Tom Sandoval

Klea

Problemet me paratë e yllit të 'Vanderpump Rules' Tom Sandoval mund të çojnë në mbyllje!

Problemet me paratë e yllit të 'Vanderpump Rules' Tom Sandoval mund të çojnë në mbyllje!

Ndërsa problemet financiare po afrohen Rregullat e Vanderpompës yll Tom Sandovalmundësia e sekuestrimit bëhet një kërcënim gjithnjë e më real për stabilitetin e tij financiar.

Tom Sandoval

Tom Sandoval përditësoi shikuesit për përpjekjet e tij për të bërë një marrëveshje për shtëpinë që ndan me ish-in e tij, Ariana Madixnë episodin më të fundit të Rregullat e Vanderpompës.

Tom dhe Ariana jetonin ende nën të njëjtën çati gjatë episodit të së martës, një pronë në Valley Village që blenë së bashku, në vitin 2019. Dyshja pagoi 2 milionë dollarë për shtëpinë.

Tom Sandoval

Në mars 2023, lidhja e çiftit u rrëzua dhe u dogj kur Tom's lidhje me Rregullat e pompës shap, Rachel Raquel Levissu ekspozua, duke nisur një betejë për shtëpinë e tyre të përbashkët.

Tom Sandoval

Sezoni 11 ka shfaqur ish-ët duke komunikuar Tom's asistent mes një përpjekjeje të përbashkët për të arritur një marrëveshje për pronën. Tom's avokatët shprehën synimin për të blerë Ariana në vlerën më të lartë të dollarit, por avokatët e saj nuk u përgjigjën menjëherë.

Tom Sandoval

Tom zbuloi se kishte marrë fjalën që Ariana donte të pranonte ofertën e tij gjatë një bisede me Lisa Vanderpump, shfaqur gjatë episodit të së martës.

“Kjo eshte e mire,” Lisa tha: “Pra, do ta shesësh apo do ta blesh atë?”

Ai u përgjigj: “Po marr disa ditë për të menduar për këtë sepse oferta që i dhashë asaj ishte më shumë se dy muaj më parë dhe mendimet e mia ndoshta kanë ndryshuar që atëherë.”

Lisa Vanderpump

Tom u tha kamerave se ai po rishikonte ofertën e tij, duke komentuar — “Ariana u desh kaq shumë kohë për t'u kthyer tek unë, saqë tani jam në gardh nëse dua ta mbaj apo mund ta mbaj shtëpinë fare. Nëse më duhet të rifinancoj, do të ishte më shumë se dyfishi i asaj që po paguaj aktualisht.”

Lisa inkurajuar Tom për të shitur pronën.

Tom Sandoval

Ariana u shpërnda në lot për shkak të lënies së “shtëpisë së saj të ëndrrave” në një skenë të shfaqur gjatë episodit të javës së kaluar.

Ajo shpjegoi gjatë një diskutimi me Scheana Shay dhe Lala Kent – “Thjesht është e keqe, sepse është sikur kam kushtuar shumë nga jeta ime, paratë dhe kohën time për ta bërë këtë shtëpinë time të ëndrrave dhe ishte shtëpia ime e ëndrrave.”

38-vjeçari vazhdoi: “Jo vetëm që e shkatërroi atë, por edhe mënyra se si ai dëshiron të sillet sikur e meriton disi të qëndrojë atje.”

Tom Sandoval

Ariana më vonë u shpreh në një vend rrëfimi – “Po përpiqem të gjej mënyra për t'i kaluar të gjitha këto gjëra pa e bërë problemin e të gjithëve, por më pas ai po flet hapur s**t, sepse djali nuk ka pendim.”

Duket se marrëveshja e mundshme nuk shkoi askund Ariana ndërmori veprime ligjore në janar për të zgjidhur çështjen me ish-in e saj. TMZ mori dokumente që deklaronin këtë Ariana po kërkonte një “ndarje me shitje”, e cila do të lejonte shitjen e shtëpisë dhe ndarjen e fitimeve.

Ariana Madix

Në fund të marsit, Page Six raportoi këtë Ariana kishte blerë shtëpinë e saj prej 1.6 milionë dollarësh në Los Anxhelos.

Një burim i tha gazetës – “Ariana ka rënë në dashuri me këtë shtëpi dhe është i emocionuar për një kapitull të ri.”

Ariana ka sjellë të ardhura të majme në muajt e ardhshëm Tom dhe e Rakelës afera rrëmbeu titujt kryesorë.

Ariana Madix

Ylli i Bravo arriti një lumë marrëveshjesh të miratimit pas skandalit me marka duke përfshirë Bic, Duracell, Bloomingdales, Lay's, T-Mobile, Uber, Airbnb, ndër të tjera. Ajo gjithashtu luajti në një film Lifetime, lançoi një libër koktej dhe sapo mori një koncert si prezantuesja e re e “Love Island USA”. Imazhi i saj u shpërnda në kopertinat e revistës Glamour dhe Us Weekly dhe ajo madje shijoi një qëndrim në Broadway, duke luajtur Roxie Hart në Çikago. Ariana Kohët e fundit gjithashtu ka bashkëpunuar me DSW për të nisur një linjë këpucësh.