Princi Harry u kap në padinë e Diddy prej 30 milionë dollarësh për TRAFIKIM SEKSI!

Klea

Princi Harry u kap në padinë e Diddy prej 30 milionë dollarësh për TRAFIKIM SEKSI!

Princi Harry u kap në padinë e Diddy prej 30 milionë dollarësh për TRAFIKIM SEKSI!

Princi Harry është emëruar në Rodney “Lil Rod” Jones' 30 milionë dollarë padi kundër Sean “Diddy” Combs.

Princi Harry

39-vjeçari mbretëror nuk u akuzua për ndonjë keqbërje, por ishte i vetmi personazh i famshëm i shënuar në padi në lidhje me Krehër' duke përdorur njerëz të famshëm për të vërtetuar festat e tij të supozuara seksi.

Z. Combs ishte i njohur për organizimin e partive 'më të mira',” thuhej në padinë, e ngritur në Manhattan në shkurt. “Lidhja me dhe ose sponsorizimi i partive të trafikimit seksual të z. Combs fitoi legjitimitet dhe akses te të famshëm si atletë të famshëm, figura politike, artistë[s]muzikantë dhe personalitete ndërkombëtare si British Royal, Princi Harry.”

Princi Harry

Harry U takua për herë të parë me manjatin e muzikës në vitin 2007, kur Krehërat dhe Kanye West performuan në Koncertin e Londrës për Dianën, për të nderuar atë të princit nëna e ndjerë, Princesha Diana. e Harrit vëllai, Princi William, gjithashtu mori pjesë në atë ngjarje.

Princi Harry

Krehërat më vonë foli për The Sun për takimin me familjen mbretërore, duke i thënë gazetës: “Mezi pres të shkoj në MB pasi Londra është një nga qytetet e mia të preferuara. Unë gjithashtu shpresoj se do të arrij të arrij Princi Harry ndërsa unë jam atje.”

Ai shtoi: “Ai është një djalë kaq i lezetshëm dhe ka ardhur koha të rrimë. Kam nevojë që ai të më çojë në disa nga ato klube të egra të Mayfair-it.”

Princi Harry

Përmendja e Dukës së Sussex në Jones' padia u zbulua pasi Departamenti i Sigurisë Kombëtare bastisi pronat e reperit në Los Anxhelos dhe Majami, të hënën më 25 mars. Bastisjet u kryen si pjesë e një hetimi federal për trafikimin e seksit. Jones pretendoi se ishte sulmuar seksualisht dhe ishte detyruar në sjellje të papërshtatshme me punonjëset e seksit, në Krehër' kërkesë, ndërsa prodhonte albumin e tij të vitit 2023, “The Love Album: Off the Grid”.

Jones i akuzuar Krehërat, 54, për “prekje dhe prekje të vazhdueshme të padëshiruar dhe të paautorizuar të anusit të tij” në padi.

Krehër' avokati, Shawn Holley, i mohoi pretendimet, duke i thënë Us Weekly në një deklaratë-“Lil Rod nuk është gjë tjetër veçse një gënjeshtar që ngriti një padi prej 30 milionë dollarësh, duke kërkuar paturpësisht një ditë pagese të pamerituar. Ne kemi prova dërrmuese, të padiskutueshme që pretendimet e tij janë gënjeshtra të plota. Ne do t'i adresojmë këto akuza të çuditshme në gjykatë dhe do të ndërmarrim të gjitha veprimet e duhura kundër atyre që i bëjnë ato.”

Princi Harry

Krehër' ish e dashura, Cassie Ventura, 37, e paditi reperin në nëntor 2023, duke e akuzuar atë për përdhunim dhe abuzim fizik për një hark kohor prej më shumë se një dekade. Ajo pretendoi se ishte joshur në një “mënyrë jetese të dukshme, me ritme të shpejta dhe të ushqyera me drogë” me një nga “burrat më të fuqishëm në industrinë e argëtimit”.

Krehërat zgjidhi padinë civile prej 30 milionë dollarësh një ditë më vonë. Dizajneri i Sean John mohoi me vendosmëri “akuzat fyese dhe skandaloze”.

“Kam vendosur ta zgjidh këtë çështje në mënyrë miqësore me kushtet që kam një nivel kontrolli. Ventura tha në një deklaratë pas arritjes së marrëveshjes me ish-in e saj. “Dua të falënderoj familjen time, fansat dhe avokatët për mbështetjen e tyre të palëkundur.”

Krehërat deklaroi se ishte i lumtur ta zgjidhte padinë “miqësisht”.

Krehërat tha në një deklaratë – “Uroj Cassie dhe familjen e saj gjithë të mirat. Dashuri.”