Prodhuesit e vilës Vanderpump ndalojnë Eric Funderwhite nga Reunion

Klea

Prodhuesit e vilës Vanderpump ndalojnë Eric Funderwhite nga Reunion

Eriku është jashtë.

Eric Funderwhite ishte një nga dymbëdhjetë anëtarët e kastit të punësuar për të punuar si stafi i Lisa Vanderpump në pronat e saj në fshatin francez, Vilë Vanderpump. Ai u punësua si menaxher i kështjellës, por tani është i ndaluar pasi producentët zbuluan të kaluarën e tij abuzive.

Megjithëse pjesa tjetër e kastit u mblodh në Los Anxhelos për të filmuar episodin e ribashkimit më 15 prill, Eric ishte persona non grata. “Producentët ishin të zemëruar për lajmin tronditës, kështu që e ndaluan atë,” tha një burim.

Një histori e supozuar abuzive

Pump Villa u shfaq premierë në Hulu më 1 prill. Tre episodet e para ranë atë ditë dhe episodet e reja u publikuan çdo javë më pas.

US Sun raporton se ish-i i Eric (i cili mbetet anonim për të mbrojtur privatësinë e saj) paraqiti një urdhër ndalimi të përkohshëm më 13 nëntor 2020. TRO qëndroi në vend deri më 28 dhjetor 2020, kur u pushua.

Dyshohet se Eric “sulmoi fizikisht” ish-in e tij dhe i dha asaj sy të zinj. Ajo pohoi gjithashtu se gjatë marrëdhënies së tyre, ai u bë “edhe më agresiv” dhe “vazhdoi ta abuzonte psikologjikisht dhe verbalisht”. Ajo tha se abuzimi ishte “i dëmshëm për [her] Shendeti mendor.” Dyshohet se ai i “pështyu” në fytyrë në ditëlindjen e saj në 2020.

Ndërsa lajmet për të kaluarën abuzive të Erikut u shfaqën, fansat kërkuan përjashtimin e tij nga emisioni. “Nëse do të ketë një sezon të dytë, ai me shumë mundësi nuk do të kthehet”, tha një burim.

Në emision, Eriku përmendi se së fundmi është divorcuar por nuk ka treguar asnjë detaj. Ai ishte i martuar nga shtatori 2019 deri në nëntor 2022, kur ish-i i tij bëri kërkesë për divorc pasi ajo u transferua në një shtet tjetër. Divorci i tyre u finalizua më 9 shkurt 2023, vetëm disa muaj përpara se të fillonin xhirimet në spinoffin e Vanderpump Rules.

Me sa duket, i gjithë kasti, duke përjashtuar Erikun, ishte në ribashkim. Pyes veten nëse e kaluara e tij u diskutua apo nëse producentët do ta shmangin këtë temë nga frika e pasojave ligjore. Asnjë nga kastë nuk dukej se e dinte këtë gjatë xhirimeve, dhe me siguri Lisa nuk do ta kishte punësuar kurrë nëse do ta dinte historinë e tij abuzive.

Vanderpump Villa besohet të jetë një zëvendësim i mundshëm i Pump Rules, i cili po bie në popullaritet. Hulu ende nuk ka njoftuar nëse do të rinovojë Vanderpump Villa për një sezon të dytë.

Vanderpump Villa tani po transmetohet në Hulu.