjinonte të mos e shihte” pasi mbaroi koha e tyre në shfaqje. “Mendoj se në atë moment e kuptuam atë që kishim ndjerë për njëri-tjetrin,” rrëfeu ai. “Ishte më shumë se miq dhe natyrisht ne u lidhëm dhe filluam të takoheshim pas kësaj.”

Duke kujtuar se si u rrit marrëdhënia e tyre, Britt shtoi: “Është qesharake, më kujtohet se jemi takuar. Na mbaj mend si shokë skuadre. Na kujtoj si miqtë më të mirë dhe më pas na kujtoj bashkë. Dhe tani duket sikur thjesht kemi qenë bashkë përgjithmonë.”

Sezoni 31 i Dancing with the Stars është i disponueshëm për t’u transmetuar në Disney+.