Producenti i Luginës zbulon se cili çift 'fshehte më shumë'

Klea

Producenti i Luginës zbulon se cili çift 'fshehte më shumë'

Në një intervistë ulur me një nga Të Luginës producentët e vjetër, Ashlei, anëtarja e kastit Janet Caperna i kërkuan asaj të derdhte ca çaj nga prapaskenat.

Duke e përshkruar shfaqjen si një “histori e ardhjes në moshë” rreth çifteve që nisin “shtigje të reja” dhe “jete të reja”, Ashlei mendoi se tema do të rezononte me shumë shikues. “Më pëlqen të punoj në shfaqje, gjithashtu, sepse jam duke filluar një jetë të re dhe një familje dhe të gjitha këto gjëra,” tha Ashlei. “Pra, është një paralele e shkëlqyer për të gjithë ata që thjesht po përpiqen ta kuptojnë atë.”

Lexoni pasi The Daily Dish na ofron një këndvështrim të brendshëm për atë që ndodhi gjatë xhirimeve të The Valley.

Kush u përpoq të fshihej më shumë nga prodhuesit?

Kur u pyet se cili çift u përpoq më shumë për të shmangur kamerat, Ashlei rrëfeu se Kristen Doute dhe Luke Broderick ishin palët fajtore. Ata u përpoqën të fshiheshin më shumë se çdo çift tjetër në emision. Ndoshta i dashuri i ri i Kristenit, i sapoardhur në reality TV, ishte pak nervoz për t'u filmuar.

Ironikisht, edhe pse alumi Vanderpump Rules u përpoq t'u shmangej kamerave, sipas Ashlei, skenat e filmuara nga Kristen gjithmonë zgjasin më shumë.

Producenti vazhdoi të deklaronte Jax Taylor si më të mundshmet për të vonuar për xhirime. Për sa i përket shtëpisë më të pastër të grupit, Ashlei etiketoi gruan e Jax-it tashmë të larguar, Brittany Cartwright, si shtëpiakeja më e rregullt.

Pjesa më sfiduese e të qenit producent

Foto e kastit të Luginës

Ashlei tha se gjëja që njerëzit pyesin më shpesh kur mësojnë se ajo punon në televizionin realitet është nëse “gjërat janë të vërteta”. Xhenet qeshi, “Nuk mund ta shkruani këtë sh*t.”

“Thjesht më pëlqen t'u them njerëzve, 'Jo, gjithçka është e vërtetë', vazhdoi Ashlei. “Ne i lartësojmë historitë, mësojmë se si të gjurmojmë historitë – në mënyrë që të dini se çfarë po ndodh dhe që çdo gjë ka një fillim, një mes dhe një fund – por për sa i përket krijimit të gjërave, ne nuk mundëm ta bënim.”

Kur Janet pyeti për pjesët më të mira dhe më të këqija të prodhimit të The Valley, Ashlie tha se i pëlqen të punojë dhe të njihet me kastin. Por pjesa më e keqe e punës së saj është kur anëtarët e kastit duan të vënë veton ndaj disa historive.

Puna e produksionit është të ndihmojë aktorët të tregojnë historitë e tyre, por kur dikush fillon të thotë, “Nuk dua të flas më për këtë” ose “Ka mbaruar”, puna bëhet e vështirë. Shikuesit shpesh kanë qenë dëshmitarë të një anëtari të kastit duke hequr mikrofonin dhe duke u larguar nga dhoma i zhgënjyer.

“Kur gjërat nxehen dhe ne duhet t'i mbajmë këmbët tuaja në zjarr,” theksoi ajo, “kjo është gjithmonë shumë sfiduese. Por … na ndihmon të dimë se po bëjmë punën tonë, sepse ne marrim gjithmonë atë që audienca dëshiron të shohë.”

Pavarësisht se puna ishte sfiduese në mes të gjithë dramës, Ashlei e quajti “shpërblyese” të shohësh “fotografinë e madhe të bashkohet” në fund.

Lugina vazhdon të martën në 9/8c në Bravo.