Sara Haines

Klea

Prezantuesja e “The View” Sara Haines flet duke përjetuar një “vend të errët” pas anulimit të shfaqjes

Prezantuesja e “The View” Sara Haines flet duke përjetuar një “vend të errët” pas anulimit të shfaqjes

Sara Haines foli për luftën e saj të kaluar me depresionin pas lindjes gjatë një episodi të fundit të Pamja podcast. Prezantuesja foli për anulimin e shfaqjes së saj gjatë ditës dhe periudhën pasuese të depresionit.

Sara Haines

Sara diskutoi uljet dhe ngritjet e karrierës së saj televizive me drejtuesin e podcast-it “Behind The Table” dhe producentin ekzekutiv të “Pamja,” Brian Teta.

Sara kishte një vend të rregullt në “Good Morning America” ​​përpara se të merrte rolin e saj aktual në talk show ABC. Ajo drejtoi “Strahan, Sara dhe Keke” së bashku me Michael Strahan dhe Keke Palmer.

Sara Haines

Kur Sara e pyetur për momentin më të rëndësishëm në karrierën e saj, ajo tregoi se ishte kur u largua nga “Pamja” per dy vjet. Shfaqja e saj GMA u anulua dhe Sara zbuloi se ishte shtatzënë, gjë që çoi në një periudhë me depresionin pas lindjes.

“Kam pasur një depresion të madh pas lindjes, ndërsa vrapova përsëri për të shpëtuar një anije që po mbytej, që ishte shfaqja jonë, gjashtë javë pas lindjes së një fëmije,” tha ajo.

Sara Haines

Sara ndau se ajo ishte një rrëmujë pasi mësoi se ata nuk po e kthenin shfaqjen pas pandemisë. Ajo tregoi se i kishte thënë bashkëshortit të saj, Max Shifrin, se më së shumti ishte e mërzitur për të lënë një ëndërr.

“Isha aq i vendosur që të mos dështoja dhe të mos e lëshoja,” tha prezantuesi.

Sara Haines

Sara, e cila ndan tre fëmijë me burrin e saj, u thirr përsëri në “The View”, por vuri në dukje se ajo ndihej thjesht si një “guaskë e vetes” në atë kohë.

“Isha aq e tensionuar atë ditë sa nuk e dija nëse do të kujtoja se si ta bëja punën time,” tha ajo. “Unë isha bërë vërtet i padukshëm në ato dy vjet, në mendjen time.”

Sara Haines

Sara shpjegoi se gjendja e saj mendore e bëri atë të dyshonte në aftësitë dhe talentin e saj ndërsa përgatitej të kthehej në “The View”. Ajo i kërkoi falje Tetës teksa përshkroi se kofshët e saj dridheshin gjatë ditës së parë të kthimit në panel.

“Isha në një vend të errët dhe kur je në depresion, nuk mund ta dallosh realitetin nga narrativat e krijuara.” Sara tha.

Ajo sqaroi se gjërat ishin përmirësuar që nga ato ditë të zeza.

Sara Haines

“Trishtimi i papërpunuar është larguar. Besimi është kthyer”, tha ajo, duke vënë në dukje se të jetosh me Sindromën Imposter vjen me lundrimin në mendime të errëta të ndërprera.

“Ka ulje dhe ditë ku mendja ime shkon përsëri në atë vend dhe kjo është e mbytur. Dhe mendoj se këtu vjen emocioni”, tha ajo. “Ndihem keq sa shpejt mund t’i besoj këto gjëra.”