Savannah Guthrie

Klea

Prezantuesja e emisionit ‘Sot’ Savannah Guthrie kapet në skandalin e falsifikimit

Prezantuesja e emisionit ‘Sot’ Savannah Guthrie kapet në skandalin e falsifikimit

Sot prezantues i emisionit Savannah Guthrie e gjen veten të përfshirë në polemika pasi u implikua në një skandal falsifikimi.

Savannah Guthrie’s libër i ri, “Kryesisht ajo që bën Zoti,” ishte një hit i menjëhershëm, duke u shitur menjëherë pasi u publikua javën e kaluar. Butoni “blej” i Amazon u rrëzua pas Sot Libri i bazuar në besim i show star-it u shit, duke i shtyrë mashtruesit të komplotojnë dhe promovojnë kopje imituese dhe libra pune që lidhen me leximin popullor.

Savannah Guthrie

Guthrie i tha Page Six se ishte nëna e saj ajo që e kapi mashtrimin dhe e lajmëroi për goditjet.

“Nuk mund ta besoja. Mamaja ime ma dërgoi dhe thotë se është një ‘libër pune’, madje është e verdhë si ngjyra e [real] libër. Por unë nuk kam shkruar asnjë libër pune, ndaj mos i blini!”. Guthrie tha për median.

Savannah Guthrie

Guthrie’s Botuesi, Damon Reiss i W Publishing Group nga Harper Collins, i tha mediumit se kopjet e rreme hyjnë në mënyrë të pashmangshme në treg pas një prezantimi kaq të suksesshëm të librit.

“Kur një libër arrin numrin 1 aq shpejt sa e Savanës kështu, shitësit e palëve të treta shpesh krijojnë libra të rremë, “tha ai.

“Jemi të emocionuar e Savanës libri vazhdon të shitet brenda disa orëve dhe ditëve. Sidoqoftë, kjo do të thotë që mashtruesit ende po përpiqen të shesin kopje të rreme.”

Savannah Guthrie

Njëmbëdhjetë “libra pune” kishin vërshuar Amazon që nga e premtja, me një madje gabim drejtshkrimor të emrit të transmetuesit.

Guthrie paralajmëroi ndjekësit e saj në Instagram, duke shkruar — “Këto ‘libra pune’ nuk janë reale dhe jo nga unë! Kujdes (ata e kanë shkruar gabim emrin tim – kjo është e dhëna e parë). Unë nuk kam bërë asnjë libër pune.”

Savannah Guthrie

Guthrie’s NBC kolegët, duke përfshirë Hoda Kotb, Jenna Bush Hager, Sheinelle Jones, Willie Geist dhe Laura Jarrett, festuan përpjekjen e saj të fundit në Peoplehood, në New York City. Miqtë e medias, Deborah Roberts, Diane Sawyer, Lester Holt, Poppy Harlow, Stephanie Ruhle dhe Arianna Huffington, ishin gjithashtu të pranishëm, si dhe nënguvernatori i Nju Jorkut, Antonio Delgado.

“Një festë librash për Zotin! [There was] shumë dashuri. Burri im mbajti një fjalim të bukur… Jam shumë i lumtur dhe shumë mirënjohës.” Guthrie tha teksa merrte pjesë në event.

Savannah Guthrie

Ajo shtoi: “Pritja disi më ka befasuar, tronditur dhe kënaqur. Kisha vërtet frikë të vendosja veten atje në këtë mënyrë. Unë jam ende në shumë mënyra.”

“Njerëzit duan të flasin për besimin. Ata duan të flasin dhe të kenë lidhje më të thella, dhe unë jam shumë i lumtur që jam pjesë e kësaj.”

Savannah Guthrie

Guthrie’s Botuesi thuhet se kishte hequr kopjet e rreme nga Amazon.

Personaliteti i ditës së fundmi ndezi muhabet ndërsa ajo udhëtonte në vend për të promovuar librin e saj, kur një mungesë i shtyu fansat e “Today” të thërrisnin intervistën e saj “mosrespektuese” me Kelly Rowland.

Kelly Rowland

Rowland u shfaq në emisionin e mëngjesit për të diskutuar filmin e saj të ri të Netflix, “Mea Culpa”, por Guthrie fillimisht refuzoi të kalonte një bisedë rreth Rowland’Ish-partneri i Destiny’s Child, muzika e re e Beyonce.

Guthrie më në fund mora shenja që Rowland donte të diskutonte për projektin e saj aktual, por fansat e vunë re gabimin dhe e ndezën transmetuesin në rrjetet sociale.